• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN İL MÜFTÜSÜ VEYSEL ÇAKI'DAN FLAŞ DARBE AÇIKLAMASI

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı'dan flaş darbe açıklaması! 15 Temmuz gecesi camilerden okunan selalarla darbe girişiminin engellenmesinde büyük bir moral sağlayan il müftüleri, Ankara'da toplandı. Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 15 Temmuz itibariyle millet ve ülke olarak çok büyük bir suikaste maruz kaldıklarını ifade etti

22 Temmuz 2016 Cuma 10:47
Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı'dan flaş darbe açıklaması

15 Temmuz gecesi camilerden okunan salalarla darbe girişiminin engellenmesinde büyük bir moral sağlayan il müftüleri, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in başkanlığında Ankara'da toplandı. Toplantı sonrasında hazırlanan sonuç bildirgesinin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından okunduğunu belirten Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, "15 Temmuz itibariyle millet ve ülke olarak çok büyük bir suikaste maruz kaldık" dedi.

 

İNANÇLI İNSANLARI İHANETE SÜRÜKLEDİLER

Sonuç bildirgesiyle ilgili bilgi veren Müftü Çakı, milletin hukukuna kastetmek üzere planlanan saldırı karşısında bütün milletin göğsünü siper ederek bu hain kalkışmaya dur denildiğini kaydetti. 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı aziz milletin, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir grup cuntacının girişimiyle büyük bir suikastla karşı karşıya kaldığını dile getiren Çakı, bildirgede şu görüşlere yer verildiğini söyledi: “Üzülerek ifade edelim ki, bu cuntacı kalkışmaya adını veren FETÖ/PDY’nin uzun yıllar boyu, inançlı,  samimi insanların saf dini duygularını istismar ederek, zaman içerisinde dini motifli bir ihanet şebekesine dönüştüğü ve Devleti ele geçirme hayalleri kurarak; hile, aldatma, ayartma, beyin yıkama, usulsüzlük yapma ve şantaj gibi türlü yollarla sivil ve askeri bürokrasiyi ele geçirmeye çalıştığı anlaşılmaktadır. Kamu kurumlarındaki sinsi örgütlenmesinin bu kalkışmayla hangi boyutlara eriştiği ve hangi stratejik noktalara kadar ulaştıkları açıkça görülmüştür. Masum insanların maneviyatını çalarak, din duygularını istismar ederek, muğlak ve demagojik söylemlerle, sahte ve tutarsız beyanlarla, mistik hezeyanlarla aldattıkları masum insanları, iradeleri ellerinden alınmış birer güdümlü unsura dönüştürmüşlerdir."

 

MÜTEYAKKIZ OLMALIYIZ

Önümüzdeki sürecin din hizmeti sunan kadrolar açısından da azami dikkat gerektiren bir süreç olduğunu da dile getiren Çakı, “Bildirgede ifade edildiği gibi uzun bir hazırlıktan sonra devreye sokulan bu hunhar projenin akamete uğramış olması bizi asla rehavete düşürmemelidir. Milleti birbirine düşürme, tamamlayamadıkları hesaplarını başka hile ve desiselerle yeniden harekete geçirme konusunda olası girişimlere karşı hepimizin müteyakkız olması gerekir. Milleti karşı karşıya getirecek, inanç ve etnik gerilimleri tahrik ederek çatışmalara sebebiyet verecek her türlü tutum ve davranışlara karşı feraset ve basiretle yaklaşılmalıdır. Şimdi milletin hukukuna, milli iradeye, özgürlüklere, demokrasiye ve ülkemizin maddi ve manevi bütün kazanımlarına hep birlikte sahip çıkma zamanıdır" diye konuştu.

 

 

MÜFTÜLERDEN ŞEHİTLERE DUA

Veysel Çakı'nın aralarında bulunduğu il müftüleri daha sonra Başkan Görmez ile birlikte TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Müftüler daha sonra polislerin şehit olduğu Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ziyaret ederek, Kuran-ı Kerim okuyup dua ettiler.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'ndan MÜSİAD'a ziyaret

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'ndan MÜSİAD'a ziyaret Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'ndan MÜSİAD'a ziyaret. Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Yıldırım Holding Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Samsunlu işadamları Mehmet Yıldırım, Ali Rıza Yıldırım ve Yüksel Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım 86 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da Çalışma alanı olarak Samsun’u seçen Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti. 10 farklı konu çerçevesinde Samsun kentini çalışan öğrenciler, planlamalarını Başkan Murzioğlu ile paylaştı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET