• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BAFRA'DA SUYU KESİLEN MAHALLELİ SASKİ'YE AİT ARACIN ÖNÜNÜ KESTİ

Samsun Bafra'da suyu kesilen mahalleli SASKİ'ye ait aracın önünü kesti! Samsun'un Bafra ilçesi Dededağ mahallesinde suyu kesilen mahalleli mağdur edildikleri gerekçesiyle mahalleye gelen SASKİ'ye ait aracın önünü kesti.

18 Kasım 2016 Cuma 15:16
Samsun Bafra'da suyu kesilen mahalleli SASKİ'ye ait aracın önünü kesti

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Dededağ mahallesinde SASKİ'nin borç nedeniyle mahalllenin suyunu kesmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Dededağ mahallesinde su borçlarını gününde ödeyen vatandaşlar uygulanan su kesintisi nedeniyle kendilerininde mağdur edildiğini belirterek mahalleye gelen SASKİ'ye ait aracın önünü kesti.

 

Muhtarın kendilerine 90 milyar TL borcu olduklarını söyleyen vatandaşlar, "Bu para nasıl 90 TL oldu, bize seçim vaadinde su parası vermeyceğimiz söylendi, Bafra'ya bağlanacağımız söylendi. Madem suyumuzu vermiyorlar oy istemeyde gelmesinler köyümüze. Biz oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan verdik, Türk düşmanlarına değil. Artık oy istemeye gelirlerse çok büyük karşılığını alacaklar. Görevli bize beyaz kağıdı imza attırdı, paramızı veriyoruz. 15 yıldır imza atıyoruz paramızı veriyoruz ama piyasada yok" dedi.

 

Başka bir vatandaş ise, "Kürt olduğumuz için kimse bu köye sahip çıkmıyor, bu köyde onlarca çocuk yaşıyor. Tuvaletlerimiz, yollarımızı leş gibi. Gerekirse 10 bin kişi Bafra'ya inip eylem yapacağız. Ne muhtar ne belediye başkanı köye gelmedi. Artık kimse bu köye gelip oy istemesin" şeklinde konuştu

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Bakan Veysel Eroğlu ve Akif Çağatay Kılıç Samsun’a geldi

Bakan Veysel Eroğlu ve Akif Çağatay Kılıç Samsun’a geldi Bakan Veysel Eroğlu ve Akif Çağatay Kılıç Samsun’a geldi! Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir dizi açılış ve temel atma törenleri için Samsun’a geldi.

Samsun'da Seni anlıyorum, yanındayım etkinliği düzenlendi

Samsun'da Seni anlıyorum, yanındayım etkinliği düzenlendi Samsun'da Seni anlıyorum, yanındayım etkinliği düzenlendi! Samsun’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Maarif Hareketi Projesi kapsamında Gazipaşa İlkokulu ile Atakum Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu işbirliği ile "Seni anlıyorum, yanındayım" etkinliği düzenlendi.

OKA'dan Samulaş'a faaliyet desteği

OKA'dan Samulaş'a faaliyet desteği OKA'dan Samulaş'a faaliyet desteği! Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na (OKA) başvurusu yapılan Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında “Kamu Kaynaklarının Verimli Kullanılması için Kurumsal Kaynak ve Süreç Yönetimi” başvurusu Ajans tarafından başarılı bulunarak desteklenmesine karar verildi. 

Samsun'da İlkadım Belediyesi Engelliler Günü'nde engelleri kaldırıyor

Samsun'da İlkadım Belediyesi Engelliler Günü'nde engelleri kaldırıyor Samsun'da İlkadım Belediyesi Engelliler Günü'nde engelleri kaldırıyor! 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde İlkadım Belediyesi tarafından Samsun'da ilk olan Engelli Araç Şarj İstasyonu açılışı düzenlenirken, 1 engelli vatandaşa akülü araç hediye edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET