• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE KADİR GECESİ ÖZEL PROGRAMI

Tekkeköy Belediyesi’nin Kutlukent hizmet binası önünde düzenlediği Kadir Gecesi özel programı binlerce Tekkeköylüyü aynı sofra etrafında bir araya getirdi.

02 Temmuz 2016 Cumartesi 13:34
Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Kadir Gecesi özel programı

Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Kadir Gecesi özel programı mehter takımının gösterisi ile başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programı mehter takımının gösterilerinin ardından Kur'an tilaveti, ilahiler, semazen gösterisi ve Sakal-I Şerif ziyareti ile devam etti. Akşam ezanının okunmasıyla düğün salonunu ve Kutlukent hizmet binası önünü dolduran binlerce kişi birlikte dualarla oruç açtı.“Tekkeköy yine birlik beraberliğini sergiledi”
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Söylerime başlamadan önce vatanımız uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Her yaptığımız programda bizleri yalnız bırakmayan güvenimizi boşa çıkartmayan vatandaşlarımız olumsuz hava şartlarına rağmen bu akşam yine yediden yetmişe bizlerle birlikte oldu. Evlerinden kalkıp bu mübarek Kadir gecesinde buraya gelerek aynı sofrayı bizlerle paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Her zaman dediğim gibi tek duam bizleri bu onurlu görevlere layık gören sizlere mahcup olmamaktır. Bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir gecesinde Allah'ımıza hamd olsun ki yoğun rahmet damlalarının iftar saatinde dinmesiyle bizlere fırsat vererek bu akşamı binlerce hemşehrimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Yoğun yağış nedeniyle programımızı Kutlukent Düğün Salonumuzun içinde yapmayı planladık. Ama yağmurun dinmesinin ardından hem düğün salonumuzun içi hem de hizmet binamızın önü doldu taştı. Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı bu mübarek gecede tek yürek tek bilek olarak Allah’a dualar edip af diledik. Artık Ramazan ayının son günlerine yaşıyoruz. Af, mağfiret, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşar iken, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi ve akabinde Ramazan Bayramı’na kavuşmanın da haklı sevincini yaşıyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan ayının son günlerini idrak etmekteyiz. Tutulan oruçların yapılan ibadetlerin ve yardımların bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu gece burada bir sofra etrafında açtığımız oruçların adından her türlü dini motifle süslü kuran ve dua dolu bir geceyi daha tamladık. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin. İlçemiz halkı yapmış olduğumuz iki iftar programımızda da birlik beraberliği çok güzel bir şekilde sergiledi” dedi.Sakal-ı Şerif ziyaretine yoğun ilgi
Düzenlemiş oldukları Kadir Gecesi özel programını farklı kılan noktalardan birinin de Sakal-ı Şerif ziyareti olduğunu ifade eden Başkan Togar, "Vatandaşlarımızın yoğun isteği doğrultusunda Peygamberimiz Hazreti Muhammed’e (S.A.V) ait kutsal emanetlerden Sakal-ı Şerif-i Kadir Gecesi özel programına getirerek programa gelen binlerce kişinin ziyaretine açtık. Kadir Gecesi’ni peygamber sevgisi ve Sakal-I Şerif ziyareti daha da özel ve güzel kıldı. Bu mübarek gecede bizlerleri yalnız bırakmayan Samsun Milletvekilimiz Sayın Fuat Köktaş’a, ilçe teşkilatımıza, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, sivil toplum örgütü temsilcilerimize ve bu gecenin oluşmasında en büyük paya sahip olan ilçemizin yediden yetmişe bütün fertlerine en kalbi teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. Daha nice mübarek Ramazan ayı ve Ramazan programlarını birlikte yaşamak üzere Allah’a emanet olun. Belediyemiz bayramlaşma programı bayramın birinci günü Tekkeköy meydanında yapılacak. Herkesi bayramlaşmaya bekliyor ve herkesin mübarek Ramazan bayramını şimdiden kutluyorum" diye konuştu.
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Değerli Tekkeköylü hemşehrilerim, AK Parti olarak her zaman milletimizin menfaatleri için, milletimizin hayatını kolaylaştıran, yaşam kalitesini arttıran birbirinden güzel eserleri, hizmetleri milletimize kazandırmanın, ülkemizi her alanda dünya da hak ettiği konuma getirmek adına gayretli çalışmalarımız gece-gündüz demeden mecliste sürdürüyoruz. Bakın tekrar hatırlatmak istiyorum, geçtiğimiz hafta grup toplantımızda Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım müjdelerle dolu bir konuşma yaptı. Buradaki açıklamasında; evlenme, ölüm gibi nüfus olayları için artık nüfus müdürlüklerine gitmeye ihtiyaç kalınmayacağını, vatandaşların bundan böyle mahkeme kararına ihtiyaç duymadan sorunlu yazılım veya yanlış yazılımda olan adlarını-soyadlarını değiştirme hakkına sahip olacağını, pasaport ve ehliyet işlemi artık bundan böyle nüfus idarelerinden yapılacağı söyledi. Ayrıca, Büyükşehir Yasası’yla mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarlarına da evlendirme yetkisi veriliyor, il ve ilçe müftüleri de resmi nikahları kıyabilecek. Bunlar insanlarımızın hayatını kolaylaştıran, herkesin mutlaka sıkıntı yaşadığı ve böyle olsa daha iyi olurdu dediği devrim niteliğinde olan düzenlemelerdir. Hayırlı uğurlu olsun. Milletimizin yararına olacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz. Bir konuyu daha sizlerle paylaşıp konuşmamı bitiriyorum. Bayramlaşma programlarımız çerçevesinde Ramazan Bayramı’nın birinci günü saat 16.00'da Tekkeköy İlçe Meydanı’nda da inşallah sizlerle olacağız. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, ailenizle birlikte nice bayramlara erişmenizi Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.


Program arasında Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve beraberindekileri Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılan ve yeni hizmete sunulan 80. Yıl Parkı’nı gezdirerek park, tesisler ve alan hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret Samsunspor Kulüp Başkanı İ.Erkurt Tutu, Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş, Muhasip Üye Ömür Tekin, MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından, İlkadım ilçesinde Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi Hizmete Girdi.  

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı. Türkiye'de saat kaç sorusu bugün gündem oldu. Avrupa gece yarısından itibaren yaz saati uygulamasına geçti. Android telefonlar ise saatleri otomatik olarak ileri aldı. Peki şuan saat kaç, Türkiye'de şuan saat kaç..

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET