• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA OYUNCU OLMAK VE DİZİLERDE ROL ALMAK İSTEYENLER DİKKAT

Samsun'da oyuncu olmak ve dizilerde rol almak isteyenler dikkat. Cast Ajansından Arıyoruz diye telefon alıyorsanız, dikkat edin dolandırılmayın..

17 Nisan 2017 Pazartesi 13:32
Samsun'da oyuncu olmak ve dizilerde rol almak isteyenler dikkat

Samsun'da son günlerde bir çok kişinin Cast Ajansından arıyoruz denilerek senetlere imza attırılarak dolandırıldığı iddia edildi.

 

Oyuncu olmak ve dizilerde rol almak isteyen vatandaşların bu konu ile ilgil çeşitli platformlara yapmış olduğu başvurulardan yola çıkan bazı Cast Ajanslarının telefonla aradıkları kişilere, "Şu gün şu saatte elemelerimiz olacak. Başvurunuz onaylandı, fotoğrafınızı çok beğendik. Biz televizyonlarda yayınlanan dizilere oyuncu gönderiyoruz" dedikleri öğrenildi.

 

Cast Ajanslarından gelen bu telefonla heyecana kapılan ve oyuncu olacağını düşünen vatandaşlardan ise para istendiğini gündeme geldi.  


İddiaya göre Cast Ajansı dolandırıcılığı şöyle gerçekleşiyor.

 

Cast Ajansından gelen telefonla heyecanlanan  ve oyuncu olacağını düşünen şahıslardan elemenin yapılacağı yere gittiklerinde kendilerine senet imzalatıyor ya da para talep ediliyor. Cast Ajansı yetkilileri, elemeye gelen şahıslara "Sizlere temel oyunculuk eğitimi" vereceğiz" diyerek senetleri imzalatıyor  yada para talep ediyor. Samsun'da da bu konu ile ilgili çok sayıda kişinin Cast Ajanslarının elemelerine gittiği, ya senet imzaladığı yada para verdiği ileri sürüldü.

 

Dizilerde ve sinema filmlerinde oyuncu olma hayali kuran şahıslar ise Cast Ajansının kendilerine verdiği senetlere 2 bin ila bin 500 TL arasında meblağlarla imza attığı öğrenildi. Cast Ajanslarının senetlere imza atan şahıslara bir süre sonra telefon açarak ödemeyi yapmalarını aksi takdirde senetle ilgili yasal işlem başlatma tehdidinde bulunduğu iddia edildi.  Senetlere 'Temel oyuncu eğitimi' alma hevesi ile imza atan şahıslara ise Cast Ajanslarının böyle bir eğitim vermediği, imza atılan senet ile vatandaşları dolandırdığı gündeme geldi.

 

Eğer sizede Cast Ajansından arıyoruz diye bir telefon gelirse, lütfen dikkatli olun. Ne bir senete imza atın ne de 'Sizi oyuncu' yapacağız' diyen Cast Ajansı yetkililerine para verin. 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI