• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'DA TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Samsun'da trafik sorunu çözülecek! Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, dört metropol ilçeden gelen C plaka tahsisi yapılmasına ilişkin talepleri veto etti. Servis araçlarındaki büyümenin, Samsun trafiğini olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.

16 Haziran 2016 Perşembe 10:51
Samsun'da trafik sorunu çözülecek

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Samsun Emniyeti'nden ve UKOME'den gelen talepler üzerine İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy ilçesinde C plaka tahsisi yapılmasına ilişkin kararını iptal etti. Söz konusu karar; servis araçları ile ilgili araç cinsi değiştirmelerinin, trafiği olumsuz etkilemesine yol açacağı gerekçesiyle alındı.

 

EMNİYET MECLİSİ UYARDI

Samsun Emniyeti'nden meclise gönderilen yazıda servis araçları ile ilgili araç cinsi değiştirme (minibüsten otobüse gibi) başvuruların durdurulmasına, servis araçlarının kapasitesinin artırılmasının kent içinde dolaşım araçlarının büyümesine yol açacağı göz önünde tutularak, bunun trafiğe ve toplu taşıma araçlarına etkilerinin araştırılması istendi.

 

UKOME DE İSTEMEDİM

Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi'nden meclise gelen yazıda da şehir içindeki okulların birçoğunun ara sokaklarda olması nedeniyle servis araçlarının büyümesinin trafik sıkışıklığına ve trafik güvenliğinde aksamalara yol açabileceği uyarısında bulundu.

 

MECLİS KARARI İPTAL ETTİ

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi de son toplantısında Emniyet'ten ve UKOME'den gelen uyarıları dikkate alarak dört metropol ilçede C plaka tahsisleriyle ilgili kararını oybirliğiyle iptal etti.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından uygulanan “Kayıtlı İstihdam İçin Ortak Fayda Diyalog ve İşbirliği Projesi” çerçevesinde düzenlenen KOSGEB destekli “Girişimcilik” ve “Kişisel Gelişim” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda şehrimizi ortak akılla, birlikte daha ileriye taşıyacağız" dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı. "Beşik sallayan eller, dünyaya hükmeder" sözünün muhatabı annelerin geleceği şekillendirdiğini ifade eden Başkan Tok, " Çocuğun ilk öğretmeni ve eğiticisi olan annelerinin eğitimini önemsediklerini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET