• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Samsun'da trafik sorunu çözülecek! Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, dört metropol ilçeden gelen C plaka tahsisi yapılmasına ilişkin talepleri veto etti. Servis araçlarındaki büyümenin, Samsun trafiğini olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.

16 Haziran 2016 Perşembe 10:51
Samsun'da trafik sorunu çözülecek

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Samsun Emniyeti'nden ve UKOME'den gelen talepler üzerine İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy ilçesinde C plaka tahsisi yapılmasına ilişkin kararını iptal etti. Söz konusu karar; servis araçları ile ilgili araç cinsi değiştirmelerinin, trafiği olumsuz etkilemesine yol açacağı gerekçesiyle alındı.

 

EMNİYET MECLİSİ UYARDI

Samsun Emniyeti'nden meclise gönderilen yazıda servis araçları ile ilgili araç cinsi değiştirme (minibüsten otobüse gibi) başvuruların durdurulmasına, servis araçlarının kapasitesinin artırılmasının kent içinde dolaşım araçlarının büyümesine yol açacağı göz önünde tutularak, bunun trafiğe ve toplu taşıma araçlarına etkilerinin araştırılması istendi.

 

UKOME DE İSTEMEDİM

Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi'nden meclise gelen yazıda da şehir içindeki okulların birçoğunun ara sokaklarda olması nedeniyle servis araçlarının büyümesinin trafik sıkışıklığına ve trafik güvenliğinde aksamalara yol açabileceği uyarısında bulundu.

 

MECLİS KARARI İPTAL ETTİ

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi de son toplantısında Emniyet'ten ve UKOME'den gelen uyarıları dikkate alarak dört metropol ilçede C plaka tahsisleriyle ilgili kararını oybirliğiyle iptal etti.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Küçük çocuğa sigara verip çakmakla yakmaya çalışan adamın görüntüleri tepki çekti

Küçük çocuğa sigara verip çakmakla yakmaya çalışan adamın görüntüleri tepki çekti Küçük çocuğa sigara verip çakmakla yakmaya çalışan adamın görüntüleri tepki çekti. Küçük çocuğa sigara içirmeye kalkan adamın video görüntüleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Samsun OMÜ’de tanışma ve değerlendirme toplantısı yapıldı

Samsun OMÜ’de tanışma ve değerlendirme toplantısı yapıldı Samsun OMÜ’de tanışma ve değerlendirme toplantısı yapıldı! Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü’nce üniversitenin tüm idari birimlerinin yöneticilerinin katılımıyla bir 'tanışma ve değerlendirme toplantısı' yapıldı.

Samsun Vezirköprü'de öğretmenlere hoş geldin yemeği

Samsun Vezirköprü'de öğretmenlere hoş geldin yemeği Samsun Vezirköprü'de öğretmenlere hoş geldin yemeği! Eğitim Bir-Sen Vezirköprü Temsilcisi Ahmet Yılmaz, “Atanmış olmak öğretmenlik için yeterli değil, mesleğe adanmış olmak gerekir” dedi.

Samsun'da şehit Çavuş Adnan Uluışık'ın ismi kültür evinde yaşatılacak

Samsun'da şehit Çavuş Adnan Uluışık'ın ismi kültür evinde yaşatılacak Samsun'da şehit Çavuş Adnan Uluışık'ın ismi kültür evinde yaşatılacak! Samsun’un Vezirköprü ilçesinde belediye tarafından yaptırılan kültür evine şehit uzman çavuşun adı verildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET