• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ATIK SU ARITMA TESİSİ OLMAYAN İLÇE KALMAYACAK

Samsun'da atık su arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'dan ilçelere atık su arıtma tesisi müjdesi.

19 Nisan 2017 Çarşamba 16:08
Samsun'da atık su arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak

Samsun'da hayata geçirilen Doğu İlleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinin ardından ilçelere de atık su arıtma tesisleri yapılacak.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, atık su arıtma tesisi olmayan Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Çarşamba, Ladik, Kavak ve 19 Mayıs ilçelerine de Atık Su Arıtma Tesislerinin yapılacağını müjdeledi.  Samsun'da yapılan Doğu İlleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi sayesinde Karadeniz'e kirli su akmadığını belirten Yusuf Ziya Yılmaz, aynı tesisin ilçelerede yapılacağını ve bu konu ile ilgili gerekli projelerin hazırlandığını söyledi. 

 

 

 

 

 

ATIK SU ARITMA TESİSLERİNİN YAPIMINA İKİ YIL İÇİNDE BAŞLANACAK


Samsun'un ilçelerinde yapılacak atık su arıtma tesislerinin yapımına iki yıl içerisinde başlanacağını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"Samsun'da ki atık su arıtma tesisimiz sayesinde bir damla kirli su bile denize gitmiyor. Şimdi biz bu çevre yatırımını tüm ilçelerimizde hayata geçiriyoruz. Atık su arıtma tesisi olmayan 19 Mayıs, Yakakent, Vezirköprü, Çarşamba, Salıpazarı, Kavak ve Ladik'in projeleri hazır. Önümüzdeki iki yıl içerisinde bu ilçelerimiz atık su arıtma tesislerine kavuşacak. Tek bir damla pis suyun çevreye doğrudan aktarılmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü modern ve çağdaş kentler arıtması olan kentlerdir. Çok şükür bu destinasyonu şimdi tüm ilçelerimizde hayata geçiriyoruz. Büyük bir hamle başlattık ve bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Ne pahasına olursa olsun Karadeniz’imizi atıksu kaynaklı kirlilikten koruyacağız. Çevre hassasiyetine dönük başlattığımız bu çalışmalarla hedefimiz atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe bırakmamak. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI