• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BAFRA'DA SUYU KESİLEN MAHALLELİ SASKİ'YE AİT ARACIN ÖNÜNÜ KESTİ

Samsun Bafra'da suyu kesilen mahalleli SASKİ'ye ait aracın önünü kesti! Samsun'un Bafra ilçesi Dededağ mahallesinde suyu kesilen mahalleli mağdur edildikleri gerekçesiyle mahalleye gelen SASKİ'ye ait aracın önünü kesti.

18 Kasım 2016 Cuma 15:16
Samsun Bafra'da suyu kesilen mahalleli SASKİ'ye ait aracın önünü kesti

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı Dededağ mahallesinde SASKİ'nin borç nedeniyle mahalllenin suyunu kesmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Dededağ mahallesinde su borçlarını gününde ödeyen vatandaşlar uygulanan su kesintisi nedeniyle kendilerininde mağdur edildiğini belirterek mahalleye gelen SASKİ'ye ait aracın önünü kesti.

 

Muhtarın kendilerine 90 milyar TL borcu olduklarını söyleyen vatandaşlar, "Bu para nasıl 90 TL oldu, bize seçim vaadinde su parası vermeyceğimiz söylendi, Bafra'ya bağlanacağımız söylendi. Madem suyumuzu vermiyorlar oy istemeyde gelmesinler köyümüze. Biz oyumuzu Recep Tayyip Erdoğan verdik, Türk düşmanlarına değil. Artık oy istemeye gelirlerse çok büyük karşılığını alacaklar. Görevli bize beyaz kağıdı imza attırdı, paramızı veriyoruz. 15 yıldır imza atıyoruz paramızı veriyoruz ama piyasada yok" dedi.

 

Başka bir vatandaş ise, "Kürt olduğumuz için kimse bu köye sahip çıkmıyor, bu köyde onlarca çocuk yaşıyor. Tuvaletlerimiz, yollarımızı leş gibi. Gerekirse 10 bin kişi Bafra'ya inip eylem yapacağız. Ne muhtar ne belediye başkanı köye gelmedi. Artık kimse bu köye gelip oy istemesin" şeklinde konuştu

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET