• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA ŞEHİT CENAZESİNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAF DİZİYE İLHAM KAYNAĞI OLDU

Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu! Samsun Anadolu Ajansı muhabirlerinden Ercan Dilaver'in çektiği bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafın Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olduğunu biliyor muydunuz.

30 Haziran 2016 Perşembe 13:14
Samsun'da şehit cenazesinde çekilen fotoğraf diziye ilham kaynağı oldu

Samsun Anadolu Ajansı muhabiri Ercan Dilaver'in 2007 yılında çektiği şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğraf Osman Sınav'ın yönettiği Pars Narkoterör isimli diziye ilham kaynağı olmuştu.  2007 yılında Bitlis'in Çeltikli mevkiinde, terör örgütü PKK militanlarınca döşenen mayına basarak şehit olan Samsun'un Havza ilçesi doğumlu  Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın cenazesinde çekilen fotoğraf tüm Türkiye'yi etkilemişti.

 

Osman Sınav fotoğrafın diziye nasıl ilham kaynağı olduğunu ise  şu sözlerle anlatmıştı.

 

 

Terör örgütü ile uyuşturucu bağlantısını konu alan “Pars Narkoterör” adlı dizinin yapımcısı Osman Sınav,  Anadolu Ajansı'nın bir şehit oğlunun babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafından çok etkilendiğini söyledi. 

 

Terörün narkotik bağlantısı üzerinde çalışırken 10 Nisan 2007 tarihli gazetelerde AA Samsun Bölge Müdürlüğü Foto Muhabiri Ercan Dilaver'in, Bitlis'in Çeltikli yöresindeki operasyonlar sırasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kaşif Arslan'ın (31) cenaze törenine ilişkin bir fotoğrafının yer aldığını belirten Sınav, şehit Arslan'ın küçük oğlu Efe'nin babasının tabutuna bakışını yansıtan fotoğrafına atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Dizinin hazırlık toplantılarına zaman zaman o fotoğrafla girdim.

 

DİZİDE DE KULLANDIK

Fotoğraf, kafamızdaki hikayeyi, konsepti sembolik olarak anlatan, motive eden bir şey oldu. Çok etkili bir fotoğraftı. Fotoğraf, masaya etkili bir şey koymak adına önemliydi. 'Bu hikayeyi, bu senaryoyu, bu konsepti çalışırken bu fotoğrafı gözümüzden kaçırmayalım' diye fotoğrafa sürekli baktık. Herkesin olaya o gözle bakması lazım.” Fotoğrafı gazetelerde gördükten sonra Ercan Dilaver ve şehit ailesi ile görüştüğünü, fotoğrafı kullanmak için izin aldığını anlatan Sınav, fotoğrafın dizinin reklamı için hazırlanan teaserı ve fragmanında kullanıldığını kaydetti. Yapımcı Sınav, fotoğrafın anlattıklarını dizide de benzer bir sahnede kullandığını belirtti.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'un Yakakent ilçesinde ulaşım sorunu çözülüyor

Samsun'un Yakakent ilçesinde ulaşım sorunu çözülüyor Samsun'un Yakakent ilçesinde ulaşım sorunu çözülüyor! Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım, Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanı Kadir Gürkan’ın açılış konuşmasıyla başladı.

SAMDEF Yerli Malı Kullanımının İstihdama Etkileri konulu panel düzenleyecek

SAMDEF Yerli Malı Kullanımının İstihdama Etkileri konulu panel düzenleyecek SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle Yerli Malı Kullanımının İstihdama Etkileri konulu panel düzenleyeceklerini açıkladı.

Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral'dan Yusuf Ziya Yılmaz’a veda ziyareti

Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral'dan Yusuf Ziya Yılmaz’a veda ziyareti Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral'dan Yusuf Ziya Yılmaz’a veda ziyareti! Tokat’a atanan vali yardımcısı Ali Galip Saral, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile vedalaştı.

KYK'lı gençler Mevlana diyarında buluşuyor

KYK'lı gençler Mevlana diyarında buluşuyor KYK'lı gençler Mevlana diyarında buluşuyor! Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri” adıyla geleneksel hale getirdiği geziler Konya ile başlıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET