• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN 2. TARIM FUARI ZİYARETÇİ REKORU KIRDI

Samsun 2. Tarım Fuarı’nı 42 bini aşkın kişi ziyaret etti. Samsun 2. Tarım Fuarı sektörün bölgedeki en büyük ve kapsamlı fuarı olarak tüm ilgilileri Samsun’da bir araya getirdi.

03 Ekim 2016 Pazartesi 16:36
Samsun 2. Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru kırdı

Samsun 2. Tarım Fuarı sektörün bölgedeki en büyük ve kapsamlı fuarı olarak tüm ilgilileri Samsun’da bir araya getirdi. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TZOB Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği, Ziraat Mühendisleri Odası, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan “Samsun Tarım Fuarı 2016”, 2.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, 28 Eylül-2 Ekim 2016 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Samsun 2. Tarım Fuarı’nı 42 bini aşkın kişi ziyaret etti. Geçen yıla kıyasla, ziyaretçi sayısını bu yıl yüzde 30 oranında arttıran fuarda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen profesyonel ziyaretçiler, yeni ürün ve teknolojiler hakkında bilgi alarak önemli satın alma görüşmeleri gerçekleştirdi.


Fuar, bölgenin ve sektörün ihracatını canlandıracak
KKTC, Azerbaycan, Gürcistan ve İran’dan fuara gelen yurt dışı alım heyetleri, hububat kurutma makineleri, tarımsal mekanizasyon sistemleri, hayvancılık tesisleri, güneş enerji sistemleri, hayvancılık makine ve ekipmanları, traktör, zirai ilaçlar, seracılık, tohum-fide, sulama sistemleri, hırdavat firmaları ile önemli görüşmeler ve satın alma anlaşmaları gerçekleştirdiler. Bazı heyet üyeleri, ilgili firmaların fabrikalarını ziyaret ederek ürünler hakkında daha detaylı bilgi aldı.


Seminerler büyük ilgi gördü
300 kadın çiftçiye, diğer çiftçilere ve sektör profesyonellerine verilen seminerler büyük ilgi gördü. Samsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Samsun Bölge Birliği, Samsun Ziraat Odası, Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin katkıları ve ilgili diğer kuruluşların işbirliği ile çiftçilere yönelik sektörel konferans ve seminerler önemli faydalar sağlayarak büyük ilgi gördü.


Samsun 2.Tarım Fuarı’nda Ödüllü Hayvan Yarışması
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Tarım İl Müdürlüğü, Samsun Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği ve TÜYAP işbirliğiyle düzenlenen İyi Irk Küçükbaş Hayvan Yarışması’nda, eke kategorisinde birinci ve ikinci Mustafa Kabakçıoğlu, üçüncü İsmail Kont’un tekesi oldu. Koç kategorisinde birinci Cavit Sur’un, ikinci ve üçüncü Ali Adalı’nın koçu oldu. Kuzu kategorisinde birinciliği Recep Dürlü, ikinciliği Hamdi Çakar, üçüncülüğü yine Recep Dürlü’nün kuzusu elde etti. Larışmacılara; birincilik ödülü 500 kg, ikinciye 150 kg, üçüncüye 150 kg yem ve yarışmaya katılan tüm katılımcılara ikişer çuval yem, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hediye edildi.


Ziyaretçiler yeni teknolojiler ve ürünlerle buluştu
Samsun 2. Tarım Fuarı’nda, ilk kez yeni teknoloji olarak üretilen ilaçlama dronu, 2015 Guiness hız rekoru kıran ve 2016 yılının traktörü seçilen traktör, balık gübresinden bitki üretimi sağlayan aquaponik sistem ve Hollandalı iki firma bayilik ağı kurmak için yer aldı.


2017’de tekrar açılacak
“Samsun 3.Tarım Fuarı” 27 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında kapılarını tekrar açacak. Fuar, katılımcı firmaların gerçekleşen satın almalarla yüzünü güldürerek, fuarı ziyaret eden çiftçilerin ihtiyaç duydukları tüm bilgi, ürün ve teknolojiyi bir arada bulmalarına olanak sağladı. Tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili tüm alıcı, satıcı ve ziyaretçiler için verimli ve bölge ekonomisine önemli katkılar sağlayan fuar, gelecek yıl yine 27 Eylül 2017 tarihinde açılmak üzere, 2 Ekim 2016 tarihinde başarıyla sona erdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsunlu down sendromlu çocuklar, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i ziyaret etti

Samsunlu down sendromlu çocuklar, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i ziyaret etti 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Samsunlu down sendromlu çocuklar, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i ziyaret etti

Samsun'da Cedit mahallesi gençlerinden uyuşturucuya tepki eylemi

Samsun'da Cedit mahallesi gençlerinden uyuşturucuya tepki eylemi Samsun'da Cedit mahallesi gençlerinden uyuşturucuya tepki eylemi! Samsun'da iki ayrı mahallede oturan gençler parkta bir araya gelip, son zamanlarda uyuşturucudan ölenlerin olduğuna dikkat çekerek, eylem yaptılar.

Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay'ın babası Salih Erbay öldü

Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay'ın babası Salih Erbay öldü Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay'ın babası Salih Erbay öldü! Canik Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Erbay'ın babası Salih Erbay hayatını kaybetti.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: Her başarının arkasında kadın vardır

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: Her başarının arkasında kadın vardır 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bayanların içerisinde olmadığı hiçbir çalışmanın mutlak başarıya ulaşamayacağını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET