• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ŞEHİT CENAZESİNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAF DİZİYE İLHAM KAYNAĞI OLDU

Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu! Samsun Anadolu Ajansı muhabirlerinden Ercan Dilaver'in çektiği bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafın Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olduğunu biliyor muydunuz.

30 Haziran 2016 Perşembe 13:14
Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu

Samsun Anadolu Ajansı muhabiri Ercan Dilaver'in 2007 yılında çektiği şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğraf Osman Sınav'ın yönettiği Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olmuştu.  2007 yılında Bitlis'in Çeltikli mevkiinde, terör örgütü PKK militanlarınca döşenen mayına basarak şehit olan Samsun'un Havza ilçesi doğumlu  Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın cenazesinde çekilen fotoğraf tüm Türkiye'yi etkilemişti.

 

Osman Sınav fotoğrafın diziye nasıl ilham kaynağı olduğunu ise  şu sözlerle anlatmıştı.

 

 

Terör örgütü ile uyuşturucu bağlantısını konu alan “Pars Narkoterör” adlı dizinin yapımcısı Osman Sınav,  Anadolu Ajansı'nın bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafından çok etkilendiğini söyledi. 

 

Terörün narkotik bağlantısı üzerinde çalışırken 10 Nisan 2007 tarihli gazetelerde AA Samsun Bölge Müdürlüğü Foto Muhabiri Ercan Dilaver'in, Bitlis'in Çeltikli yöresindeki operasyonlar sırasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın (31) cenaze törenine ilişkin bir fotoğrafının yer aldığını belirten Sınav, şehit Arslan'ın küçük oğlu Efe'nin babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafına atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Dizinin hazırlık toplantılarına zaman zaman o fotoğrafla girdim.

 

DİZİDE DE KULLANDIK

Fotoğraf, kafamızdaki hikayeyi, konsepti sembolik olarak anlatan, motive eden bir şey oldu. Çok etkili bir fotoğraftı. Fotoğraf, masaya etkili bir şey koymak adına önemliydi. 'Bu hikayeyi, bu senaryoyu, bu konsepti çalışırken bu fotoğrafı gözümüzden kaçırmayalım' diye fotoğrafa sürekli baktık. Herkesin olaya o gözle bakması lazım.” Fotoğrafı gazetelerde gördükten sonra Ercan Dilaver ve şehit ailesi ile görüştüğünü, fotoğrafı kullanmak için izin aldığını anlatan Sınav, fotoğrafın dizinin reklamı için hazırlanan teaserı ve fragmanında kullanıldığını kaydetti. Yapımcı Sınav, fotoğrafın anlattıklarını dizide de benzer bir sahnede kullandığını belirtti.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da OMÜSEM seminerlere devam ediyor

Samsun'da OMÜSEM seminerlere devam ediyor Samsun'da OMÜSEM seminerlere devam ediyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) “Günlük Hayatta Stres ve Stres Yönetimi” semineri ve “Satış Teknikleri” eğitim programlarını kamu kurum çalışanları, özel sektör çalışanları ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdi. 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bin 500 aileye kıyafet yardımı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bin 500 aileye kıyafet yardımı Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bin 500 aileye kıyafet yardımı. Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi Hayır Çarşısı bin 500 aileye yılda 3 kere kıyafet yardımı yapıyor.

Samsun'un Canik ilçesinde ödüllü ses yarışması düzenledi

Samsun'un Canik ilçesinde ödüllü ses yarışması düzenledi Samsun'un Canik ilçesinde ödüllü ses yarışması düzenledi. Canik Belediyesi tarafından kültür-sanat faaliyetleri kapsamında bu yıl 2.'si düzenlenen "Sahne Senin" Ödüllü Ses Yarışması, bu yıl da dolu dolu gerçekleşti. Birbirinden güzel sesler, dinleyenlere muhteşem bir akşam yaşatırken, jüri üyeleri seçim yapmakta oldukça zorlandı.

Samsun İlkadım’da Her Anne Bir Okuldur eğitim programı başladı

Samsun İlkadım’da Her Anne Bir Okuldur eğitim programı başladı Samsun İlkadım’da Her Anne Bir Okuldur eğitim programı başladı. İlkadım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Her Anne Bir Okuldur” projesi ilk eğitimine başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET