• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA GÜNLÜK KİRALANAN EVLER FUHUŞ YUVASI

Samsun'da günlük kiralanan evler fuhuş yuvası! Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, günlük kiralık dairelerin fuhuş ve terör eylemlerinde kullanılabildiğini ifade ederek, 'Ev sahipleri günlük kiralık daire için iyi düşünmelidir. Herhangi bir durumda kendileri de yanar' dedi

26 Ekim 2016 Çarşamba 10:55
Samsun'da günlük kiralanan evler fuhuş yuvası

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda, günlük kiralık evlerin fuhuş ve suç örgütlerince yaygın olarak kullanıldığının ortaya çıkması sonrası Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, evlerini bu şekilde kullanan ya da kullanmayı amaçlayanlara uyarıda bulundu.

 

SAMSUN'DA DA SIKINTI VAR
Kiralık daire sıkıntısının tüm ülkede olduğu gibi Samsun'da da olduğunu ifade eden Oral, "Ben sıkıntıları zaman zaman dile getiriyorum. Bundan birkaç gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da havaalanında yaşanan patlama ile ilgili olarak, teröristin 3 günlüğüne ev kiraladığını, orada her türlü hazırlığını yaparak terör eylemi gerçekleştirdiğini ifade etti. Yine Ankara'da bu tür bir şekilde eyleme hazırlanan bir terörist etkisiz hale getirildi. Tabi buralarda fuhuş yapıldığı gibi söylentiler de ortaya çıkıyor. Bu nedenlerle artık kiralık evlerin üzerine ciddi bir şekilde gidiliyor. Günlük kiralık ev hizmeti verecek insanlar çok iyi düşünmelidir. Çünkü bu evlerde herhangi bir terör eylemi hazırlığı yapan insanlar kendi başlarına da sıkıntı alabilirler. O kişilerin yanında kendileri de yanar. Bu tür günlük kiralık daire uygulaması resmi olarak da yapılmıyor. İnsanlarımız daha duyarlı olmalıdır. Sırf para kazanmak uğruna kendilerini tehlikeye atmamalıdır" diye konuştu.

 

Ayrıca Başkan Oral, günlük kiralık evleri kullanan tek bir meslektaşı olmadığını, bunu yapan varsa dahi kendisine bildirildiği durumda gerekeni yapacağını ifade etti.

 

 

Barış BUDANOĞLU

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba'da Muhtarlar Buluşmasında konuştu

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba'da Muhtarlar Buluşmasında konuştu Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba'da Muhtarlar Buluşmasında konuştu. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Çarşamba ilçesi Ticaret Borsası M. Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonunda düzenlenen Muhtarlar Buluşmasında önemli açıklamalar yaptı.

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı. Alaçam Belediyesi ve Bafra Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Hizmet Merkezi işbirliğiyle açılan Girişimcilik Kursu tamamlandı. Kursa katılan 25 kişi 32 saatlik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak ekonomik anlamda desteklerden yararlanma imkanından faydalanacak.

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi. Samsun'da 6 ayrı inşaattan 3 kamyon dolusu hırsızlık olayının failini tespit edip yakalanmasına sağlayan polis memuru ayın polisi seçildi.

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Cennet vatanımızın dört bir yanında dini ve Milli değerlere bağlı pırıl pırıl bir nesil yetişiyor" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET