• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA TARİHİ SELAHİYE EVLERİ RESTORE EDİLDİ

Samsun'da tarihi Selahiye Evleri restore edildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi, virane halde ki tarihi Selahiye Evlerini restore etti. Samsun'da tarihi Selahiye Evleri yenilenen yüzüyle göz kamaştırdı.

25 Haziran 2016 Cumartesi 14:56
Samsun'da tarihi Selahiye Evleri restore edildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım ilçesinde bulunan tarihi Selahiye Evlerini restore ettirdi. Samsun'da bulunan tarihi Selahiye Evleri yenilenen görüntüsü ile göz kamaştırdı.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, restore edilerek yenilenen tarihi Selahiye Evlerinin önceki ve yenilenmiş hallerini gösteren fotoğrafları sosyal medya hesabında yayınladı.

 

Yıllardır virane halde kalan tarihi Selahiye Evlerine neşter vuran Samsun Büyükşehir Belediyesi, Selahiye Evlerini yeniledi.

 

 

 

 

Aynı zamanda tarihi Kentler Birliği Başkanlığı görevinide yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, restore edilen tarihi Selahiye Evleri ile ilgili sosyal medya hesabında "Adına türküler yazılan buram buram tarih kokan Selahiye Evleri'mizin makus kaderini değiştirdik. İlk fotoğraf eski hali. Şimdi o halden eser yok" açıklaması yaptı.

 

Samsunlu merhum sanatçı Yıldıray Çınar'ın seslendirdiği Şu Samsun'un Evleri türküsü

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz. Atakum İlçesinde dünyaya gelen bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri hazırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz Atakum İlçesini evimiz, ilçemizde yaşayanları ailemiz olarak görüyoruz. Her yeni doğan bebeği, ailemizin bir ferdi olarak görüyor, seviniyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET