• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE 10'UNCU KÖY KONAĞI BALAÇ MAHALLESİNDE YAPILACAK

Samsun'un Atakum ilçesinde 10'uncu Köy Konağı Balaç mahallesinde yapılacak. Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi 9 mahallede hayata geçirdiği Köy Konaklarının 10'uncusunu Balaç mahallesinde yapacak.

27 Nisan 2017 Perşembe 21:24
Samsun'un Atakum ilçesinde 10'uncu Köy Konağı Balaç mahallesinde yapılacak

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi örf ve adetlerin yaşatılması amacıyla Bütünşehir Yasası öncesi  köy statüsünde bulunan mahallelerde uygulamaya koyduğu Köy Konaklarına bir yenisini daha ekleme kararı aldı.

 

Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, Kabadüz, Çobanözü, Sarıtaş, Çakırlar, Sarışık, Elmaçukuru, Karakavuk, Çobanlı, Kulacadağ mahallelerinin ardından, 10'uncu Köy Konağı'nın Balaç Mahallesinde hayata geçireleceğini açıkladı. 

 

Atakum Belediyesi tarafından, yeni mahalle olan yaşam alanlarına kazandırılan Köy Konakları projesinin Balaç Mahallesinde de hayata geçirilmesi için düğmeye basan Başkan Taşçı, mahallede bulunan eski bir yapıda incelemelerde bulundu. Kabadüz, Çobanözü, Sarıtaş, Çakırlar, Sarışık, Elmaçukuru, Karakavuk, Çobanlı, Kulacadağ Mahallelerinin ardından şimdi de Balaç Mahallesinde Köy Konakları projesi başlıyor.


Atakum İlçesindeki birçok mahalleye kazandırılan Köy Konakları projesini, Balaç Mahallesinde de hayata geçirmeye hazırlandıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Eskiden köy olarak geçen ancak yapılan düzenlemeler ile mahalle statüsü kazanan yaşam alanlarının güzelleştirilmesi, bu mahallelerde yıllarca yaşanan hizmet eşitsizliğine son verilmesi noktasında ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Örnek Köy projesi ile başladığımız bu çalışmalarımızı, kapsamlı yol yapım çalışmaları ile sürdürüyoruz. Köy Konakları projemiz de bu doğrultuda ortaya çıktı. Daha önce bir çok mahallemizde yapımını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz Köy Konakları projemizi, şimdi de Balaç Mahallemize kazandıracağız. Balaç Mahallesi Muhtarı Selami Açıkgöz ile Köy Konağı yapacağımız binada incelemelerimizi yaptık. Önümüzdeki günlerde çalışmalarına başlayıp, en kısa sürede Balaç Mahallemize, çok güzel bir Köy Konağı kazandıracağız” dedi.

 


Yapımı tamamlanan ve yapımı devam eden Köy Konakları ile bu konakların ne şekilde vatandaşa hizmet verdiğinden bahseden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Köy Konakları, içeriği itibariyle örf ve adetlerin yaşatıldığı, kültürel değerlerin gelecek nesillere aktarıldığı önemli bir projedir. Köy Konakları ile vatandaşlarımıza, bir araya gelebilecekleri bir tesis, kursların gerçekleştirilebileceği bir eğitim alanı, cenaze, nişan, düğün gibi bir araya gelinen anlar için bir buluşma alanı kazandırıyoruz. Ayrıca sağlık taramaları, bilgilendirme çalışmalarının yapılabileceği bir tesis olarak da hizmet veren Köy Konaklarını, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen tüm yeni mahallelerimize kazandıracağız. Kabadüz, Çobanözü, Sarıtaş, Çakırlar, Sarışık, Elmaçukuru, Mahallerimizde Köy Konaklarının yapımını tamamladık. Karakavuk, Çobanlı, Kulacadağ Mahallelerimizde ise projemizin yapımı devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI