• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA BİR HAFTADA 4 GENÇ BOĞULARAK ÖLDÜ

Samsun'da bir haftada 4 genç boğularak öldü! Samsun'un Terme ilçesi Sancaklı mahallesinde son bir haftada 4 genç, serinlemek için girdikleri denizde boğularak hayatını kaybetti. Geçen yazdan bu yana toplam 11 kişinin aynı yerde boğulduğunu belirten köylüler, hatalı yapılan dalgakıranlar yüzünden boğulmaların meydana geldiğini belirtiyorlar. Söz konusu yerde halen bir tek uyarı levhası bile yok

02 Ağustos 2016 Salı 10:31
Samsun'da bir haftada 4 genç boğularak öldü

Samsun'un Terme ilçesine 21 kilometre uzaklıkta bulunan ve ilçe halkının yaz aylarında denize girmek için gittikleri Sancaklı mahallesi sakinleri, son bir haftadır üst üste yaşanan boğulma olayları nedeniyle zor günler geçiriyor. Geçen yaz aylarından bu yana aynı yerde 11 kişinin boğularak hayatını kaybettiğini belirten köylüler, bir yıl önce denize hatalı yapılan dalgakıranların bu bölgede şiddetli rip akıntısına neden olduğunu, boğulma olaylarının da bu nedenle meydana geldiğini belirtiyorlar. Köylüler, yaptıkları tüm başvurulara rağmen insanların bu bölgede denize girmeye devam ettiklerini, tek bir uyarı levhası bile bulunmayan bölgede yeni boğulma olayları yaşanmasından endişe ettiklerini ifade ettiler.

 

 

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR

Terme ilçesinde daha bir hafta önce çocuklarını Karadeniz'e kurban veren iki baba Metin Yılmaz ve Adem Şahinoğlu. Serinlemek ve güzel bir hafta sonu geçirmek için gittikleri deniz eğlenceleri, Sancaklı mahallesinde üç gencin akıntıya kapılarak boğulması nedeniyle adeta kabusa dönüştü. Yaşanan feci olayda 3 çocuğundan birini kaybeden Metin Yılmaz, yaşadıkları faciayı anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

 

BABA DA AZ DAHA BOĞULUYORDU

Geçen hafta pazar günü denizde boğulan oğlu Hasan Yılmaz, büyük oğlu ve en yakın iki arkadaşının birlikte denize girmek için Sancaklı'ya gitmek istediklerini anlatan Metin Yılmaz, "Ben de çocukları yalnız bırakmamak için kızım ve eşimle birlikte onlarla birlikte gittik. Arabayı park ettikten sonra çocuklar hemen denize koştular. O sırada ben eşyaları indirmek için eşime yardım ediyordum. Birden bir çığlık koptu. Çocukların denizde akıntıya kapıldığını söylüyorlardı. Hızla denize koştum. Bu sırada ben de boğuluyordum. Birileri beni kurtarmış. Büyük oğlum da zorlukla kendini kurtarabilmiş. Küçük oğlumla, iki yakın arkadaşı ise ne yazık ki akıntıya kapılarak boğuldu. Büyük bir acı yaşıyoruz" dedi.

 

OĞLUM ÜNİVERSİTEYE GİDECEKTİ

Yaşanan olayda 4 çocuğundan en büyüğü olan ve tek erkek çocuğunu kaybeden baba Adem Şahinoğlu da perişan durumda. Oğlu Orhan ile en son üniversite tercihleriyle ilgili konuştuklarını ondan sonra arkadaşlarıyla denize giden oğlunun, Karadeniz'de boğularak hayatını kaybettiğini ifade eden Şahinoğlu, "Şimdi çocuklarımızı kara toprağa verdik. Daha 19 yaşındaydı. Ne hayalleri vardı. Bizim maddi durumumuz iyi değil. Çocuğumla nasıl okuyacağını, neler yapmamız gerektiğini konuşurduk. Şimdi ise eşimle birlikte her gün çocuğumuzun mezarına gidip geliyoruz" diye konuştu.

 

ENGELLİ AİLENİN BÜYÜK ACISI

Bir hafta önce meydana gelen olayda sağır ve dilsiz engelli Çakıroğlu ailesi de 21 yaşındaki oğulları Mücahit Çalışkan'ı kaybetti. Son derece zor durumda olan baba Ayhan Çalışkan da, başlarına gelen bu feleket karşısında ne diyececeğini bilemez durumda.

 

BİR GENÇ DAHA BOĞULDU

Daha geçen hafta yaşanan bu olayın ardından önceki gün de 27 yaşındaki İbrahim Gün, aynı yerde yüzerken arkadaşlarının gözü önünde akıntıya kapılarak kayboldu. Bir süre sonra sudan çıkartılan Gün, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Gün’e ilk müdahale kıyıda bekleyen 112 ekipleri tarafından yapıldı. Kalp masajının ardından ambulansla Çarşamba Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

TEK BİR UYARI LEVHASI BİLE YOK

Üst üste yaşanan boğulma olayları Sancaklı mahallesinde yaşayan vatandaşları da çileden çıkardı. Mahalle sakinlerinden Yaşar Uzunoğlu ve bazı köylüler, bir yılda bu bölgede 11 gencin boğularak hayatını kaybettiğini belirttiler. Boğulma olaylarının yaşanmasında Sancaklı mevkiine yapılan hatalı dalgakıranların neden olduğunu düşündüklerini ifade eden Yaşar Uzunoğlu, "Bu dalgakıranlar T şeklinde yapılmadı. Hatalı olarak yapıldı. Boğulmalar da bu nedenle yaşanıyor. Geçen yıl da biraz ileride köyün imamı ile çocukları akıntıya kapılarak hayatını kaybetti. Buna rağmen hiçbir önlem alınmadı. Geçen yıldan bu yana 11 gencecik insan boğuldu. Tek bir uyarı levhası bile asılmadı" diye konuştu.

 

HALA DENİZE GİRİYORLAR

Sancaklı mahallesinde üst üste yaşanan boğulma olaylarına rağmen çevredeki yazlıklarda kalan ailelerin ise denize girmeye devam etmeleri dikkatlerden kaçmadı. Dalgakıranların bulunduğu yerde büyük bir akıntı olduğundan haberdar olduklarını belirten yazlıkçı aileler, "Hafta sonlarında denize girmek için gelenler, oranın durumunu bilmediği için kayalıklara yüzüyorlar. Daha dün akşam bir genç akıntıya kapıldı. Bizler ise açılmamaya dikkat ediyoruz" diye konuştular.

Terme ilçesinde daha bir hafta önce çocuklarını Karadeniz'e kurban veren iki baba Metin Yılmaz ve Adem Şahinoğlu…

Burada 1 yılda 11 kişinin boğularak hayatını kaybettiğini belirten köylüler, denize hatalı yapılan dalgakıranların bu bölgede şiddetli rip akıntısına neden olduğunu söylediler.
 

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET