• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA GÜNLÜK KİRALANAN EVLER FUHUŞ YUVASI

Samsun'da günlük kiralanan evler fuhuş yuvası! Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, günlük kiralık dairelerin fuhuş ve terör eylemlerinde kullanılabildiğini ifade ederek, 'Ev sahipleri günlük kiralık daire için iyi düşünmelidir. Herhangi bir durumda kendileri de yanar' dedi

26 Ekim 2016 Çarşamba 10:55
Samsun'da günlük kiralanan evler fuhuş yuvası

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda, günlük kiralık evlerin fuhuş ve suç örgütlerince yaygın olarak kullanıldığının ortaya çıkması sonrası Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, evlerini bu şekilde kullanan ya da kullanmayı amaçlayanlara uyarıda bulundu.

 

SAMSUN'DA DA SIKINTI VAR
Kiralık daire sıkıntısının tüm ülkede olduğu gibi Samsun'da da olduğunu ifade eden Oral, "Ben sıkıntıları zaman zaman dile getiriyorum. Bundan birkaç gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da havaalanında yaşanan patlama ile ilgili olarak, teröristin 3 günlüğüne ev kiraladığını, orada her türlü hazırlığını yaparak terör eylemi gerçekleştirdiğini ifade etti. Yine Ankara'da bu tür bir şekilde eyleme hazırlanan bir terörist etkisiz hale getirildi. Tabi buralarda fuhuş yapıldığı gibi söylentiler de ortaya çıkıyor. Bu nedenlerle artık kiralık evlerin üzerine ciddi bir şekilde gidiliyor. Günlük kiralık ev hizmeti verecek insanlar çok iyi düşünmelidir. Çünkü bu evlerde herhangi bir terör eylemi hazırlığı yapan insanlar kendi başlarına da sıkıntı alabilirler. O kişilerin yanında kendileri de yanar. Bu tür günlük kiralık daire uygulaması resmi olarak da yapılmıyor. İnsanlarımız daha duyarlı olmalıdır. Sırf para kazanmak uğruna kendilerini tehlikeye atmamalıdır" diye konuştu.

 

Ayrıca Başkan Oral, günlük kiralık evleri kullanan tek bir meslektaşı olmadığını, bunu yapan varsa dahi kendisine bildirildiği durumda gerekeni yapacağını ifade etti.

 

 

Barış BUDANOĞLU

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Yıldırım Holding Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Samsunlu işadamları Mehmet Yıldırım, Ali Rıza Yıldırım ve Yüksel Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım 86 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da Çalışma alanı olarak Samsun’u seçen Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti. 10 farklı konu çerçevesinde Samsun kentini çalışan öğrenciler, planlamalarını Başkan Murzioğlu ile paylaştı.

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret Samsunspor Kulüp Başkanı İ.Erkurt Tutu, Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş, Muhasip Üye Ömür Tekin, MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından, İlkadım ilçesinde Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi Hizmete Girdi.  

KÖŞE YAZARLARI

ANKET