• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YIKILAN ATATÜRK EVİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili ve meclis başkanı Turan Çakır, CHP Samsun milletvekili Hayati Tekin'in Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

01 Eylül 2016 Perşembe 13:14
Samsun Büyükşehir Belediyesinden yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili açıklama yaptı. 

 


Turan Çakır, yıkılan Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacaklarını belirterek, bu konuda kimsenin endişe duymamasını istedi.  Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin o bölgede Karayollarının yan yol yapım ihalesine çıkması nedeniyle mecburiyetten yıkıldığına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'in yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklamalarına şu yanıtı verdi.

 

KİMSE ENDİŞE DUYMASIN YENİ GÖRKEMLİ OLACAK

 

"Yıkılan Atatürk Evi'nin yenisi Bayrak Tepe bölgesinde daha görkemli ve aslına uygun olarak yapılacaktır. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Mevcut Atatürk Evi o bölgede Karayollarının yan yol yapımı ile ilgili ihalelerini gerçekleştirmiş olması nedeniyle acileyetten ve mecburiyetten yıkıldı. Ancak biz Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacağız. Yenisi yapılmadan Atatürk Evi'nin yıkılma nedeni söylediğim gibi Karayollarının o bölgede yan yol çalışmalarından kaynaklandı. Yapılacak yeni Atatürk Evi eskisini aratmayacaktır.  Bu konuda kamuoyunun içi rahat olsun." 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da OMÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencileri birlikte eğitecek

Samsun'da OMÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencileri birlikte eğitecek Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Valiliği arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Samsun Ticaret Borsası LÖSAM'ın çağrısına sessiz kalmadı

Samsun Ticaret Borsası LÖSAM'ın çağrısına sessiz kalmadı Samsun Ticaret Borsası LÖSAM'ın çağrısına sessiz kalmadı. Samsun Ticaret Borsası’nın üyeleri, Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nin (LÖSAM) çağrısına sessiz kalmadı. Borsa üyeleri LÖSAM’a kucak açıp, ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulundu. LÖSAM Başkanı Prof.Dr.Davut Albayrak, yardımsever işadamlarına birer teşekkür belgesi verdi.

Samsun'da bu sefer engelliler dolandırıcılık uyarısında bulundu

Samsun'da bu sefer engelliler dolandırıcılık uyarısında bulundu Samsun'da bu sefer engelliler dolandırıcılık uyarısında bulundu. Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, telefonla arayıp “engelliler yararına tiyatro düzenlediklerini” söyleyerek bilet satmak isteyenlere vatandaşların itibar etmemesi gerektiğini söyledi.

Samsun Bafra'da öğrencilere terör uyarısı

Samsun Bafra'da öğrencilere terör uyarısı Samsun Bafra'da öğrencilere terör uyarısı. Samsun’un Bafra ilçesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından öğrenciler terör konusunda bilgilendirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET