• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN İL MÜFTÜSÜ VEYSEL ÇAKI'DAN FLAŞ DARBE AÇIKLAMASI

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı'dan flaş darbe açıklaması! 15 Temmuz gecesi camilerden okunan selalarla darbe girişiminin engellenmesinde büyük bir moral sağlayan il müftüleri, Ankara'da toplandı. Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, 15 Temmuz itibariyle millet ve ülke olarak çok büyük bir suikaste maruz kaldıklarını ifade etti

22 Temmuz 2016 Cuma 10:47
Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı'dan flaş darbe açıklaması

15 Temmuz gecesi camilerden okunan salalarla darbe girişiminin engellenmesinde büyük bir moral sağlayan il müftüleri, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in başkanlığında Ankara'da toplandı. Toplantı sonrasında hazırlanan sonuç bildirgesinin Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından okunduğunu belirten Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, "15 Temmuz itibariyle millet ve ülke olarak çok büyük bir suikaste maruz kaldık" dedi.

 

İNANÇLI İNSANLARI İHANETE SÜRÜKLEDİLER

Sonuç bildirgesiyle ilgili bilgi veren Müftü Çakı, milletin hukukuna kastetmek üzere planlanan saldırı karşısında bütün milletin göğsünü siper ederek bu hain kalkışmaya dur denildiğini kaydetti. 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı aziz milletin, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir grup cuntacının girişimiyle büyük bir suikastla karşı karşıya kaldığını dile getiren Çakı, bildirgede şu görüşlere yer verildiğini söyledi: “Üzülerek ifade edelim ki, bu cuntacı kalkışmaya adını veren FETÖ/PDY’nin uzun yıllar boyu, inançlı,  samimi insanların saf dini duygularını istismar ederek, zaman içerisinde dini motifli bir ihanet şebekesine dönüştüğü ve Devleti ele geçirme hayalleri kurarak; hile, aldatma, ayartma, beyin yıkama, usulsüzlük yapma ve şantaj gibi türlü yollarla sivil ve askeri bürokrasiyi ele geçirmeye çalıştığı anlaşılmaktadır. Kamu kurumlarındaki sinsi örgütlenmesinin bu kalkışmayla hangi boyutlara eriştiği ve hangi stratejik noktalara kadar ulaştıkları açıkça görülmüştür. Masum insanların maneviyatını çalarak, din duygularını istismar ederek, muğlak ve demagojik söylemlerle, sahte ve tutarsız beyanlarla, mistik hezeyanlarla aldattıkları masum insanları, iradeleri ellerinden alınmış birer güdümlü unsura dönüştürmüşlerdir."

 

MÜTEYAKKIZ OLMALIYIZ

Önümüzdeki sürecin din hizmeti sunan kadrolar açısından da azami dikkat gerektiren bir süreç olduğunu da dile getiren Çakı, “Bildirgede ifade edildiği gibi uzun bir hazırlıktan sonra devreye sokulan bu hunhar projenin akamete uğramış olması bizi asla rehavete düşürmemelidir. Milleti birbirine düşürme, tamamlayamadıkları hesaplarını başka hile ve desiselerle yeniden harekete geçirme konusunda olası girişimlere karşı hepimizin müteyakkız olması gerekir. Milleti karşı karşıya getirecek, inanç ve etnik gerilimleri tahrik ederek çatışmalara sebebiyet verecek her türlü tutum ve davranışlara karşı feraset ve basiretle yaklaşılmalıdır. Şimdi milletin hukukuna, milli iradeye, özgürlüklere, demokrasiye ve ülkemizin maddi ve manevi bütün kazanımlarına hep birlikte sahip çıkma zamanıdır" diye konuştu.

 

 

MÜFTÜLERDEN ŞEHİTLERE DUA

Veysel Çakı'nın aralarında bulunduğu il müftüleri daha sonra Başkan Görmez ile birlikte TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Müftüler daha sonra polislerin şehit olduğu Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ziyaret ederek, Kuran-ı Kerim okuyup dua ettiler.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab'da meydana gelen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şehit Ramazan Taşkın’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü

Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü. AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları ve İHH İnsani Yardım Vakfı, Canik Belediyesi'nin de destek verdiği etkinlikte yetim çocukları sevindirdi. Samsun'un değişik ilçelerinden Canik'e gelen yetim çocuklar, yemek yedi, oyun oynayarak keyifli dakikalar geçirdi.

Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu. Kanser hastalığından hayatını kaybeden eski Polis Emeklileri Derneği Samsun Şube Başkanı Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu. 

Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı

Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı Samsun Valisi İbrahim Şahin Samsunspor'un 51'inci yıl piyango biletini satın aldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, kendisini ziyaret eden Samsunspor yönetimi ile görüşerek, Samsunspor’a ek gelir sağlamak amacıyla düzenlenen 51. Yıl Milli Piyango bileti satın aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET