• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA DARBE GİRİŞİMİ SONRASI GÖZALTI VE AÇIĞA ALINANLAR

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar! Samsun'da 17 Temmuz askeri darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası FETÖ destekçisi 30 hakim ve savcı gözaltına alındı, 71 polis, iki vali yardımcısı açığa alındı, garnizon kamutanı ise tutuklandı.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:26
Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar! Samsun'da 17 Temmuz askeri darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası FETÖ destekçisi 30 hakim ve savcı gözaltına alındı, 71 polis,  iki vali yardımcısı açığa alındı, garnizon kamutanı ise tutuklandı.

 

Samsun'da 17 Temmuz 2016 Cuma askeri darbe girişimine destek veren, FETÖ işbirlikçilerine yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

 

Samsun Valiliği, darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası kamu kurumları, Adliye ve Emniyet Müdürlüğünde başlatılan operasyonlarla ilgili son dakika bilgilerini kamuoyu ile paylaşıyor.

 

Buna göre Samsun'da darbeye destek verdiği tespit edilen Samsun Garnizon Komutanı tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken tutuklanırken, yapılan operasyonlarda Samsun Adalet Sarayında görevli 42 hakim ve savcıdan 23'ü yakalanarak gözaltına alındı. Firar eden FETÖ destekçisi 19 hakim ve savcının ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.

 

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar

Samsun'da kaç hakim ve savcı açığa alındı? Samsun'da kaç hakim ve savcı gözaltına alındı? Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken tutuklandı mı? Samsun Vali yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım ve Metin Borazan açığa alındı. Samsun EMniyet Müdürlüğünden kaç kişi açığa alındı?

 

Türkiye 15 Temmuz Cuma günü başlayan Askeri Darbe Girişiminin püskürtülmesinin arından, Samsun'da paralel yapı üyesi olduğu iddia edilen savcı, hakim, askeriye de, emniyette ve valilikte ki kişilere operasyonlar başladı.

 

Operasyonlarda 42 hakim ve savcıdan 23 tanesinin gözaltında olduğunu, 19 şüphelinin arandığını açıkladı. Samsun'da görevli 12 hakim ve 11 savcı olmak üzere 23 yargı mensubunu gözaltına alınmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından Emniyete götürüldü.

 

Samsun Adliyesi'nde görevli Savcı Adem Kurt Çarşamba Havalimanı'nı kullanarak İzmir üzerinden Almanya'nın Köln şehrine kaçmaya çalışırken yakalandı.

 

GARNİZON KOMUTANI TUTUKLANDI

Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

 

Samsun Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 71 emniyet mensubunun açığa alındığını duyurdu. Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım ve Vali Yardımcısı Metin Borazan açığa alındı.

 

Aynı zamanda Sivas ilinde Askeri Hakim olarak görevli Üsteğmen İsa Çelik, Vezirköprü ilçesinde gözaltına alındı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

OMÜ

Hakan
18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:43

OMÜ İİBF DEKİ PARALEL YAPILANMA DA TASFİYE EDİLMELİ

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun'da 688 sayılı KHK ile 12 kamu görevlisi mesleğe iade edildi

Samsun'da 688 sayılı KHK ile 12 kamu görevlisi mesleğe iade edildi Samsun'da 688 sayılı KHK ile 12 kamu görevlisi mesleğe iade edildi. Samsun'da Resmi Gazete'de yayımlanan 29 Mart 2017 tarihli KHK kararı ile meslekten ihraç edilen 12 kamu çalışanı görevlerine iade edildi.

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET