• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ATIK YAĞ TOPLAYAN ÖĞRENCİLER ÖDÜL ALDI

Samsun'da atık yağ toplayan öğrenciler ödül aldı.Samsun'da İlkadım Belediyesi, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün iş birliği ile hayata geçirilen 'Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi'nin ödül töreni yapıldı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 15:00
Samsun'da atık yağ toplayan öğrenciler ödül aldı

Samsun'da hayata geçirilen 'Geleceğimize Sahip Çıkalım Projesi' ile toplam 21 bin litre atık yağın geri dönüşüme kazandırıldığı açıklandı.

 

Atık yağların geri dönüşüme kazandırılmasını hedefleyen proje kapsamında düzenlenen yarışmanın ödül töreni ise Atatürk Kültür Merkezinde düzenlendi.

 


Atık yağların geri dönüşüme kazandırılması ile ilgili düzenlenen yarışmanın ödül törenine ise  İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Samsun İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Aksoy, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl, İlkadım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır, okul müdürleri ile öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

 


Düzenlenen ödül töreninde Samsun'da 8 pilot okulda başlatılan proje kapsamında 300 öğretmen ve 13 bin 978 öğrenci atık yağların geri kazanımı ile ilgili eğitimler alarak toplam 21 bin litre atık yağın toplandığı bilgisi verildi.  Atatürk Kültür Merkezinde gerçekşen törende bir konuşma yapan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, atık yağların geri dönüşümü ile ilgil projesinin Samsun'un 17 ilçesinde ve 300 okulda da uygulamayı hedeflediklerini belirtti. 

 

 


Öte yandan proje kapsamında en çok atık yağ toplayan ilk 100 öğrenciye kırtasiye seti, ilk 5 okula spor seti ve ilk 5 öğrenci ve öğretmene 10 bisiklet hediye edilirken 1’inci olan 4’üncü sınıf öğrencisi Tunahan Bütün ve 2’nci olan 3’üncü sınıf öğrencisi Cemre Çevrim kazandıkları bisiklet ödülünü ihtiyacı olan öğrenci arkadaşlarına hediye etti. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI