• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'UN İLKADIM İLÇESİNDE 30 YILLIK UNKAPANI KÜLTÜR MERKEZİ YIKILACAK

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

04 Mayıs 2017 Perşembe 16:39
Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi, 1986 yılında hizmete giren Unkapanı Kültür Merkezi binasını yıkarak yerine çok fonksiyonlu bir tesis yapacak.

 

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Unkapanı Kültür Merkezi yerinde yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

 


Erdoğan Tok, yıkılacak olan Unkapanı Kültür Merkezi'nin yerine ise içinde ticaret ve alış veriş merkezleri, otopark, spor salonu, düğün salonu gibi çok fonksiyonlu bir tesisin yapılacağını söyledi. 

 

 

 

 

 

İlkadım ilçesinde bulunan Unkapanı Kültür Merkrezi binasının yıkımına Ramazan bayramı sonunda başlanacağını ve buranın 1 yıl içerisinde yeni bir tesise dönüştürüleceğini açıklayan Erdoğan Tok, verdiği bilgide şunları dile getirdi.

 

 "1986 yılında Samsun eski Başkanı Kemal Vehbi Gül döneminde yapılan ve daha önceleri pazar yeri olarak kullanılan bina, son 15 yıldır ise Unkapanı Kültür Merkezi olarak kullanılıyor.  Unkapanı Kültür Merkezi binası 30 yıllık eski bir yapı. Geçmiş dönemde pazar yeri olarak yapılmış. Her dönem farklı hizmet alanları olarak kullanılmış. Bina dökülüyor. Çok eski bir bina. Burada yapacağımız yeni yapı ile bölgede büyük bir değişim yaşanacak. Girişte dükkanlar, üste Kültür Merkezi ve Hanımlar Kültür ve Yaşam Merkezi ve Spor Salonu. Üç katlı kapalı otopark var. Dükkanların altında da otopark olacak. Toplamda bu merkezimizde 200 araç park kapasitesi olacak. En üst katta düğün salonu bulunacak. Haziran ayında ihalesine çıkacağız. Bir yıllık yapım süresi var. Kısa sürede tamamlayacağız. Ramazan bayramının hemen ardından bu eski yapıyı yıkacağız. Hayal değil. Millete umut vermiyoruz. Söz veriyoruz yerine getiriyoruz. Burada ticaret merkezi, otopark, düğün salonu, hanımlar yaşam merkezi ve kültür merkezi ile çok fonksiyonlu bir yaşam merkezi kazandıracağız. Yapılacak olan bu bina sadece bayanlarımızın değil, Unkapanı Mahallemizin de çehresini değiştirerek modernlik katacak. Bu merkezimizde bulunacak olan otoparkımızda bölgenin otopark sıkıntısına da çözüm bulmuş olacağız. Bu projemiz şimdiden hanım kardeşlerimize kurs hocalarımıza mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

Yusuf Ziya Yılmaz'dan kaçak yapı uyarısı: Asla geçit verilmeyecek

Yusuf Ziya Yılmaz'dan kaçak yapı uyarısı: Asla geçit verilmeyecek Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Atakum Belediyesi'ne yaptığı ziyarette Samsun'da kaçak yapılaşmaya asla geçit vermeyeceklerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI