• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN ARAÇ MUAYENE İSTASYONU FELAKETE DAVETİYE ÇIKARTIYOR

Samsun Araç Muayene İstasyonu felakete davetiye çıkartıyor! Samsun-Ankara karayolu üzerinde bulunan araç muayene istasyonundaki görüntü, araçlarını muayeneye götürenleri korkutuyor

24 Haziran 2016 Cuma 11:09
Samsun Araç Muayene İstasyonu felakete davetiye çıkartıyor

Özel bir firma olarak muayene istasyonları bünyesinde faaliyet gösteren Samsun merkez araç muayene istasyonu yol kenarında kayalıkların hakim olduğu bir alanda faaliyet veriyor. Özellikle müşteri kabul alanında bulunan prefabrik yapının kayalıkların çökme tehdidiyle karşı karşıya olması, araçlarını periyodik muayeneye götüren vatandaşları ürkütüyor.

 

ÇELİK HASIR İLE ÖNLEM

Özellikle müşteri kabul alanında çökme-akma riski olan bölüme firmanın çelik hasırla tedbir aldığı görülüyor.

 

UYARI LEVHASI DA ASILMIŞ AMA…

Tehlikenin olduğu bölüme asılan uyarı levhalarını gören vatandaşlar, “Bu alan tehlikeli olmasa bu levhaları buraya koymazlar, istasyon zaten kayalıkların dibinde, Allah korusun kayalık ürkse bu levhalar mı koruyacak bizleri, yetkililer önlem almalı” şeklinde ifadelerde bulundu.

 

YETERSİZ BULUNUYOR

Tonlarca ağırlığındaki kayalıkların dibinde faaliyet gösteren istasyon müşterileri, olası bir ürkme veya kaymada çelik hasır tellerin hiç bir etkisinin olmayacağını düşünüyorlar.

KİRAZLIK’TA DA BENZER DURUM OLMUŞTU

Buna benzer bir durumun da Kirazlık mevkiinde kazaya ve hasara sebebiyet verdiğini dile getiren müşteriler, “Yıllar önce Kirazlık’ta bir mobilya mağazasına kayalar yıkılmıştı. Orası daha şanslıydı ama Allah korusun burada öyle bir şey olsa felaketle sonuçlanır” şeklinde konuştular.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da ağaçta can çekişen kuş kurtarıldı

Samsun'da ağaçta can çekişen kuş kurtarıldı Samsun'da ağaçta can çekişen kuş kurtarıldı. Konakladığı ağaçların dallarına sıkışıp kanadı kırılan ve can çekişen Karabatak isimli kuş Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonrası bulunduğu yerden kurtarıldı.

Samsun Vezirköprü'de bulunan Kervansaray’da moral yemeği verildi

Samsun Vezirköprü'de bulunan Kervansaray’da moral yemeği verildi Samsun Vezirköprü'de bulunan Kervansaray’da moral yemeği verildi. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Topluluğu tarihi Kervansaray’da moral yemeğinde buluştu.

Ordu'da 4 bin yıllık mızrak ucu bulundu

Ordu'da 4 bin yıllık mızrak ucu bulundu Ordu'da 4 bin yıllık mızrak ucu bulundu. Ordu’nun Kumru ilçesinde eski köy evinde onarım ve restorasyon yapmak isteyen bir kişi, 4 bin yıllık mızrak ucu buldu.

Samsun'da hava sıcaklığı 17 derece oldu

Samsun'da hava sıcaklığı 17 derece oldu Samsun geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı ile mücadele ederken bugün hava sıcaklığı 17 derece kadar yükseldi. Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahile akın etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET