• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA DARBE GİRİŞİMİ SONRASI GÖZALTI VE AÇIĞA ALINANLAR

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar! Samsun'da 17 Temmuz askeri darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası FETÖ destekçisi 30 hakim ve savcı gözaltına alındı, 71 polis, iki vali yardımcısı açığa alındı, garnizon kamutanı ise tutuklandı.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:26
Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar! Samsun'da 17 Temmuz askeri darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası FETÖ destekçisi 30 hakim ve savcı gözaltına alındı, 71 polis,  iki vali yardımcısı açığa alındı, garnizon kamutanı ise tutuklandı.

 

Samsun'da 17 Temmuz 2016 Cuma askeri darbe girişimine destek veren, FETÖ işbirlikçilerine yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

 

Samsun Valiliği, darbe girişiminin püskürtülmesi sonrası kamu kurumları, Adliye ve Emniyet Müdürlüğünde başlatılan operasyonlarla ilgili son dakika bilgilerini kamuoyu ile paylaşıyor.

 

Buna göre Samsun'da darbeye destek verdiği tespit edilen Samsun Garnizon Komutanı tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken tutuklanırken, yapılan operasyonlarda Samsun Adalet Sarayında görevli 42 hakim ve savcıdan 23'ü yakalanarak gözaltına alındı. Firar eden FETÖ destekçisi 19 hakim ve savcının ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.

 

Samsun'da darbe girişimi sonrası gözaltı ve açığa alınanlar

Samsun'da kaç hakim ve savcı açığa alındı? Samsun'da kaç hakim ve savcı gözaltına alındı? Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken tutuklandı mı? Samsun Vali yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım ve Metin Borazan açığa alındı. Samsun EMniyet Müdürlüğünden kaç kişi açığa alındı?

 

Türkiye 15 Temmuz Cuma günü başlayan Askeri Darbe Girişiminin püskürtülmesinin arından, Samsun'da paralel yapı üyesi olduğu iddia edilen savcı, hakim, askeriye de, emniyette ve valilikte ki kişilere operasyonlar başladı.

 

Operasyonlarda 42 hakim ve savcıdan 23 tanesinin gözaltında olduğunu, 19 şüphelinin arandığını açıkladı. Samsun'da görevli 12 hakim ve 11 savcı olmak üzere 23 yargı mensubunu gözaltına alınmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından Emniyete götürüldü.

 

Samsun Adliyesi'nde görevli Savcı Adem Kurt Çarşamba Havalimanı'nı kullanarak İzmir üzerinden Almanya'nın Köln şehrine kaçmaya çalışırken yakalandı.

 

GARNİZON KOMUTANI TUTUKLANDI

Samsun Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

 

Samsun Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 71 emniyet mensubunun açığa alındığını duyurdu. Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım ve Vali Yardımcısı Metin Borazan açığa alındı.

 

Aynı zamanda Sivas ilinde Askeri Hakim olarak görevli Üsteğmen İsa Çelik, Vezirköprü ilçesinde gözaltına alındı.

Kaynak: Samsun Kent Haber

OMÜ

Hakan
18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:43

OMÜ İİBF DEKİ PARALEL YAPILANMA DA TASFİYE EDİLMELİ

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı. Alaçam Belediyesi ve Bafra Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Hizmet Merkezi işbirliğiyle açılan Girişimcilik Kursu tamamlandı. Kursa katılan 25 kişi 32 saatlik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak ekonomik anlamda desteklerden yararlanma imkanından faydalanacak.

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi. Samsun'da 6 ayrı inşaattan 3 kamyon dolusu hırsızlık olayının failini tespit edip yakalanmasına sağlayan polis memuru ayın polisi seçildi.

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Cennet vatanımızın dört bir yanında dini ve Milli değerlere bağlı pırıl pırıl bir nesil yetişiyor" dedi.

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET