• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN DEREBAHÇE SOSYAL TESİSLERİ TÖRENLE AÇILDI

Samsun Derebahçe Sosyal Tesisleri törenle açıldı! İllkadım Belediyesi'nin 6 bin metrekarelik alana inşa ettiği Derebahçe Sosyal Tesisi'nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

14 Ekim 2016 Cuma 15:18
Samsun Derebahçe Sosyal Tesisleri törenle açıldı

Samsun'un en büyük düğün ve toplantı salonu ile etüt merkezleri, etüt merkezleri, sinema ve fitness salonları, mescit, kafeterya, otopark ve dinlenme mekanları gibi birçok sosyal alanın bulunacağı Derebahçe Sosyal Tesisleri’nin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

 

ÇOK FONKSİYONLU SOSYAL TESİS

'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın' sözünün kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Belediye olarak halkın istek ve taleplerini ön planda tutan, insana yatırım yapan bir belediyecilik anlayışı ile hizmetlerimizi şekillendiriyoruz. İlçemize yapılan hizmetleri, çağdaş belediyecilik anlayışının gereklerine uygun bir biçimde gerçekleştirme çabasındayız. Rutin belediye hizmetlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin yanı sıra, ilçemize yeni ve gülümseyen bir çehre kazandırmaya çalışmaktayız. Gerek çalışma prensibimiz, gerekse şehrimize yaptıklarımız bunun en güzel göstergesi olduğunu düşünmekteyiz. Birçok alanda ihtiyaca cevap veren varlığı ile bölgede önemli bir boşluğu dolduracak olan tesisimiz bir külliye olarak hizmet verecektir. 6 dönümlük bir alana inşa edeceğimiz sosyal tesisimizin içerisinde düğün ve nikah salonları, etüt merkezleri, cep sinema salonu, fitness salonu, kafeterya, mescit ve otopark gibi birçok alanın bulunacağı çok amaçlı kültür ve yaşam merkezimizin açılışını yaparak ilçemiz için önemli bir projeyi daha hayata geçirmiş bulunuyoruz “ diye konuştu.

 

 

GENİŞ KATILIM

Açılış merasimine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal, AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlçe Müftüsü Yahya Polat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu,  AK Parti İl Kadın Kollar Başkan Rabia Keser, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, AK Parti İlkadım Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, İlçe belediye başkanları, kamu kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, belediye daire müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgüt temsilcileri, memur ve işçi sendikasının şube başkanları ve çok sayıda davetli  katıldı.


"ONURLUYUZ, GURURLUYUZ"

6 dönümlük alan içersinde 4173 metrekarelik bir alana inşa edilen Derebahçe Sosyal Tesisleri, sosyal, kültürel, sportif ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra toplantı ve organizasyonların yapılabileceği dev bir külliye olarak hizmet verecek olan Derebahçe Sosyal Tesislerinin açış konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 18 ay önce temellerini attıkları tesisin açılışını yapmaktan büyük onur ve gurur duyduklarını ifade etti.

 

 


TAM DONAMLI ÇOK AMAÇLI TESİS

 

Üç kattan oluşan ve 3 mahalleye hitap eden dev tesis ihtiyaca cevap veren bir çok faaliyet alanı ile bölgede var olan boşluğu önemli ölçüde dolduracağına vurgu yapan Başkan Tok, " Toplam maliyeti 4 milyon TL'ye mal olan yarınlarımızın inşasında görev alacak olan çocukların eğitim ve sosyal aktivitelerle yetiştirileceği, ev hanımlarının, spor yapmak isteyen bayanların rahat ve nezih bir ortamda spor yapabilmelerine imkanı hazırlandığı  fitness- kondisyon salonu, meslek öğrenmek isteyenlere el ve beceri kurslarının verileceği sınıflar, düğün ve nikah salonları, cep sineması, yeşil alanı, çevre düzenlemesi, kamelyası, dinlenme alanları ve çocuk oyun guruplarıyla Derebahçe Sosyal Tesisi toplumun geniş bir kesimine hitap etmektedir." dedi. 


İlkadım'da dev projeleri hayata kazandırdıklarını söyleyen Başkan Tok, Temeli atılan, tamamlanan, inşaatı devam eden ve ihalesi yapılan Camii ve Külliye, Ahşap Kültür ve Medeniyet Yolu, Ihlamur Cafe ve Resturant, Semt Spor Merkezleri, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi, Yeni Belediye Hizmet Binası, Unkapanı Kültür Merkezi Yenileme Çalışması, Yerinde Dönüşüm,  Koşu Yolu Projelerini hakkında bilgiler verdi.


YUSUF ZİYA YILMAZ:   LAFLA İCRAAT OLMAZ

Lafla peynir gemisinin yürümediğini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz," Gördüğünüz gibi lafla icraat olmuyor. Erdoğan Tok kardeşimin anlattığı projeler 50 milyon TL'yi bulan yatırımlar. Bundan 1, 5 sene önce burada temellerini attığımız bu dev tesisin o günkü heyecan ve coşkuyu bugünde yaşıyorum. Kendisine hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum" diye konuştu.


KIRCALI; "AK KADROLAR ÇALIŞIYOR"

 

AK kadroların  çalıştığını kaydeden AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, " İlkadım'da çok güzel işlerin yapıldığına şahit ediyoruz. Yapılanlar ortada. İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok'a hizmetlerinden ve böylesine güzel bir tesisi halkın kullanımına açmasından ötürü teşeķkür ediyorum." ifadelerini kullandı.


KÖKTAŞ; "İCRAAT YAPMAK AK BELEDİYECİLİĞİN İŞİDİR"

 

Belediyecilik anlayışında sadece rutin işler yapmakla olmadığını belirten AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş ise, " Belediyecilik anlayışında insana dokunmak, sosyal, sportif, eğitim, kültür alanlarına insanları kuşatmakla anlam kazanıyor. Hizmet yapmak, icraat yapmak AK kadroların, AK Belediyeciliğin işidir. " şeklinde konuştu.


DEMİRCAN; "İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN"

 

AK Parti Milletvekili Ahmet Demircan; "  İnsanı merkez olan  insanı yaşat ki,  devlet yaşasın düsturu ile çalışan belediyecilik örneği yaşatan Erdoğan kardeşime bu güzel hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

KARAASLAN " İLKADIM'DA SON DÖNEMDE YAPILAN İCRAATLAR GÖZLE GÖRÜLÜYOR."

 

İlkadım ilçesinde son dönemde yapılan icraatların gözle görüldüğünü ifade eden AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, " İlkadım, Samsun'un en eski ve en büyük ilçesidir..Son dönemde İlkadım'da yapılan çalışmalar süratle tamamlanıyor. Çalışmalar hızlı bir şekilde yerine getiriliyor. Bugün burada toplumun her kesimine hitap eden sosyal belediyeciliğin en güzel örneğinin hayata geçmesinden ötürü gururlanıyoruz" diye konuştu.

 


SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN; "BU DEV TESİS TAKDİRE ŞAYAN"

 

Samsun Valisi İbrahim Sahin ise, " Çok yakın zamanda buranın temelini atmıştık. Bugün ise, açılışını yapıyoruz. Burası kültürümüze uygun olarak inşa edilmiş. Bu dev eser Derebahçe mahallesine değer katıyor. Kadın, çocuk, erkek herkesimi bir arada buluşturacak büyük bir sosyal tesis. Erdoğan kardeşim çok mütevazi bir insan. Çalışmaları takdire şayan. Kendisini ve ekibini kutluyorum böyle bir tesisi İlkadım'a ve Samsun'a kazandırdıkları için..." şeklinde konuştu.


DUALARLA AÇILIŞI YAPILDI

 

Konuşmaların ardından Derebahçe Sosyal Tesisi'nin açılış töreni kurdela kesimi öncesi İlkadım İlçe Müftüsü Yahya Polat tarafından dua yapıldı. Dua'nın akabinde protokol tarafından tesisin kurdelası kesildi. Açılışın ardından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, protokole ve davetlilere tesisin tüm birimlerini gezdirdi.

 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti. Spectral isimli filmde Recep Tayyip Erdoğan görüntüsü mü var. Spectral filminde duman içerisinden çıkan görüntünün Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET