• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ATIK SU ARITMA TESİSİ OLMAYAN İLÇE KALMAYACAK

Samsun'da atık su arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'dan ilçelere atık su arıtma tesisi müjdesi.

19 Nisan 2017 Çarşamba 16:08
Samsun'da atık su arıtma tesisi olmayan ilçe kalmayacak

Samsun'da hayata geçirilen Doğu İlleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinin ardından ilçelere de atık su arıtma tesisleri yapılacak.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, atık su arıtma tesisi olmayan Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Çarşamba, Ladik, Kavak ve 19 Mayıs ilçelerine de Atık Su Arıtma Tesislerinin yapılacağını müjdeledi.  Samsun'da yapılan Doğu İlleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi sayesinde Karadeniz'e kirli su akmadığını belirten Yusuf Ziya Yılmaz, aynı tesisin ilçelerede yapılacağını ve bu konu ile ilgili gerekli projelerin hazırlandığını söyledi. 

 

 

 

 

 

ATIK SU ARITMA TESİSLERİNİN YAPIMINA İKİ YIL İÇİNDE BAŞLANACAK


Samsun'un ilçelerinde yapılacak atık su arıtma tesislerinin yapımına iki yıl içerisinde başlanacağını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"Samsun'da ki atık su arıtma tesisimiz sayesinde bir damla kirli su bile denize gitmiyor. Şimdi biz bu çevre yatırımını tüm ilçelerimizde hayata geçiriyoruz. Atık su arıtma tesisi olmayan 19 Mayıs, Yakakent, Vezirköprü, Çarşamba, Salıpazarı, Kavak ve Ladik'in projeleri hazır. Önümüzdeki iki yıl içerisinde bu ilçelerimiz atık su arıtma tesislerine kavuşacak. Tek bir damla pis suyun çevreye doğrudan aktarılmasına izin vermeyeceğiz. Çünkü modern ve çağdaş kentler arıtması olan kentlerdir. Çok şükür bu destinasyonu şimdi tüm ilçelerimizde hayata geçiriyoruz. Büyük bir hamle başlattık ve bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Ne pahasına olursa olsun Karadeniz’imizi atıksu kaynaklı kirlilikten koruyacağız. Çevre hassasiyetine dönük başlattığımız bu çalışmalarla hedefimiz atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe bırakmamak. "

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET