• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA OYUNCU OLMAK VE DİZİLERDE ROL ALMAK İSTEYENLER DİKKAT

Samsun'da oyuncu olmak ve dizilerde rol almak isteyenler dikkat. Cast Ajansından Arıyoruz diye telefon alıyorsanız, dikkat edin dolandırılmayın..

17 Nisan 2017 Pazartesi 13:32
Samsun'da oyuncu olmak ve dizilerde rol almak isteyenler dikkat

Samsun'da son günlerde bir çok kişinin Cast Ajansından arıyoruz denilerek senetlere imza attırılarak dolandırıldığı iddia edildi.

 

Oyuncu olmak ve dizilerde rol almak isteyen vatandaşların bu konu ile ilgil çeşitli platformlara yapmış olduğu başvurulardan yola çıkan bazı Cast Ajanslarının telefonla aradıkları kişilere, "Şu gün şu saatte elemelerimiz olacak. Başvurunuz onaylandı, fotoğrafınızı çok beğendik. Biz televizyonlarda yayınlanan dizilere oyuncu gönderiyoruz" dedikleri öğrenildi.

 

Cast Ajanslarından gelen bu telefonla heyecana kapılan ve oyuncu olacağını düşünen vatandaşlardan ise para istendiğini gündeme geldi.  


İddiaya göre Cast Ajansı dolandırıcılığı şöyle gerçekleşiyor.

 

Cast Ajansından gelen telefonla heyecanlanan  ve oyuncu olacağını düşünen şahıslardan elemenin yapılacağı yere gittiklerinde kendilerine senet imzalatıyor ya da para talep ediliyor. Cast Ajansı yetkilileri, elemeye gelen şahıslara "Sizlere temel oyunculuk eğitimi" vereceğiz" diyerek senetleri imzalatıyor  yada para talep ediyor. Samsun'da da bu konu ile ilgili çok sayıda kişinin Cast Ajanslarının elemelerine gittiği, ya senet imzaladığı yada para verdiği ileri sürüldü.

 

Dizilerde ve sinema filmlerinde oyuncu olma hayali kuran şahıslar ise Cast Ajansının kendilerine verdiği senetlere 2 bin ila bin 500 TL arasında meblağlarla imza attığı öğrenildi. Cast Ajanslarının senetlere imza atan şahıslara bir süre sonra telefon açarak ödemeyi yapmalarını aksi takdirde senetle ilgili yasal işlem başlatma tehdidinde bulunduğu iddia edildi.  Senetlere 'Temel oyuncu eğitimi' alma hevesi ile imza atan şahıslara ise Cast Ajanslarının böyle bir eğitim vermediği, imza atılan senet ile vatandaşları dolandırdığı gündeme geldi.

 

Eğer sizede Cast Ajansından arıyoruz diye bir telefon gelirse, lütfen dikkatli olun. Ne bir senete imza atın ne de 'Sizi oyuncu' yapacağız' diyen Cast Ajansı yetkililerine para verin. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET