• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ŞEHİT CENAZESİNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAF DİZİYE İLHAM KAYNAĞI OLDU

Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu! Samsun Anadolu Ajansı muhabirlerinden Ercan Dilaver'in çektiği bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafın Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olduğunu biliyor muydunuz.

30 Haziran 2016 Perşembe 13:14
Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu

Samsun Anadolu Ajansı muhabiri Ercan Dilaver'in 2007 yılında çektiği şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğraf Osman Sınav'ın yönettiği Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olmuştu.  2007 yılında Bitlis'in Çeltikli mevkiinde, terör örgütü PKK militanlarınca döşenen mayına basarak şehit olan Samsun'un Havza ilçesi doğumlu  Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın cenazesinde çekilen fotoğraf tüm Türkiye'yi etkilemişti.

 

Osman Sınav fotoğrafın diziye nasıl ilham kaynağı olduğunu ise  şu sözlerle anlatmıştı.

 

 

Terör örgütü ile uyuşturucu bağlantısını konu alan “Pars Narkoterör” adlı dizinin yapımcısı Osman Sınav,  Anadolu Ajansı'nın bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafından çok etkilendiğini söyledi. 

 

Terörün narkotik bağlantısı üzerinde çalışırken 10 Nisan 2007 tarihli gazetelerde AA Samsun Bölge Müdürlüğü Foto Muhabiri Ercan Dilaver'in, Bitlis'in Çeltikli yöresindeki operasyonlar sırasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın (31) cenaze törenine ilişkin bir fotoğrafının yer aldığını belirten Sınav, şehit Arslan'ın küçük oğlu Efe'nin babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafına atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Dizinin hazırlık toplantılarına zaman zaman o fotoğrafla girdim.

 

DİZİDE DE KULLANDIK

Fotoğraf, kafamızdaki hikayeyi, konsepti sembolik olarak anlatan, motive eden bir şey oldu. Çok etkili bir fotoğraftı. Fotoğraf, masaya etkili bir şey koymak adına önemliydi. 'Bu hikayeyi, bu senaryoyu, bu konsepti çalışırken bu fotoğrafı gözümüzden kaçırmayalım' diye fotoğrafa sürekli baktık. Herkesin olaya o gözle bakması lazım.” Fotoğrafı gazetelerde gördükten sonra Ercan Dilaver ve şehit ailesi ile görüştüğünü, fotoğrafı kullanmak için izin aldığını anlatan Sınav, fotoğrafın dizinin reklamı için hazırlanan teaserı ve fragmanında kullanıldığını kaydetti. Yapımcı Sınav, fotoğrafın anlattıklarını dizide de benzer bir sahnede kullandığını belirtti.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 9 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 9 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 9 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Canik, Atakum, 19 Mayıs, Tekkeköy, Bafra, İlkadım, Yakakent, Çarşamba ve Havza ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

PTT'nin 176'ın yaşı Samsun'da kutlandı

PTT'nin 176'ın yaşı Samsun'da kutlandı Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 176. kuruluş yılı bir dizi etkinlikle kutlanırken, postanede 176. sıra numarası alan bir vatandaşa ise hediye verildi.

Osman Genç Uluslararası İleri Depreme Dayanıklı Yapılar Kongresinde konuştu

Osman Genç Uluslararası İleri Depreme Dayanıklı Yapılar Kongresinde konuştu Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası İleri Depreme Dayanıklı Yapılar Kongresinde kentsel dönüşüm konulu bir sunum yaptı.

Samsun Çarşamba TSO’dan İspanya çıkarması

Samsun Çarşamba TSO’dan İspanya çıkarması Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 22 firma, İspanya’nın en büyük inşaat ve inşaat teknolojileri fuarı olan "E-power&Building Fuarı" için İspanya’ya çıkarma yaptı.

KÖŞE YAZARLARI