• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN CUMHURİYET MEYDANINDA SABAH NAMAZI KILINDI

Samsun Cumhuriyet Meydanında sabah namazı kılındı! Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen sabah namazı ve kahvaltının ardından binlerce kişi ellerini semaya kaldırıp hep birlikte ülkenin birliği, beraberliği ve huzuru için dua etti.

05 Ağustos 2016 Cuma 12:38
Samsun Cumhuriyet Meydanında sabah namazı kılındı

Binlerce kişinin aynı safta bir araya geldiği programda Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kamu kurum müdürleri, sivil toplum örgüt temsilcileri vatandaşlarla birlikte namazını eda etti.

 

OKUNAN FETİH SÜRESİ SEMADA YANKILANDI

Samsunlular sabah namazı vaktine saatler kala Cumhuriyet Meydanını doldurdu.  Kadın-erkek, genç-yaşlı binlerce insanın bir arada olduğu  program Samsun Büyük Camii Baş İmam Hatibi Hamdi Demirbaş Hoca'nın eşsiz kıraati ile okuduğu Fetih Suresi ile başladı. Okuduğu Kuran-ı Kerim ile sabah namazı öncesi meydanı dolduran kalabalığa eşsiz kıraati ile haz veren Hamdi Demirbaş'ın Kuran Tilavetinin ardından Dr. İhsan Şenocak yürekleri coşturan bir sohbet verdi.

 

 

"EZANLAR SUSMASIN, BAYRAK İNMESİN" DİYE ŞEHİT OLDULAR

Milletin 15 Temmuz Gecesi abdestini alıp namazlarını kılarak 'Ezanlar susmasın, bayraklar inmesin' diyerek sokaklara indiğini, meydanlara koştuğunu anlatan Dr. İhsan Şenocak, " O gece millet namusunu çiğnetmedi.  Fatımalar, Zeynepler, Nene Hatunlar, Hasanlar, Hüseyinler, Öemrler ve Koca Seyitler meydandaydı.  O gece şehit düşenler kendilerinden emindiler. Mazlum milletlerin son kalesinin evlatlar o gece tanklara, uçak savarlara, top ve tüfeklere kendilerini siper ettiler. Kurşunların önüne geçtiler. Tankların altına girdiler. Allaha tevekkül eden Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız ve aziz milletimiz küresel dünyanın emperyalist güçlerine karşı boyun eğmedi, diz çökmedi. Milletimiz ezanlar susmasın, bayraklar inmesin diyerek tanklara ve uçaklara karşı büyük mücadeleler verdi. Şehit oldular. Bayrağımızı çiğnetmediler.  " dedi.

 

 

ÜMMETİN SON KALESİ TÜRKİYE

Ümmetin son kalesinin Türkiye olduğunu söyleyen Şenocak, O gece Gazze, Bağdat, Kosova, Patani, Mali ve Sudan'ın ümmetinin duaları bizimleydi.  Anadolu'nun düşmememsi için dua ediyorlar. Bin yıldır bu coğrafyada imanla küfür çarpışıyor. Sizler bu namusu çiğnetmediniz. Küresel güçlerin üniformalı eşkiyalarına aziz milletimiz diz çöktürdü. Ecdadımız Çanakkale'de küffara 'dur' dedi. Milletimiz ikinci Çanakkale muhaberesi verdi. İşgali önledi. Mazlum milletlerin umudu Türkiye. Duaları bizimle.  İslam coğrafyası kurtuluşu Türkiye'de görüyor. " diye konuştu

 

 

AMACIMIZ MİLLİ BİRLİK VE RUHU CANLI TUTMAK

Belediye olarak vatan nöbetinin 21'inci gecesi Perşembeyi Cumaya bağlayan geceyi güzel bir programla taçlandırmak istediklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Ülkemiz, FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimine karşı İstiklal mücadelesi verdi. İşgal sürecinin başlangıcı olan 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı Türk Milleti 2'inci Kurtuluş Savaşından zaferle çıkmıştır. Milletimize ve Ümmetimize karşı darbe yapmak isteyenler Milletimiz tarafından darbe yemiştir. 'Her şerde bir hayır var' bu şerden çıkan hayır milletimizi memleketimizin sevdası etrafında birleştirmiş ve bir kez daha 78 Milyonun kardeşliği Dünya’ya örnek oldu. Aziz milletimiz kutsal davasına kutsal bayrağına ve demokrasisine sahip çıkmış böyle kenetlenme böyle birlik ve beraberlik ancak bu millete yakışır  15 Temmuz akşamı Türk tarihine altın harflerle yazılacak bir başarı hikayesi yazıldı. Bir destan yazıldı. Kendisini kurşunların önüne atan, tankların önünde duran kahraman şehitlerimiz canını vatan ve bayrak için feda etti.  Belediye olarak demokrasi nöbetinin son cuma sabahı namazını Samsunlularla birlikte Cumhuriyet Meydanında kılalım istedik. Kuran'- Kerim okundu. İhsan Şenocak Hocamız güzel bir sohbet verdi. Gayemiz milli birlik ve ruhumuzu daha da canlandırmak. Rabbim ülkemizi bu tür belalardan, ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve huzuruna kastedenlere fırsat vermesin. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın." şeklinde konuştu.

 

 

ÜMMETİN BİRLİĞİ VE DİRLİĞİ İÇİN DUALAR YAPILDI

Tekbir sesleriyle yer yer konuşmaları kesilen Dr. İhsan Şenocak'ın sohbetinin ardından OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Kurt sabah namazını kıldırdı. Sabah namazının ardından meydanı dolduran binlerce kişi ellerini semaya açarak ülkenin birliği, beraberliği, huzuru ve selameti için dua etti.

 

 

Yapılan duanın ardından İlkadım Belediyesi tarafından vatandaşlara kahvaltı ikram edildi.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET