• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA DARBE GİRİŞİMİ SONRASI GÖZALTI VE AÇIĞA ALINANLAR

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar! Samsun'da 17 Temmuz askeri darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası FETÖ destekçisi 30 hakim ve savcı gözaltına alındı, 71 polis, iki vali yardımcısı açığa alındı, garnizon kamutanı ise tutuklandı.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:26
Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar! Samsun'da 17 Temmuz askeri darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası FETÖ destekçisi 30 hakim ve savcı gözaltına alındı, 71 polis,  iki vali yardımcısı açığa alındı, garnizon kamutanı ise tutuklandı.

 

Samsun'da 17 Temmuz 2016 Cuma askeri darbe girişimine destek veren, FETÖ işbirlikçilerine yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

 

Samsun Valiliği, darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası kamu kurumları, Adliye ve Emniyet Müdürlüğünde başlatılan operasyonlarla ilgili son dakika bilgilerini kamuoyu ile paylaşıyor.

 

Buna göre Samsun'da darbeye destek verdiği tespit edilen Samsun Garnizon Komutanı tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken tutuklanırken, yapılan operasyonlarda Samsun Adalet Sarayında görevli 42 hakim ve savcıdan 23'ü yakalanarak gözaltına alındı. Firar eden FETÖ destekçisi 19 hakim ve savcının ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.

 

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar

Samsun'da kaç hakim ve savcı açığa alındı? Samsun'da kaç hakim ve savcı gözaltına alındı? Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken tutuklandı mı? Samsun Vali yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım ve Metin Borazan açığa alındı. Samsun EMniyet Müdürlüğünden kaç kişi açığa alındı?

 

Türkiye 15 Temmuz Cuma günü başlayan Askeri Darbe Girişiminin püskürtülmesinin arından, Samsun'da paralel yapı üyesi olduğu iddia edilen savcı, hakim, askeriye de, emniyette ve valilikte ki kişilere operasyonlar başladı.

 

Operasyonlarda 42 hakim ve savcıdan 23 tanesinin gözaltında olduğunu, 19 şüphelinin arandığını açıkladı. Samsun'da görevli 12 hakim ve 11 savcı olmak üzere 23 yargı mensubunu gözaltına alınmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından Emniyete götürüldü.

 

Samsun Adliyesi'nde görevli Savcı Adem Kurt Çarşamba Havalimanı'nı kullanarak İzmir üzerinden Almanya'nın Köln şehrine kaçmaya çalışırken yakalandı.

 

GARNİZON KOMUTANI TUTUKLANDI

Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

 

Samsun Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 71 emniyet mensubunun açığa alındığını duyurdu. Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım ve Vali Yardımcısı Metin Borazan açığa alındı.

 

Aynı zamanda Sivas ilinde Askeri Hakim olarak görevli Üsteğmen İsa Çelik, Vezirköprü ilçesinde gözaltına alındı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

OMÜ

Hakan
18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:43

OMÜ İİBF DEKİ PARALEL YAPILANMA DA TASFİYE EDİLMELİ

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun'da fırtına uyarısı yapıldı: Tedbirli olun

Samsun'da fırtına uyarısı yapıldı: Tedbirli olun Samsun Valiliği yaptığı açıklamada 23 Şubat Perşembe günü gece saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar beklendiğini belirterek fırtına uyarısında bulundu.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin çalışmaları yerinde inceledi

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin çalışmaları yerinde inceledi Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin çalışmaları yerinde inceledi. Samsun Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, Evrenuşağı Mahallesi'ndeki beton yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Samsun'un Canik ilçesinde minik öğrenciler İtfaiye Müdürlüğü'nü gezdi

Samsun'un Canik ilçesinde minik öğrenciler İtfaiye Müdürlüğü'nü gezdi Samsun'un Canik ilçesinde minik öğrenciler İtfaiye Müdürlüğü'nü gezdi. Samsun Canik ilçesinde bulunan Toptepe İlköğretim Okulu  anasınıfı öğrencileri, öğretmenleri Halime Yüksel Solak'ın denetimin de Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 

Samsun'un Alaçam ilçesinde değerlendirme toplantısı yapıldı

Samsun'un Alaçam ilçesinde değerlendirme toplantısı yapıldı Samsun'un Alaçam ilçesinde değerlendirme toplantısı yapıldı. Samsun'un Alaçam ilçesinde 2016 yılında yapılan ve 2017'de yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği bir toplantı yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET