• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YIKILAN ATATÜRK EVİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili ve meclis başkanı Turan Çakır, CHP Samsun milletvekili Hayati Tekin'in Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

01 Eylül 2016 Perşembe 13:14
Samsun Büyükşehir Belediyesinden yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili açıklama yaptı. 

 


Turan Çakır, yıkılan Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacaklarını belirterek, bu konuda kimsenin endişe duymamasını istedi.  Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin o bölgede Karayollarının yan yol yapım ihalesine çıkması nedeniyle mecburiyetten yıkıldığına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'in yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklamalarına şu yanıtı verdi.

 

KİMSE ENDİŞE DUYMASIN YENİ GÖRKEMLİ OLACAK

 

"Yıkılan Atatürk Evi'nin yenisi Bayrak Tepe bölgesinde daha görkemli ve aslına uygun olarak yapılacaktır. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Mevcut Atatürk Evi o bölgede Karayollarının yan yol yapımı ile ilgili ihalelerini gerçekleştirmiş olması nedeniyle acileyetten ve mecburiyetten yıkıldı. Ancak biz Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacağız. Yenisi yapılmadan Atatürk Evi'nin yıkılma nedeni söylediğim gibi Karayollarının o bölgede yan yol çalışmalarından kaynaklandı. Yapılacak yeni Atatürk Evi eskisini aratmayacaktır.  Bu konuda kamuoyunun içi rahat olsun." 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu. Fuat Avni'nin ismini mahkeme kararı ile Said Sefa yapan, FETÖ'cü Haberdar sitesinin Yayın Yönetmeni Said Sefa olduğu tespit edildi

Turkcell Salla Kazan Emocanları ile 5 hafta boyunca milyonlarca hediye dağıttı

Turkcell Salla Kazan Emocanları ile 5 hafta boyunca milyonlarca hediye dağıttı Turkcell Salla Kazan Emocanları ile 5 hafta boyunca milyonlarca hediye dağıttı. Turkcell 5 hafta süren Salla Kazan kampanyası boyunca müşterilerine toplamda 30 milyon GB ve 13 milyar dakika armağan etti.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinin büyüleyici tarihi kitap haline dönüştürülüyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesinin büyüleyici tarihi kitap haline dönüştürülüyor Samsun'un Tekkeköy ilçesinin büyüleyici tarihi kitap haline dönüştürülüyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy tarihini gün yüzüne çıkaracak bilimsel anlamda en kapsamlı ilk ve tek tarih kitabının yazım işlemlerinin sonuna gelindiğini açıkladı.

Taze ciğer nasıl anlaşılır: Ciğer alırken nelere dikkat edilmeli

Taze ciğer nasıl anlaşılır: Ciğer alırken nelere dikkat edilmeli Taze ciğer nasıl anlaşılır: Ciğer alırken nelere dikkat edilmeli. Kış aylarında daha fazla tüketilen ciğerin taze olup olmadığını nasıl anlarız.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET