• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA GÜNLÜK KİRALANAN EVLER FUHUŞ YUVASI

Samsun'da günlük kiralanan evler fuhuş yuvası! Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, günlük kiralık dairelerin fuhuş ve terör eylemlerinde kullanılabildiğini ifade ederek, 'Ev sahipleri günlük kiralık daire için iyi düşünmelidir. Herhangi bir durumda kendileri de yanar' dedi

26 Ekim 2016 Çarşamba 10:55
Samsun'da günlük kiralanan evler fuhuş yuvası

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda, günlük kiralık evlerin fuhuş ve suç örgütlerince yaygın olarak kullanıldığının ortaya çıkması sonrası Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, evlerini bu şekilde kullanan ya da kullanmayı amaçlayanlara uyarıda bulundu.

 

SAMSUN'DA DA SIKINTI VAR
Kiralık daire sıkıntısının tüm ülkede olduğu gibi Samsun'da da olduğunu ifade eden Oral, "Ben sıkıntıları zaman zaman dile getiriyorum. Bundan birkaç gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da havaalanında yaşanan patlama ile ilgili olarak, teröristin 3 günlüğüne ev kiraladığını, orada her türlü hazırlığını yaparak terör eylemi gerçekleştirdiğini ifade etti. Yine Ankara'da bu tür bir şekilde eyleme hazırlanan bir terörist etkisiz hale getirildi. Tabi buralarda fuhuş yapıldığı gibi söylentiler de ortaya çıkıyor. Bu nedenlerle artık kiralık evlerin üzerine ciddi bir şekilde gidiliyor. Günlük kiralık ev hizmeti verecek insanlar çok iyi düşünmelidir. Çünkü bu evlerde herhangi bir terör eylemi hazırlığı yapan insanlar kendi başlarına da sıkıntı alabilirler. O kişilerin yanında kendileri de yanar. Bu tür günlük kiralık daire uygulaması resmi olarak da yapılmıyor. İnsanlarımız daha duyarlı olmalıdır. Sırf para kazanmak uğruna kendilerini tehlikeye atmamalıdır" diye konuştu.

 

Ayrıca Başkan Oral, günlük kiralık evleri kullanan tek bir meslektaşı olmadığını, bunu yapan varsa dahi kendisine bildirildiği durumda gerekeni yapacağını ifade etti.

 

 

Barış BUDANOĞLU

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından uygulanan “Kayıtlı İstihdam İçin Ortak Fayda Diyalog ve İşbirliği Projesi” çerçevesinde düzenlenen KOSGEB destekli “Girişimcilik” ve “Kişisel Gelişim” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda şehrimizi ortak akılla, birlikte daha ileriye taşıyacağız" dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı. "Beşik sallayan eller, dünyaya hükmeder" sözünün muhatabı annelerin geleceği şekillendirdiğini ifade eden Başkan Tok, " Çocuğun ilk öğretmeni ve eğiticisi olan annelerinin eğitimini önemsediklerini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET