• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'UN KAVAK İLÇESİNDE AKSU VE CEVİZLİ DERELERİ ISLAH EDİLECEK

Samsun’un Kavak ilçesinde Aksu ve Cevizli Derelerinde ıslah çalışmaları başlatılıyor.

21 Ekim 2016 Cuma 14:40
Samsun'un Kavak ilçesinde Aksu ve Cevizli dereleri ıslah edilecek

Kavak'ta göreve geldiği tarihten bu yana yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şimdi de ilçenin uzun yıllardır en önemli sorunlarından biri olan derelerin ıslah için harekete geçti. Kavak'ın sorunlarını belirlediği bir takvim planı ölçüsünde çözüme kavuşturduğunu ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "İnsanımızın yaşam kalitesini artırma iddiasıyla göreve geldik ve bu amaç doğrultusunda da sapmadan çalışıyoruz" dedi.


Görev süreci içerisinde Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek öncelikle alt yapı, ulaşım gibi temel sorunlarını çözümü kavuşturduklarını söyleyen Sarıcaoğlu, dönem içinde ayrıca ilçenin en büyük sorunu olan istihdam meselesine de el atarak bu yönde de çok büyük mesafeler aldıklarını belirterek, “İşsizlik sorununa çözüm getirmek ve gençlerimizin gurbete gitmelerini önlemek için Organize Sanayi Bölgemizin gelişimine önem verdik bu doğrultuda bir çok iş adamının ilçemize gelerek yatırım yapmalarını sağladık ve bugün öyle ki çalıştıracak personel için Belediyemizden anonsla işçi arar konuma geldik” diye konuştu.


Aksu Ve Cevizli ıslah edilecek
Bu çalışmaların dışında bölgenin sağlıklı gelişimi ve doğasının korunması amacını da ön planda tuttuklarını söyleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şimdi de ilçenin Aksu ve Cevizli Derelerinin ıslah çalışmasını başlatacaklarını belirtti. Aksu ve Cevizli Dere ıslahlarının bölge için yaşamsal önemi bulunduğunu kaydeden Sarıcaoğlu, şöyle dedi: “Uzun yıllardır konuşulan ancak bir türlü el atılmayan bu sorunun çözümü de bize nasip oluyor. DSİ ile yaptığımız protokol çerçevesinde çalışmalar bir ay içerisinde başlayacak ve en kısa sürede bu derelerimizin ıslah çalışması tamamlanacak. Böylelikle çevresel atıklardan kurtaracağımız dereler ile bir anlamda doğayı ve insan sağlığını da korumuş olacağız. 1 yıl içinde tamamlanacak olan çalışma Kavak'ın kanayan yarasına merhem olacak. İlçemizin en büyük mahallesi olan 19 Mayıs Mahallesi içinden geçen ıslah çalışmaları mahallemize büyük katkı sağlayacak. İlçemize yapılacak olan bu büyük yatırımda vermiş olduğu katkılarından dolayı DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ve Samsun DSİ 71. Şube Müdürü Ahmet Serdar Güzel'e şahsım ve Kavak halkı adına teşekkür ediyorum."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı. Türkiye'de saat kaç sorusu bugün gündem oldu. Avrupa gece yarısından itibaren yaz saati uygulamasına geçti. Android telefonlar ise saatleri otomatik olarak ileri aldı. Peki şuan saat kaç, Türkiye'de şuan saat kaç..

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET