• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'UN KAVAK İLÇESİNDE AKSU VE CEVİZLİ DERELERİ ISLAH EDİLECEK

Samsun’un Kavak ilçesinde Aksu ve Cevizli Derelerinde ıslah çalışmaları başlatılıyor.

21 Ekim 2016 Cuma 14:40
Samsun'un Kavak ilçesinde Aksu ve Cevizli dereleri ıslah edilecek

Kavak'ta göreve geldiği tarihten bu yana yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şimdi de ilçenin uzun yıllardır en önemli sorunlarından biri olan derelerin ıslah için harekete geçti. Kavak'ın sorunlarını belirlediği bir takvim planı ölçüsünde çözüme kavuşturduğunu ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "İnsanımızın yaşam kalitesini artırma iddiasıyla göreve geldik ve bu amaç doğrultusunda da sapmadan çalışıyoruz" dedi.


Görev süreci içerisinde Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek öncelikle alt yapı, ulaşım gibi temel sorunlarını çözümü kavuşturduklarını söyleyen Sarıcaoğlu, dönem içinde ayrıca ilçenin en büyük sorunu olan istihdam meselesine de el atarak bu yönde de çok büyük mesafeler aldıklarını belirterek, “İşsizlik sorununa çözüm getirmek ve gençlerimizin gurbete gitmelerini önlemek için Organize Sanayi Bölgemizin gelişimine önem verdik bu doğrultuda bir çok iş adamının ilçemize gelerek yatırım yapmalarını sağladık ve bugün öyle ki çalıştıracak personel için Belediyemizden anonsla işçi arar konuma geldik” diye konuştu.


Aksu Ve Cevizli ıslah edilecek
Bu çalışmaların dışında bölgenin sağlıklı gelişimi ve doğasının korunması amacını da ön planda tuttuklarını söyleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şimdi de ilçenin Aksu ve Cevizli Derelerinin ıslah çalışmasını başlatacaklarını belirtti. Aksu ve Cevizli Dere ıslahlarının bölge için yaşamsal önemi bulunduğunu kaydeden Sarıcaoğlu, şöyle dedi: “Uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü el atılmayan bu sorunun çözümü de bize nasip oluyor. DSİ ile yaptığımız protokol çerçevesinde çalışmalar bir ay içerisinde başlayacak ve en kısa sürede bu derelerimizin ıslah çalışması tamamlanacak. Böylelikle çevresel atıklardan kurtaracağımız dereler ile bir anlamda doğayı ve insan sağlığını da korumuş olacağız. 1 yıl içinde tamamlanacak olan çalışma Kavak'ın kanayan yarasına merhem olacak. İlçemizin en büyük mahallesi olan 19 Mayıs Mahallesi içinden geçen ıslah çalışmaları mahallemize büyük katkı sağlayacak. İlçemize yapılacak olan bu büyük yatırımda vermiş olduğu katkılarından dolayı DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ve Samsun DSİ 71. Şube Müdürü Ahmet Serdar Güzel'e şahsım ve Kavak halkı adına teşekkür ediyorum."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri. İlkadım Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına, iletişim, öfke kontrolü, stratejik yaşam ve etik davranış ilkeleri konulu eğitim semineri düzenlendi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesinin yenileneceğini ve personel sayısının artırılacağını söyledi.

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi. Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Elif Nur Dişli, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu. Fuat Avni'nin ismini mahkeme kararı ile Said Sefa yapan, FETÖ'cü Haberdar sitesinin Yayın Yönetmeni Said Sefa olduğu tespit edildi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET