• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BALIK EVİ 60 TON BALIK PİŞİRDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi 60 ton balık pişirdi! Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi, 2015 balık sezonunda 60 ton balık pişirdi. Samsun halkı tarafından balık sezonu ve balık sezonu dışında yoğun ilgi gören tesisin bu yılki hedefi 90 ton!..

22 Eylül 2016 Perşembe 10:42
Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi 60 ton balık pişirdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi İşletme Sorumlusu Elyasa Yıldırım, Samsun halkının balık yeme kültürü anlamında halka en ucuz ve en kaliteli seçenekleri sunan Samsun Büyükşehir Balık Evi’ni tercih ettiğini belirtti. Yıldırım yaptığı açıklamada, “Bizi tercih eden Samsun halkı çoğunlukla kalite ve uygun fiyat arıyor. Bu anlamda burası bir balık evinden ziyade, aynı zamanda her çeşit taze balığın temin edildiği bir balık pazarıdır. İnsanlar nedense balık yeme anlamında restoranlara biraz mesafeli davranıyorlar. Buraya gelen vatandaşlarımız burada her hangi bir illegasyonun, bayatlığın ya da ücret konusundaki tedirginliklerinin olmayacağını biliyorlar” dedi.

 

‘HER ŞEY GÖZ ÖNÜNDE VE ŞEFFAF’

Samsun Büyükşehir Balık evinde balık yemeyi tercih eden vatandaşların, balığın her aşamasına şahit olduklarını kaydeden Yıldırım, halkın balık konusunda hassas olduğunu ve bu yüzden de tercih sebebi olduklarını kaydetti. Yıldırım açıklamasında, “Bizi tercih eden en üst seviyeden en orta ve alt seviyeye kadar vatandaşlarımız var. Buraya insanlar lezzetli ve tap taze olduğunu bildikleri balıkları ziyafetle yemeye geliyorlar. Buradaki tüm süreç göz önünde. Hangi balığı istiyorlarsa tezgahtan seçiyorlar, balıkçı arkadaşlarımız müşterinin gözü önünde ayıklayıp temizleyerek üzerine numarasıyla bize ulaştırıyorlar. Biz de müşterimizin balığını çok çok cüzi bir ücret karşılığında en hijyenik ve en güzel usullerle pişirip anında servis ediyoruz. Müşterilerimiz bu şeffaflığın farkında ve güvenleri tam”şeklinde konuştu.

 

‘TEZGAHLARDA BAYAT BALIK MÜMKÜN DEĞİL’

Sadece pişirme kalitesi ve temizliği değil, balığın bu noktada her daim taze olduğunu da bilen müşterilerin bir tercih sebebinin de bu durum olduğunu söyleyen Yıldırım, “Burası Samsunlu balıkçı esnafının da çalıştırdığı bir yer. Gece tutulan balık sabaha karşı tezgahlara geliyor. Burada bayat balık noktasında söz etmek mümkün değildir. Çünkü buradaki esnaf arkadaşlarımız işlerini sıkı takip ederek en güzel balıkları müşterilerle buluşturuyorlar” dedi.

 

 

‘60 TON BALIK PİŞİRDİK, HEDEFİMİZ 90 TON’

Her yıl bir önceki yıla göre yüzde otuz daha fazla müşteri potansiyeli edindiklerini kaydeden Yıldırım, 2015 yılında Samsun Büyükşehir Balık Evi’nde 60 ton balık pişirildiğini, bu yıl hedeflerinin 90 ton olduğunu kaydetti. Yıldırım açıklamasında, “Geçtiğimiz balık sezonunda tam 60 ton balığı tava, ızgara ya da buğulama olarak pişirip müşterilerimize sunmuşuz. Bu bizim için sevindirici bir rakam. Geldiğimiz noktada her yıl, bir önceki yıla oranla yüzde otuz daha fazla müşteri ağırlıyoruz. Bazen tesisimizin ve personelimizin yetmediği anlar oluyor. Hedefimiz bu sezon 90 ton balık pişirmek. Tesisimiz ne kadar yoğun olursa olsun müşterilerimiz gerek telefonla, gerekse gelip beklemek suretiyle yine de bizi tercih ediyorlar” dedi.

 

 

‘PİŞİRİP PAKET OLARAK DA SUNUYORUZ’

Çalışan insanların ya da evlerinde balık kokusu istemeyen müşterilere, pişirip paketleyerek sunduklarını kaydeden Yıldırım, “İnsanlarımız tam gün karı koca yoğun çalışıyorlar. Bunu biliyoruz. Bu anlamda insanlar, telefonla arayarak siparişlerini hazırlatıyorlar. Buraya geldiklerinde ise paketlenmiş en lezzetli haliyle balıklarını alıp evlerinde tüketmek için götürüyorlar. Kimisinin vakti olmadığı için, kimisi de evinde balık kokusu istemediği için bizi tercih ediyor. İnanın ben de olsam, balığımı hemen şuradan tezgahtan alıp pişirtir öyle evime götürür direk soframa koyarım. Karadenizli insanlar daha çok balık tüketmeli. Balık tüketiminde bu iki etken çok fazla. Kim uğraşacak pişirmeye diyen de var, kokar diyen de. İşte Samsun Büyükşehir Belediyemizin Balık evi, tüm bu sorunlara çözüm noktasında halka hizmet veriyor. Dediğim gibi, hem de çok cüzi bir ücrete. Bu anlamda insanlar daha fazla balık tüketmesinin önü açılıyor. Balık her şeyden önce nesillerimiz ve milletimiz için de çok önemli. Bir de işin bu tarafı var. Biz yaptığımız işten, sunduğumuz hizmetten gurur duyuyoruz” şeklinde kaydetti.

Kaynak: gazetegerçek

bayat balık

yasemin arı
31 Ekim 2016 Pazartesi 09:42

Balcioglu balikcilik no 29 dan 10 kg hamsi aldık tamami çürük çıktı resimlerini cekip gosterdik kabul etmediler ve parami alip hiç de hoş olmayan sekilde konusup balik malik yok deyip tlf nu yuzumuze kapattılar. Haram olsun inşallah benim bogazimdan tek baliklari geçmedi allahta benim parami onlarin kusagindan gecirmesin.ayiklama yapmiyorlar hayretten kg başına 2 lira teklif ediyorlar müşteriye ayıplı mal satıyorlar. Herkes bunu bilip alışverişe gitsin balik pazarına

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor. İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok,  Samsun genelinde Pazar günü yapılacak olan yaklaşık 11 bin kişinin Kur'an- Kerim okuyarak hazırlandığı sınava katılanlara başarılar diledi.  Tok,  organize ettikleri bilgi ve kültür yarışmasının insan hayatına yön verdiğini sonuçlarının çok faydalı olacağını kaydetti.

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet İlkadım ilçesini karış karış gezerek halk oylaması öncesi vatandaşların neden 'evet' demesi gerektiğini anlatan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Köy statüsünden kurtularak mahalle kimliği kazanan yeni mahallelerde referandum çalışmalarını sürdürüyor.

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de. Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar ve Habertürk televizyonu sunucusu Cansu Canan Özgen, “Hasbihâl Gençlik Sohbetleri” çerçevesinde düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Konseyi’nin iş birliğinde programlanan “Genç Gündem Hayata Dair Sohbetler” adlı etkinliğe konuk oldu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’den MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan’a hayırlı olsun ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET