• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YIKILAN ATATÜRK EVİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili ve meclis başkanı Turan Çakır, CHP Samsun milletvekili Hayati Tekin'in Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

01 Eylül 2016 Perşembe 13:14
Samsun Büyükşehir Belediyesinden yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin yıkılması ile ilgili açıklama yaptı. 

 


Turan Çakır, yıkılan Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacaklarını belirterek, bu konuda kimsenin endişe duymamasını istedi.  Kirazlık mevkiinde bulunan Atatürk Evi'nin o bölgede Karayollarının yan yol yapım ihalesine çıkması nedeniyle mecburiyetten yıkıldığına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Turan Çakır, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'in yıkılan Atatürk Evi ile ilgili açıklamalarına şu yanıtı verdi.

 

KİMSE ENDİŞE DUYMASIN YENİ GÖRKEMLİ OLACAK

 

"Yıkılan Atatürk Evi'nin yenisi Bayrak Tepe bölgesinde daha görkemli ve aslına uygun olarak yapılacaktır. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Mevcut Atatürk Evi o bölgede Karayollarının yan yol yapımı ile ilgili ihalelerini gerçekleştirmiş olması nedeniyle acileyetten ve mecburiyetten yıkıldı. Ancak biz Atatürk Evi'nin yenisini Bayrak Tepe'de yapacağız. Yenisi yapılmadan Atatürk Evi'nin yıkılma nedeni söylediğim gibi Karayollarının o bölgede yan yol çalışmalarından kaynaklandı. Yapılacak yeni Atatürk Evi eskisini aratmayacaktır.  Bu konuda kamuoyunun içi rahat olsun." 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Mevlid Kandili'nde nasıl tövbe edilir: Mevlid Kandilinde Selat-u Selam nasıl okunur

Mevlid Kandili'nde nasıl tövbe edilir: Mevlid Kandilinde Selat-u Selam nasıl okunur Mevlid Kandili'nde nasıl tövbe edilir: Mevlid Kandilinde Selat-u Selam nasıl okunur. Mevlid Kandili 11 Aralık 2016 Pazar. Mevlid Kandili gecesinde hangi dualar okunmalı. Mevlid Kandili nedir, faziletleri nelerdir. Mevlid Kandilinde nasıl tövbe edilir detaylar haberimizde

Abdulkadir Emeksiz: Türk ve İslam kültüründe gülme daha çok tebessümdür

Abdulkadir Emeksiz: Türk ve İslam kültüründe gülme daha çok tebessümdür Abdulkadir Emeksiz: Türk ve İslam kültüründe gülme daha çok tebessümdür! İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Abdulkadir Emeksiz, Türk ve İslam kültüründe gülmek yerine daha çok tebessüm edildiğini söyledi.

Canik Kent Konseyi'nde Mahmut Aydın güven tazeledi

Canik Kent Konseyi'nde Mahmut Aydın güven tazeledi Canik Kent Konseyi'nde Mahmut Aydın güven tazeledi! Canik Kent Konseyi'nin 4. Olağan Genel Kurulu'nda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Aydın Başkan seçildi.

Küçük çocuğa sigara verip çakmakla yakmaya çalışan adamın görüntüleri tepki çekti

Küçük çocuğa sigara verip çakmakla yakmaya çalışan adamın görüntüleri tepki çekti Küçük çocuğa sigara verip çakmakla yakmaya çalışan adamın görüntüleri tepki çekti. Küçük çocuğa sigara içirmeye kalkan adamın video görüntüleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET