• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA İMAM HATİP OKULUNA ŞEHİT ASTSUBAY ÖMER HALİSDEMİR'İN İSMİ VERİLDİ

Samsun'da İmam Hatip okuluna şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi verildi! ürkiye'nin en büyük imam-hatip okulu olan Canik Galip Öztürk Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nin adı "Şehit Ömer Halisdemir" olarak değiştirildi.

22 Ağustos 2016 Pazartesi 17:53
Samsun'da İmam Hatip okuluna şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi verildi

Türkiye'nin en büyük imam-hatip okulu olan Canik Galip Öztürk Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nin adı "Şehit Ömer Halisdemir" olarak değiştirildi. Hem 15 Temmuz darbe girişiminin kahramanlarından Şehit Başçavuş’un ismi yaşayacak hem de yeni Ömer Halisdemirler yetişecek.


15 Temmuz'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) darbe girişimi sırasında darbe yanlısı hain generalin ve bir grup askerin Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı basarak ele geçirmek istemesi üzerine, saniyeler sonra öleceğini bile bile cuntacı komutanı alnından vurmasının ardından 30 kurşunla vurularak şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı, iş adamı Galip Öztürk ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in fikir birliği ile Canik 15 Temmuz Ömer Halisdemir Anadolu İmam-Hatip Lisesi olarak değiştirildi.

 


Okulda düzenlenen törene Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, Metro Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Tan ve çok sayıda davetli katıldı.

 


Tan: “Umarım bu okul Ömer Halisdemir ruhuna sahip nice nesiller yetiştirir”
Törende açılış konuşmasını yapan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Tan, “Bu okulun ilk isim hakkı olarak yapılmasında büyük katkılarından dolayı Galip Öztürk Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak ismini belirlemiştik. 15 Temmuz’da ülkemiz çok ciddi bir kalkışmanın, terörist bir kalkışmanın altından alnının akıyla çıkmıştır. Fakat biz bu süreci yaşarken burada katkılarına çok dualarına ihtiyacı olduğumuz insanların yanında kendilerini feda ederek bu milletin ayakta kalmasına vesile olan insanlarda vardı. Bir gün bu darbe girişiminden sonra Galip Öztürk beni aradı. Samsun’a çok güzel bir İmam Hatip Lisesi yaptırdıklarını ve devamında da çok büyük bir kampüs olacağı yerin ismini kendi adı yerine Astsubay Ömer Halisdemir olarak değiştirilmesini istedi. Bizde gerekli girişimleri yaptıktan sonra okulun bugün ismini tabelada da resmen değiştirdik. Umarım bu imam hatip lisesi Ömer Halisdemir ruhuna sahip nice nesiller yetiştirecek evlatlar yetiştirir. Bizlerde onlarla gurur duyarız” dedi.

 


“FETÖ ile mücadelemiz sürecek”
Şehit Ömer Halisdemir'in 15 Temmuz darbe gecesinde vatanı, milleti ve bayrağı için saniyeler sonra öleceğini bile bile büyük bir kahramanlık örneği gösterdiğini belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Ömer Halisdemir ile 240 şehidimiz ebedi olarak kalbimizde yaşayacak ve şehitlerimizi asla unutturmayacağız. Ancak bu şehirde tek bir FETÖ/PDY terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Aksi takdirde şehitlerimize ve vatanımıza karşı görevimizi yerine getirmemiş sayılırız” diye konuştu.

 


“Hainleri ihbar edin, korkmayın”
Hainler temizlenene kadar şehrin normalleşmesine müsaade etmeyeceklerini dile getiren Başkan Genç, “Bu hain örgüt şehrimizde siyaset, bürokrasi ve ticaret ayağından temizlenene kadar bu şehir normalleşemez. Sayın Cumhurbaşkanımız halkımızdan kim olursa olsun, aynı apartmanda da otursa hainlerin ihbar edilmesini istedi. Bu hainleri bu şehirden hep birlikte temizleyeceğiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin mücadelesine destek vereceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Hainleri ihbar edenleri ve hainlerle mücadele edenleri susturmaya çalışanlar karşısında bizi ve bu aziz milleti bulacaktır. Hainler mutlaka ihbar edilmeli. Bu bir vatan görevidir" şeklinde konuştu.

 


Resmi başvurusu 2 Ağustos'ta yapıldı
Okulun adının değiştirilmesi için 2 Ağustos'ta resmi başvuruyu yaptıklarına işaret eden Başkan Genç, "31 Temmuz'da eşim ve çocuklarımla evde otururken şehit Başçavuş Ömer Halisdemir'in adını yaşatmak üzere 'Canik'te yapımı süren Fatih İmam-Hatip Ortaokulu'na verebilir miyiz' diye düşündük. Ancak o okulun bu isme küçük geleceğini düşündük. Hemen ardından işadamı sayın Galip Öztürk Bey aradı ve kendi adını taşıyan Türkiye'nin en büyük imam-hatip lisesi olan Canik Galip Öztürk Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nin adını Şehit Ömer Halisdemir olarak değiştirilmesini istediğini söyledi. Çok güzel bir tevafuk oldu. Aynı şeyi düşünmüşüz. 2 Ağustos'ta da isim değişikliği için resmi başvurumuzu yaptık. Bu anlamlı davranışından dolayı Sayın Galip Öztürk'e çok teşekkür ediyorum. Bu isim bu okula çok yakıştı" ifadelerini kullandı. 

 


“Yeni Ömer Halisdemirler yetişecek”
Okula şehit başçavuşun adını vermelerindeki amacın yeni Ömer Halisdemirler yetişmesini sağlamak olduğunu kaydeden Başkan Genç, "Amacımız 15 Temmuz şehitlerimizi unutturmamak, 15 Temmuz'un önemini gençlerimize anımsatmak ve Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nden yeni Ömer Halisdemirler yetişmesini sağlamaktır. İnşallah bu kampüs bittiğinde Türkiye'nin en güzel eğitim kampüsü olacak. Buradan yüzlerce, binlerce Ömer'ler yetişecek" açıklamasını yaptı. 


15 Temmuz Ömer Halisdemir Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 40 dönümlük arazi üzerine kurulu ve 80 derslikte oluşuyor. İleriki günlerde de 350 kişilik bir pansiyon, cami ve spor kültür merkezleri de yapılarak Mehmet Akif Ersoy Eğitim Kampüsü olacağı belirtildi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

YARINDA BAŞKA BİR İSİM KOYARLAR.

OSMAN GEÇGEL
22 Ağustos 2016 Pazartesi 23:12

HEP SALDIRIYOR, NEDEN ACABA? GEÇMİŞLE İLGİLİ BİR ŞEYLERİ KAPATMAK MI ÇABASI? BAŞARI ÜNİVERSİTESİNE DESTEK VERENLER DÜŞÜNSÜN. KİM OLDUKLARI HERKESÇE MALÜM. KENDİLERİNİ TEMİZLEME ÇABALARI.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

DAHA VERECEĞİNİZ İSİM KALDI MI?

İHL Lİ ÖĞRETMEN
22 Ağustos 2016 Pazartesi 20:33

Mehmet Akif ERSOY ismi ile başladınız sürekli isim değişti. vATAN ŞAİRİNİN İSMİ HARAM PARA İLE YAPILAN OKULA YAKIŞMAZDI ZATEN.Gündem de kalıp basına çıkmak için Osman genç her gün bişe yumurtluyor. Cemaat revaçtayken cemaatin en has adamıydı.Başarı ünv arsasını ben vermedim sorun osman a kim verdiğini söylesin.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de. Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar ve Habertürk televizyonu sunucusu Cansu Canan Özgen, “Hasbihâl Gençlik Sohbetleri” çerçevesinde düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Konseyi’nin iş birliğinde programlanan “Genç Gündem Hayata Dair Sohbetler” adlı etkinliğe konuk oldu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’den MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan’a hayırlı olsun ziyareti.

Osman Topaloğlu’nun eşi Banu Topaloğlu yaşlıları ziyaret ediyor

Osman Topaloğlu’nun eşi Banu Topaloğlu yaşlıları ziyaret ediyor Osman Topaloğlu’nun eşi Banu Topaloğlu yaşlıları ziyaret ediyor. 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun eşi Banu Topaloğlu,19 Mayıs Belediye Meclis üyesi Ayten Aksan ile beraber, Yaşlılar Haftası sebebiyle 19 Mayıs ilçesindeki yaşlıları evlerinde ziyaret ediyor.

Samsun Piazza AVM’den Kadınlara Özel Cuma etkinlikleri başlıyor

Samsun Piazza AVM’den Kadınlara Özel Cuma etkinlikleri başlıyor Samsun Piazza AVM’den Kadınlara Özel Cuma etkinlikleri başlıyor. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza’nın Kadınlar Kulübü, 24 Mart – 2 Haziran tarihleri arasında her Cuma günü başka bir etkinlik ile tüm kadınların buluşma noktası olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET