• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BATI ÇEVRE YOLU NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Samsun Batı Çevre Yolu ne zaman tamamlanacak? Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Samsun Batı Çevre Yolu uygulama projesinin tamamlandığını ifade etti.

15 Temmuz 2016 Cuma 10:19
Samsun Batı Çevre Yolu ne zaman tamamlanacak?

Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Samsun Batı Çevre Yolu uygulama projesinin tamamlandığını ifade ederek, ''Çalışmalara başlamak için bakanlığımızdan talimat bekliyoruz. Ancak her yörede çevre yolları talebi olduğu için biraz zamana ihtiyacımız var gibi görünüyor'' dedi


Samsun İl Koordinasyon Kurulu, 2016 yılı 3. dönem değerlendirme toplantısı Samsun Valisi İbrahim Şahin başkanlığında SASKİ Genel Müdürlüğü Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda, Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, Samsun Batı Çevre Yolu uygulama projelerinin bittiğini ancak yapıma başlamak için bakanlıktan talimat beklendiğini söyledi.

 

BAKANLIK BEKLEMEDE
Yapılacak yolun yaklaşık 2 kilometresinin tünel olmak üzere 16.5 kilometre uzunluğunda olacağını ifade eden Karayolları 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin, ''Arazi olarak çok zor bir arazi değil, yapılabilirliği mümkün. Uygulama projelerimiz tamamen bitti. Şu anda start verilmesinibekliyoruz. Yolun yapımı ve kamulaştırılmasının çözülmesiyle ilgili sorunlarımız var. Kamulaştırma bedellerinin yarısı müdürlüğümüz yarısı da Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından çözülecekti. Ama şu anda başbakanımız özellikle her yörede çevre yolları talebi olduğu için biraz zamana ihtiyacımız var gibi görünüyor. Bu konuda sizlerin de desteğini bekliyoruz. Doğu çevre yoluyla ilgiliyle de çalışma yaptık. Alternatif ve daha uygun projeler ürütmeye devam ediyoruz. O yol 28 kilometre ve 11 kilometresi tünel. bundan sonra dağ kısmına geçtiğimizden dolayı yollarımız artık çok maliyetli'' diye konuştu.

 

KAVŞAK ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Şehir girişinde 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'na kadar yetiştirilmesi gereken 5 farklı seviyede kavşak çalışması olduğunu kaydeden Keskin, ''Şehir içinde de Petrol Ofisi, Örnek Sanayi ve Tekkeköy kavşaklarının ihalesi bitti. Bunlar viyadük şeklinde üstten geçen kavşaklarımız. Temmuz ayına kadar çalışmaları tamamen bitirip, şehir içinde 5 ayrı kavşakta önümüzdeki günlerde çok yoğun çalışmalarda olacağız. Bu anlamda yöreye rahatsızlık vereceğiz. Bunun da bilinmesini özellikle istiyorum'' ifadelerini kullandı.

 

BATI ÇEVRE YOLU ELZEM
Batı Çevre Yolu'nun Samsun şehir içi trafiğini rahatlatacağını söyleyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, ''Batı çevre yolu aslında yapılacak olan bir otoyolunun devamı. Samsun'a yaklaşıldığında yol ikiye ayrılıyor. Bir tanesi Kavak'a aşağıya indikten itibaren sol tarafa 19 Mayıs ilçesinin oradan tekrar Sinop'a bağlantı yapılacak bir yol. Batı Çevre Yolu şu anda elzem. Atakum ilçesine giden yol, trafiğin yoğun saatlerinde en çok aracın geçtiği yol. Buradaki trafiğin çevre yoluyla olabildiğinde rahatlatmasını sağlayacak. Umarız bu hallolur. Kamulaştırmaları bakanlık çok fazla ödemek istemiyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi de bu bedellerin büyük olmasından kendilerini olumsuz anlamda etkileyeceğini düşünüyor. Ben öneride bulundum hep birlikte böyle bir projeyi ortaya çıkarmaya çalışacağız'' şeklinde konuştu.

 

 

SAMSUN'U 49 ÜLKE DENETLEYECEK
2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları Cumhuriyet tarihinin yapılan en büyük spor organizasyonu olduğunu söyleyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: ''Bunun da 1 yıl öncesinde, 2017 olimpiyatlarının provası niteliğinde 18-21 Temmuz'da 49 ülkeden delege başkanları Samsun'a gelecek. Hem müsabakalar yapılacak, hem de gelen konuklar olimpiyat için yapılan binaları, tesisleri denetleyecek. Ona göre de bir tutum takınacak. Ziyaretin arka planında da bir denetim var. Türkiye'yle ilgili batıda terör dolayısıyla çok ciddi bir dezanformasyon var. 49 ülkeden gelen heyet bizi rahatlatıyor. En azından çok ciddi olan olumsuz imaj kırılıyor. Bizim kendi haline bırakmış olmamıza rağmen heyetin kalabalık gelmesi de mutlu ediyor. Geldiklerinde kendileri de görecekler ki, Türkiyeyle ilgili insanları yanıltan bir piar çalışması var.''

Kaynak: Haber Gazetesi

DİĞER HABERLER

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'ten Başkan Sarıcaoğlu'na ziyaret

Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'ten Başkan Sarıcaoğlu'na ziyaret Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'ten Başkan Sarıcaoğlu'na ziyaret. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Kavak ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan 20 Ocak mesajı

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan 20 Ocak mesajı Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan 20 Ocak mesajı. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsunspor'un 20 Ocak 1989'da geçirdiği ve Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ile Asım Özkan'ın hayatını kaybettiği kazanın yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak, o gün yaşanan acının hala yürekleri sızlattığını söyledi.

Samsun Canik'te kadın girişimcilere seminer verildi

Samsun Canik'te kadın girişimcilere seminer verildi Samsun Canik'te kadın girişimcilere seminer verildi. Samsun'da Canik Kadın Girişimciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (CANKAGİD) tarafından Hasköy Cumhuriyet İlkokulu'nda Kadın Girişimciliğinin Dünü, Bugünü, Yarını konulu seminer düzenlendi.

Samsun'un Alaçam ilçesinde fırınlar denetlendi

Samsun'un Alaçam ilçesinde fırınlar denetlendi Samsun'un Alaçam ilçesinde fırınlar denetlendi. Samsun’un Alaçam ilçesinde faaliyet gösteren fırınlarda ruhsat, gramaj ve temizlik denetimi yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET