• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YIKILAN ATATÜRK EVİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili ve meclis başkanı Turan Çakır, CHP Samsun milletvekili Hayati Tekin'in Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

01 Eylül 2016 Perşembe 13:14
Samsun Büyükşehir Belediyesinden yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili açıklama yaptı. 

 


Turan Çakır, yıkılan Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacaklarını belirterek, bu konuda kimsenin endişe duymamasını istedi.  Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin o bölgede Karayollarının yan yol yapım ihalesine çıkması nedeniyle mecburiyetten yıkıldığına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'in yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklamalarına şu yanıtı verdi.

 

KİMSE ENDİŞE DUYMASIN YENİ GÖRKEMLİ OLACAK

 

"Yıkılan Atatürk Evi'nin yenisi Bayrak Tepe bölgesinde daha görkemli ve aslına uygun olarak yapılacaktır. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Mevcut Atatürk Evi o bölgede Karayollarının yan yol yapımı ile ilgili ihalelerini gerçekleştirmiş olması nedeniyle acileyetten ve mecburiyetten yıkıldı. Ancak biz Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacağız. Yenisi yapılmadan Atatürk Evi'nin yıkılma nedeni söylediğim gibi Karayollarının o bölgede yan yol çalışmalarından kaynaklandı. Yapılacak yeni Atatürk Evi eskisini aratmayacaktır.  Bu konuda kamuoyunun içi rahat olsun." 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ve Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünde eğitim – öğretim görmekte olan öğrenci üyelere yönelik “Torna İle Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi.

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET