• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BAFRA ZİRAAT ODASI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Samsun Bafra Ziraat Odası başkanı ve yönetim kurulu üyeleri düzenlenen kahvaltıda odanın çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

28 Ekim 2016 Cuma 11:44
Samsun Bafra Ziraat Odası çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı

Bafra Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner’in açılış konuşmasının ardından konuşan Oda başkan yardımcısı Şükrü Derbey yaptığı konuşma’da oda çalışmaları hakkında bilgi verdi. Derebey,”2 Şubat 2015 tarihinde yapılan oda seçimlerinde 360 bin lira borç ile devraldık. Yaptığımız tasarruf ve kısıtlamalar ile 336 bin lirasını ödemiş bulunuyoruz. Çiftçimize verdiğimiz toprak analiz laboratuvarını son teknoloji donatarak ilçemize kazandırdık.Laboratuvarın yanı sıra odamızın ihtiyacı olan hizmet aracıda kazandırdırdık. Gecen sene çeltik, fındık ve hayvancılık alanında 9 mühendisimizle danışmanlık hizmeti verdik. Bu yıl ise bu alanlarda 6 mühendis arkadaşımızla bu hizmetini çok ciddi bir şekilde titizlikle sürdürmekteyiz. Bafra çiftçimize daha kaliteli ,daha rahat hizmet verebilmek amacı ile Bafra Belediyesi"nden 30 yıllığına Alaçam minibüs durağının kullanım hakkını devir aldık.Bu sayede çiftçilerimiz hangi tarımsal faaliyet ile uğraşırsa uğraşsın tek merkezde tüm işlemlerini yapabilecektir.Bafra pirincimizin için gerekli çalışmaları yaparak ülke genelinde tanıtımı yaptık.Odamızın üst katında bulunan çiftçi akyıt dosya işlemlerinin daha rahat yapılabilmesi için bilgi işlem merkezini alt kata taşıdık.Bu sayede yaşlı, özürlü üreticilerimizin mağduriyetini bir nebze gidermiş olduk.En yakın zamanda da yeni hizmet binamıza taşınmayı planlıyoruz..Amacımız Bafra Ziraat Odası'nı her yönü ile Türkiye’de örnek ziraat odası gösterilecek konuma getirmektir“ dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Taflan Çatalçam'da büyük atıksu arıtma tesisi inşaatına başlıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Taflan Çatalçam'da büyük atıksu arıtma tesisi inşaatına başlıyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Taflan Çatalçam'da büyük atıksu arıtma tesisi inşaatına başlıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Taflan Çatalçam'da 20 milyon TL'lik büyük atıksu arıtma tesisi inşaatına başlayacaklarını açıkladı.

Samsun'da Yeşilyurt AVM'de düzenlenen Yarıyılda Olimpiyat Şenliği sona erdi

Samsun'da Yeşilyurt AVM'de düzenlenen Yarıyılda Olimpiyat Şenliği sona erdi Samsun'da Yeşilyurt AVM'de düzenlenen Yarıyılda Olimpiyat Şenliği sona erdi. Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Yeşilyurt Alışveriş Merkezinde 2017 Samsun 23. Yaz Deaflympics Oyunları tanıtım günleri kapsamında düzenlenen Yarıyılda Olimpiyat Şenliği sona erdi.

Samsun Vezirköprü'de Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de projesi

Samsun Vezirköprü'de Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de projesi Samsun Vezirköprü'de Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de projesi.Samsun’un Vezirköprü ilçesinde "Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de" projesi kapsamında Vezirköprü Gençlik Platformu’nun tüzel bir yapıya kavuşması için ilk toplantı yapıldı.

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab'da meydana gelen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şehit Ramazan Taşkın’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET