• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ŞEHİT CENAZESİNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAF DİZİYE İLHAM KAYNAĞI OLDU

Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu! Samsun Anadolu Ajansı muhabirlerinden Ercan Dilaver'in çektiği bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafın Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olduğunu biliyor muydunuz.

30 Haziran 2016 Perşembe 13:14
Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu

Samsun Anadolu Ajansı muhabiri Ercan Dilaver'in 2007 yılında çektiği şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğraf Osman Sınav'ın yönettiği Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olmuştu.  2007 yılında Bitlis'in Çeltikli mevkiinde, terör örgütü PKK militanlarınca döşenen mayına basarak şehit olan Samsun'un Havza ilçesi doğumlu  Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın cenazesinde çekilen fotoğraf tüm Türkiye'yi etkilemişti.

 

Osman Sınav fotoğrafın diziye nasıl ilham kaynağı olduğunu ise  şu sözlerle anlatmıştı.

 

 

Terör örgütü ile uyuşturucu bağlantısını konu alan “Pars Narkoterör” adlı dizinin yapımcısı Osman Sınav,  Anadolu Ajansı'nın bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafından çok etkilendiğini söyledi. 

 

Terörün narkotik bağlantısı üzerinde çalışırken 10 Nisan 2007 tarihli gazetelerde AA Samsun Bölge Müdürlüğü Foto Muhabiri Ercan Dilaver'in, Bitlis'in Çeltikli yöresindeki operasyonlar sırasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın (31) cenaze törenine ilişkin bir fotoğrafının yer aldığını belirten Sınav, şehit Arslan'ın küçük oğlu Efe'nin babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafına atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Dizinin hazırlık toplantılarına zaman zaman o fotoğrafla girdim.

 

DİZİDE DE KULLANDIK

Fotoğraf, kafamızdaki hikayeyi, konsepti sembolik olarak anlatan, motive eden bir şey oldu. Çok etkili bir fotoğraftı. Fotoğraf, masaya etkili bir şey koymak adına önemliydi. 'Bu hikayeyi, bu senaryoyu, bu konsepti çalışırken bu fotoğrafı gözümüzden kaçırmayalım' diye fotoğrafa sürekli baktık. Herkesin olaya o gözle bakması lazım.” Fotoğrafı gazetelerde gördükten sonra Ercan Dilaver ve şehit ailesi ile görüştüğünü, fotoğrafı kullanmak için izin aldığını anlatan Sınav, fotoğrafın dizinin reklamı için hazırlanan teaserı ve fragmanında kullanıldığını kaydetti. Yapımcı Sınav, fotoğrafın anlattıklarını dizide de benzer bir sahnede kullandığını belirtti.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti. Spectral isimli filmde Recep Tayyip Erdoğan görüntüsü mü var. Spectral filminde duman içerisinden çıkan görüntünün Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET