• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ATIK YAĞ TOPLAYAN ÖĞRENCİLER ÖDÜL ALDI

Samsun'da atık yağ toplayan öğrenciler ödül aldı.Samsun'da İlkadım Belediyesi, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün iş birliği ile hayata geçirilen 'Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi'nin ödül töreni yapıldı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 15:00
Samsun'da atık yağ toplayan öğrenciler ödül aldı

Samsun'da hayata geçirilen 'Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi' ile toplam 21 bin litre atık yağın geri dönüşüme kazandırıldığı açıklandı.

 

Atık yağların geri dönüşüme kazandırılmasını hedefleyen proje kapsamında düzenlenen yarışmanın ödül töreni ise Atatürk Kültür Merkezinde düzenlendi.

 


Atık yağların geri dönüşüme kazandırılması ile ilgili düzenlenen yarışmanın ödül törenine ise  İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Samsun İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Aksoy, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl, İlkadım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır, okul müdürleri ile öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

 


Düzenlenen ödül töreninde Samsun'da 8 pilot okulda başlatılan proje kapsamında 300 öğretmen ve 13 bin 978 öğrenci atık yağların geri kazanımı ile ilgili eğitimler alarak toplam 21 bin litre atık yağın toplandığı bilgisi verildi.  Atatürk Kültür Merkezinde gerçekşen törende bir konuşma yapan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, atık yağların geri dönüşümü ile ilgil projesinin Samsun'un 17 ilçesinde ve 300 okulda da uygulamayı hedeflediklerini belirtti. 

 

 


Öte yandan proje kapsamında en çok atık yağ toplayan ilk 100 öğrenciye kırtasiye seti, ilk 5 okula spor seti ve ilk 5 öğrenci ve öğretmene 10 bisiklet hediye edilirken 1’inci olan 4’üncü sınıf öğrencisi Tunahan Bütün ve 2’nci olan 3’üncü sınıf öğrencisi Cemre Çevrim kazandıkları bisiklet ödülünü ihtiyacı olan öğrenci arkadaşlarına hediye etti. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET