• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN FENER PLAJI'NDA HER GÜN BİNE YAKIN KADIN DENİZE GİRİYOR

Samsun Fener Plajı'nda her gün bine yakın kadın denize giriyor! Samsun'un ilk ulusal mavi bayrak ödüllü plajı olan Fener Plajı, yaz sezonunda her gün kadınların akınına uğruyor

12 Ağustos 2016 Cuma 10:29
Samsun Fener Plajı'nda her gün bine yakın kadın denize giriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin son yıllarda yaptığı turistik tesislerle kentin gezilecek önemli yerlerden biri tanesi olan Batıpark'taki Amazon Adası ve Köyü'nün hemen yanı başında bulunan Fener Plajı, geçen yıldan bu yana sadece Samsunlu hanımlara hizmet veriyor. Yaz sezonunda her gün binin üzerinde konuğunu ağırlayan plaj; temizliği, hizmet kalitesi ile sıcaktan bunalan ve Karadeniz'in serin sularında serinlemek isteyen hanımların tercih ettiği bir tesis haline geldi.

 

ERKEKLER KESİNLİKLE ALINMIYOR

Samsun'un ilk mavi bayraklı ulusal plajı olan Fener Plajı, yaz sezonunda hemen hemen her gün binin üzerinde kadını ve çocuğu ağırlıyor. Hafta sonlarında plajın konukları iki bine kadar çıkıyor. Daha kapıdan girişte güvenlik kontrolünden geçirilerek alınan konuklar, erkeklerin kesinlikle alınmadığı plajda zaman geçirerek, keyifli bir tatil yapmanın da fırsatını buluyorlar.

CANKURTARANLAR GÖREV BAŞINDA

20'ye yakın çalışanı bulunan Fener Plajı'nda serinlemek isteyenlerin denizdeki can güvenliği için cankurtaranlar da hazır bir durumda, titizlikle görevlerini sürdürüyorlar. Sabah erken saatlerde başlayan mesaileri boyunca OMÜ Beden Eğitimi öğrencileri Sıla, Dicle ve Berna gün boyunca titizlikle ve dikkatle denizdeki kadınları ve çocukları takip ediyorlar. Şimdiye kadar olumsuz bir olayla karşılaşmadıklarını belirten üç bayan cankurtaran, zaman zaman motorla tur atarak plaj çevresinde rutin kontrollerini gerçekleştiriyorlar.

 

ŞEHİR DIŞINDAN GELENLER DE VAR

Tarihte Cenevizliler tarafından liman olarak kullanılan bir yer olan ve adını da buradan alan Fener Plajı'na, şehir dışından dahi gelenler var. Ankara'dan geldiklerini belirten Selvi ailesi de bunlardan sadece birkaçı. Kızları ve çocuklarıyla birlikte Karadeniz turune çıktıklarını belirten Ayla Selvi, Danimarka'dan gelen misafirleriyle birlikte Fener Plajı'nı te ettiklerini, temizliği ve hizmet kalitesiyle plajı çok beğendiklerini belirtti.

 

HAŞEMALI DA VAR BİKİNİLİ DE

235 metre uzunluğa ve 48 metre genişliğe sahip olan Samsun Fener Plajı, temiz ve ince bir kumsala sahip olmasının yanında, sadece kadınların kullandığı bir plaj olması nedeniyle de büyük ilgi görüyor. Başörtülü ve çarşaflı hanımların dahi denize girebildikleri plajda,  küçük çocuklarıyla birlikte gelen hanımlar da deniz keyfini yaşıyorlar. Plajda mescitten, kafeye, duşlardan giyinme kabinlerine kadar ihtiyaca cevap verecek nitelikte olan Fener Plajı, yaz sezonu boyunca Samsunlu hanımların tercih ettiği bir tesis özeliği taşıyor.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi

SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi SAMDEF Genel Başkanlığına Metin Şenel yeniden seçildi.Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu(SAMDEF) Genel Başkanlığına yeniden Metin Şenel seçildi.

Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar

Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar Regaip Kandilinde okunacak dualar: Regaip Kandili 2017 en güzel mesajlar. Regaip Kandilinde yapılması gereken ibadetler. En güzel Regaip Kandili mesajları. Regaip Kandili duası, hacet namazı nasıl kılınır, tesbih namazı nasıl kılınır. Regaip Kandili gecesinde edilecek dualar haberimizde..

İlkadım Belediyesi'nden örnek proje: Öğrenciler fidan dikti

İlkadım Belediyesi'nden örnek proje: Öğrenciler fidan dikti İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyinin beraber düzenlediği 21-26 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Kışla Yaşar Doğu ilkokulunun öğrencileri ile birlikte Okul çevresine fidan dikti.

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor

Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor Samsun MMO'da etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube ve Tezmaksan Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünde eğitim – öğretim görmekte olan öğrenci üyelere yönelik “Torna İle Şekillenen Hayatlar” semineri düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET