• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA HALUK ÖZMEN, 11 YILDIR ARADIĞI KIZINI BULDU

Samsun'da Haluk Özmen, 11 yıldır aradığı kızını buldu! Samsun'da yaşayan Haluk Özmen, Avustralya'da evlendiği Ferihan Tanrıkulu'ndan olan kızı Rüzgar Özman'a tam 11 yıl sonra kavuştu

21 Haziran 2016 Salı 15:37
Samsun'da Haluk Özmen, 11 yıldır aradığı kızını buldu

Aralarındaki anlaşmazlık nedeni ile Baba Haluk Özmen kendi isteği üzere kızının velayetini Anne Ferihan Tanrıkuluverdi. Anne Tanrıkulu mahkeme izni ile Türkiye ye 2 aylığına getirdiği kızı Rüzgârı geri götürmeyince Baba Özmen kızına kavuşa bilmesi için büyük bir mücadele başlattı.

 

11 yıl boyunca kızının izini süren baba Özmen Avusturalya Başbakan’ı da olmak üzere birçok kapıyı çaldı ancak bütün kapıların yüzüne kapanmasına rağmen, kızını bulma mücadelesinden asla vaz geçmedi. Avusturalya da yaptığı müracaatlardan dolayı Türkiye’ye tam 8 kez nota verdirtti tüm bu girişimlerde sorumsuz çıkınca, son kez BİMER'e kızıyla ilgili detaylı bilgi gönderdi, olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık talimatıyla anakarada 4 kişilik özel bir ekip kuruldu. Yapılan bir haftalık çalışma neticesinde kızı Rüzgâr Özmen ile kayıplara karışan anne Ferihan Tanrıkulu’n izine ulaşıldı. Anne Tanrıkulu çıkarttığı sahte kimlikle 10 yıl boyunca kızını bu şekilde sakladığı öğrenildi, okul kayıtlarında Rüzgar Özmen değil de sahte kimlikle  Melek Taşbaş olarak kayıt edilmiş, ayrıca Anne Ferihan Tanrıkul,3 ayrı isim adına çıkarttığı telefon hatlarından görüşmeler yapmış.

 

‘’ÖZEL EKİP KURULDU’’

Baba Haluk Özmen’in velayeti almak için açtığı davada, sosyal hizmet uzmanları okula gönderilmeyen, tüm hakları elinden alınan ve annenin keyfiyetiyle babasıyla görüştürülmeyen küçük kızın velayetinin babasına verilmesi yönünde rapor hazırladı. Mahkeme 2011 yılında bu rapora uyarak kızın velayetini anneden alıp babaya verdi. Velayeti tamamen yitiren anne çocuk kaçırmak suçundan aranırken Rüzgar’ın vatandaşı olduğu Avusturalya hükümeti Türkiye’ye 8. kez nota verdi. Bu sırada Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne giden baba Haluk Özmen’in başvuruları nedeniyle Türkiye ceza aldı. İşte tam umutlar kesilmişken minik Rüzgâr ve annesinin bulunması için Ankara Emniyet’inde özel bir ekip kuruldu. 2 haftadır gece gündüz çalışan her bir detayı kaçırmayan bu ekip, kız ve annesinin Ankara’da bir MOBESE kaydında bulmayı başardı.

 

‘’SAHTE KİMLİKLE 10 YIL KAÇMIŞ’’

Anne Ferihan Tanrıkulu’n polisten kaçmak için Rüzgar Özmen ismi ile  değil çıkardığı sahte kimlikteki Melek Taşbaş adıyla kızını gizlemeyi başardı.

 

Baba Haluk Özmen’den 10 yıl kaçırmayı başarmış, Rüzgar Özmen okul kayıtlarını da bu kimlik sayesin ’de okumuş Özmen Çanakkale’de düzenlenen şehitleri anma törenlerine her yıl katılarak Avustralya Başbakanı’ndan yardım istemesiyle gündeme gelmişti, Baba Haluk Özmen ‘’Ben kızımı yıllarca Rüzgar Özmen adıyla aradım ve meğerse annesi tarafından Ankara’da sahte kimlik ile benden 10 sene boyunca Annesi tarafından kaçırıldı neyse ki Ankara ’emniyet Müdürlüğünün titiz çalışması sonucu kızım bulundu. Polis kardeşlerime çok teşekkür ederim. Umudumu hiç kaybetmedim. Kızımı tekrar kollarımın arasına alacağımı biliyordum. Şimdi onun için yaşayacağım” dedi.

 

 

"ŞİMDİ KIZIMI YAŞAYACAĞIM"

Özmen ‘’Şimdi kızıma kavuştum, kızıma kavuştuğum da Annesine olan bütün kızgınlığım her şeyim gitti çünkü kızıma kavuştum, çok mutluyum, şimdi kızım için yaşayacağım.

 

Haber: Rıdvan Uzun

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından uygulanan “Kayıtlı İstihdam İçin Ortak Fayda Diyalog ve İşbirliği Projesi” çerçevesinde düzenlenen KOSGEB destekli “Girişimcilik” ve “Kişisel Gelişim” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda şehrimizi ortak akılla, birlikte daha ileriye taşıyacağız" dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı. "Beşik sallayan eller, dünyaya hükmeder" sözünün muhatabı annelerin geleceği şekillendirdiğini ifade eden Başkan Tok, " Çocuğun ilk öğretmeni ve eğiticisi olan annelerinin eğitimini önemsediklerini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET