• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YIKILAN ATATÜRK EVİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili ve meclis başkanı Turan Çakır, CHP Samsun milletvekili Hayati Tekin'in Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

01 Eylül 2016 Perşembe 13:14
Samsun Büyükşehir Belediyesinden yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili açıklama yaptı. 

 


Turan Çakır, yıkılan Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacaklarını belirterek, bu konuda kimsenin endişe duymamasını istedi.  Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin o bölgede Karayollarının yan yol yapım ihalesine çıkması nedeniyle mecburiyetten yıkıldığına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'in yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklamalarına şu yanıtı verdi.

 

KİMSE ENDİŞE DUYMASIN YENİ GÖRKEMLİ OLACAK

 

"Yıkılan Atatürk Evi'nin yenisi Bayrak Tepe bölgesinde daha görkemli ve aslına uygun olarak yapılacaktır. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Mevcut Atatürk Evi o bölgede Karayollarının yan yol yapımı ile ilgili ihalelerini gerçekleştirmiş olması nedeniyle acileyetten ve mecburiyetten yıkıldı. Ancak biz Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacağız. Yenisi yapılmadan Atatürk Evi'nin yıkılma nedeni söylediğim gibi Karayollarının o bölgede yan yol çalışmalarından kaynaklandı. Yapılacak yeni Atatürk Evi eskisini aratmayacaktır.  Bu konuda kamuoyunun içi rahat olsun." 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

İstanbul'da Samsunlular memleket hasretini İlkadım'da giderdi

İstanbul'da Samsunlular memleket hasretini İlkadım'da giderdi İstanbul'da Samsunlular memleket hasretini İlkadım'da giderdi! İstanbul Maltepe’de düzenlenen Samsunlular buluşmasında İlkadım Belediyesi’nin standı yoğun ziyaretçi aldı.

Samsun Bafra pirincinde çok çeşit sorunu

Samsun Bafra pirincinde çok çeşit sorunu Samsun Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ve yönetim kurulu üyeleri birlikte çeltik işletmelerini gezerek çeltikle ilgili sorunları dinledi.

Samsun'da kırmızı etiketli asansörlerde düşüş sağlandı

Samsun'da kırmızı etiketli asansörlerde düşüş sağlandı Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Altunsoy, bina yöneticilerini asansörlerin yıllık periyodik kontrollerini zamanında yaptırmaları konusunda uyarırken, kırmızı etiketli asansörlerde büyük oranda düşüş sağlandığını söyledi.

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 4 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Havza, İlkadım, Bafra ve Terme ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

KÖŞE YAZARLARI