• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Samsun'da trafik sorunu çözülecek! Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, dört metropol ilçeden gelen C plaka tahsisi yapılmasına ilişkin talepleri veto etti. Servis araçlarındaki büyümenin, Samsun trafiğini olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.

16 Haziran 2016 Perşembe 10:51
Samsun'da trafik sorunu çözülecek

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Samsun Emniyeti'nden ve UKOME'den gelen talepler üzerine İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy ilçesinde C plaka tahsisi yapılmasına ilişkin kararını iptal etti. Söz konusu karar; servis araçları ile ilgili araç cinsi değiştirmelerinin, trafiği olumsuz etkilemesine yol açacağı gerekçesiyle alındı.

 

EMNİYET MECLİSİ UYARDI

Samsun Emniyeti'nden meclise gönderilen yazıda servis araçları ile ilgili araç cinsi değiştirme (minibüsten otobüse gibi) başvuruların durdurulmasına, servis araçlarının kapasitesinin artırılmasının kent içinde dolaşım araçlarının büyümesine yol açacağı göz önünde tutularak, bunun trafiğe ve toplu taşıma araçlarına etkilerinin araştırılması istendi.

 

UKOME DE İSTEMEDİM

Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi'nden meclise gelen yazıda da şehir içindeki okulların birçoğunun ara sokaklarda olması nedeniyle servis araçlarının büyümesinin trafik sıkışıklığına ve trafik güvenliğinde aksamalara yol açabileceği uyarısında bulundu.

 

MECLİS KARARI İPTAL ETTİ

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi de son toplantısında Emniyet'ten ve UKOME'den gelen uyarıları dikkate alarak dört metropol ilçede C plaka tahsisleriyle ilgili kararını oybirliğiyle iptal etti.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı. Alaçam Belediyesi ve Bafra Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Hizmet Merkezi işbirliğiyle açılan Girişimcilik Kursu tamamlandı. Kursa katılan 25 kişi 32 saatlik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak ekonomik anlamda desteklerden yararlanma imkanından faydalanacak.

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi. Samsun'da 6 ayrı inşaattan 3 kamyon dolusu hırsızlık olayının failini tespit edip yakalanmasına sağlayan polis memuru ayın polisi seçildi.

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Cennet vatanımızın dört bir yanında dini ve Milli değerlere bağlı pırıl pırıl bir nesil yetişiyor" dedi.

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET