• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN GAZİ DEVLET HASTANESİNDE BAŞHEKİM YARDIMCISINA SUÇ DUYURUSU

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Osman Selçuk hakkında görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulunuldu.

09 Mayıs 2017 Salı 13:41
Samsun Gazi Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcısına suç duyurusu

Samsun'da bir askeri yükümlü, Samsun Gazi Devlet Hastanesi'ne sevk edildikten sonra yaşadığı sorunları Sağlık Bakanlığı'na şikayet etti. Sağlık kurulunda görevli hekimleri ve hastane yönetimini detaylı bir raporla,  yönetmelikteki maddeleri uygulamadıkları ve OHAL sürecini bahane ederek yeterli ilgiyi göstermedikleri iddiasıyla yapılan şikayet, hastanede şok etkisi yarattı. 

 

BAKANLIK SAVUNMA İSTEDİ


Bakanlık nezdinde ve ayrıca BİMER üzerinden yapılan şikayet nedeniyle hastane yönetiminden savunma istenirken, şikayetçi ile yüzyüze gelen Samsun Gazi Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Osman Selçuk'un sarf ettiği sözler, hakkında suç duyurusunda bulunulmasına yol açtı. 

 

HEM BİZİ ŞİKAYET EDECEKSİN  HEM DE MUAFİYET ALACAKSIN!

 

Başka bir hastanede yapılması gereken bir kan testi için sevk alarak Başhekim Yardımcısı Selçuk'un odasına giren ve evraklarını imzalatmak isteyen vatandaşa, "Ortalığı karıştırmışsın. Saçmalamışsın. Senin saçmalıklarına cevap yazdım, cevabını okursun. Sen bizden muafiyet alamayacaksın. Hem bizi şikayet edeceksin, hem de muafiyet alacaksın. Alamazsın. Hekimliği senden mi öğrenecekler?" dediği iddia edildi.

 

BAŞHEKİM YARDIMCISI  ANAYASAL SUÇ İŞLİYOR 

 

Henüz sağlık kuruluna girmek için tamamlanması gereken kan testlerinin ve doktor görüşlerinin olduğu bir durum hakkında peşin hüküm veren ve görmediği sağlık fişi hakkında yorum yapan Başhekim Yardımcısı Selçuk'un, anayasal bir suç işlediğini iddia eden vatandaş, yaşanan olayın ardından soluğu adliyede aldı. 

 

HEM SAVCILIK HEM DE BİMER'E ŞİKAYET 


Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan vatandaş aynı zamanda BİMER'e de şikayette bulundu. Suç duyrusuna, Sağlık Bakanlığı'na yaptığı şikayetlerin yanı sıra, BİMER başvurusunu, Kamu Hastaneleri Birliği'ne sunulan dilekçeleri ve dilekçe cevapları ile birlikte geçirdiği hastalıklarla ilgili raporları da bir dosya haline getirerek sunan şikayetçi, konunun artık yargıya intikal ettiğini ifade etti. 

 

HUSUMET GÜDÜYOR, TARAFLI DAVRANIYOR 


Şikayetçinin savcılığa verdiği beyanında ise şu ifadeler yer aldı: "Samsun Gazi Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Osman Selçuk, sağlık kurulu raporları ve eksik bulunan sağlık tetkikleri henüz tamamlanmamışken, görev yaptığı kurumda yaşanan sorunları bakanlık vasıtasıyla şikayet ettiğim için, husumet güderek, objektif bir şekilde değerlendirilmesi gereken bir karar ile ilgili peşin hüküm kurarak, iyi niyetten ve tarafsızlıktan uzak, bulunduğu mevki ve görevi taraflı bir şekilde kullanarak, kamu görevlisi olduğunu unutarak hareket etmiş ve görevi kötüye kullanma suçuna sebebiyet verme ihtimali ortaya çıkmıştır"

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

her erkek asekere gider

kenan
10 Mayıs 2017 Çarşamba 08:28

vatan borcu diye birşey var. kaçmamak lazım

0 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

sorunlar çok hastanelermşzde

serap
09 Mayıs 2017 Salı 22:39

kimse kimseye böyle davranamaz devletten maaş alanlar ise hiç davranamaz

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

helal olsun

canali
09 Mayıs 2017 Salı 19:14

hakkını arayan herkeze helal oldun

1 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

Şikayetçi

Hüseyin Ali
09 Mayıs 2017 Salı 16:38

Devlet hastanelerinde insanın yüzüne zaten bakmıyorlar vardır bir sebebi şikayetin vatandaş her zamanhaklıdır

1 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI