• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BAFRA ZİRAAT ODASI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Samsun Bafra Ziraat Odası başkanı ve yönetim kurulu üyeleri düzenlenen kahvaltıda odanın çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

28 Ekim 2016 Cuma 11:44
Samsun Bafra Ziraat Odası çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı

Bafra Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner’in açılış konuşmasının ardından konuşan Oda başkan yardımcısı Şükrü Derbey yaptığı konuşma’da oda çalışmaları hakkında bilgi verdi. Derebey,”2 Şubat 2015 tarihinde yapılan oda seçimlerinde 360 bin lira borç ile devraldık. Yaptığımız tasarruf ve kısıtlamalar ile 336 bin lirasını ödemiş bulunuyoruz. Çiftçimize verdiğimiz toprak analiz laboratuvarını son teknoloji donatarak ilçemize kazandırdık.Laboratuvarın yanı sıra odamızın ihtiyacı olan hizmet aracıda kazandırdırdık. Gecen sene çeltik, fındık ve hayvancılık alanında 9 mühendisimizle danışmanlık hizmeti verdik. Bu yıl ise bu alanlarda 6 mühendis arkadaşımızla bu hizmetini çok ciddi bir şekilde titizlikle sürdürmekteyiz. Bafra çiftçimize daha kaliteli ,daha rahat hizmet verebilmek amacı ile Bafra Belediyesi"nden 30 yıllığına Alaçam minibüs durağının kullanım hakkını devir aldık.Bu sayede çiftçilerimiz hangi tarımsal faaliyet ile uğraşırsa uğraşsın tek merkezde tüm işlemlerini yapabilecektir.Bafra pirincimizin için gerekli çalışmaları yaparak ülke genelinde tanıtımı yaptık.Odamızın üst katında bulunan çiftçi akyıt dosya işlemlerinin daha rahat yapılabilmesi için bilgi işlem merkezini alt kata taşıdık.Bu sayede yaşlı, özürlü üreticilerimizin mağduriyetini bir nebze gidermiş olduk.En yakın zamanda da yeni hizmet binamıza taşınmayı planlıyoruz..Amacımız Bafra Ziraat Odası'nı her yönü ile Türkiye’de örnek ziraat odası gösterilecek konuma getirmektir“ dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET