• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BAFRA'DA SUYU KESİLEN MAHALLELİ SASKİ'YE AİT ARACIN ÖNÜNÜ KESTİ

Samsun Bafra'da suyu kesilen mahalleli SASKİ'ye ait aracın önünü kesti! Samsun'un Bafra ilçesi Dededağ mahallesinde suyu kesilen mahalleli mağdur edildikleri gerekçesiyle mahalleye gelen SASKİ'ye ait aracın önünü kesti.

18 Kasım 2016 Cuma 15:16
Samsun Bafra'da suyu kesilen mahalleli SASKİ'ye ait aracın önünü kesti

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Dededağ mahallesinde SASKİ'nin borç nedeniyle mahalllenin suyunu kesmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Dededağ mahallesinde su borçlarını gününde ödeyen vatandaşlar uygulanan su kesintisi nedeniyle kendilerininde mağdur edildiğini belirterek mahalleye gelen SASKİ'ye ait aracın önünü kesti.

 

Muhtarın kendilerine 90 milyar TL borcu olduklarını söyleyen vatandaşlar, "Bu para nasıl 90 TL oldu, bize seçim vaadinde su parası vermeyceğimiz söylendi, Bafra'ya bağlanacağımız söylendi. Madem suyumuzu vermiyorlar oy istemeyde gelmesinler köyümüze. Biz oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan verdik, Türk düşmanlarına değil. Artık oy istemeye gelirlerse çok büyük karşılığını alacaklar. Görevli bize beyaz kağıdı imza attırdı, paramızı veriyoruz. 15 yıldır imza atıyoruz paramızı veriyoruz ama piyasada yok" dedi.

 

Başka bir vatandaş ise, "Kürt olduğumuz için kimse bu köye sahip çıkmıyor, bu köyde onlarca çocuk yaşıyor. Tuvaletlerimiz, yollarımızı leş gibi. Gerekirse 10 bin kişi Bafra'ya inip eylem yapacağız. Ne muhtar ne belediye başkanı köye gelmedi. Artık kimse bu köye gelip oy istemesin" şeklinde konuştu

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Cennet vatanımızın dört bir yanında dini ve Milli değerlere bağlı pırıl pırıl bir nesil yetişiyor" dedi.

Samsun'da Uğur Mumcu, 24'üncü ölüm yıl dönümünde anıldı

Samsun'da Uğur Mumcu, 24'üncü ölüm yıl dönümünde anıldı Samsun'da Uğur Mumcu, 24'üncü ölüm yıl dönümünde anıldı. Samsun'da 24 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında gazeteci-yazar Uğur Mumcu, 24. ölüm yıl dönümünde anıldı.

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET