• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN KAVAK'TA KYK YURT BİNASI KUR'AN-I KERİM TİLAVETİYLE HİZMETE GİRDİ

Samsun Kavak'ta KYK yurt binası Kur'an-ı Kerim tilavetiyle hizmete girdi. Samsun'un Kavak ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) kız ve erkek yurdunun açılışı aşure dağıtımı ile yapıldı.

27 Ekim 2016 Perşembe 14:13
Samsun Kavak'ta KYK yurt binası Kur'an-ı Kerim tilavetiyle hizmete girdi

Samsun Haber- Samsun'un Kavak ilçesinde hizmete giren kız ve erkek öğrenci yurdunun açılışı aşure ikramı ve dualarla yapıldı. 


Kavak Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurdunda düzenlenen aşure etkinliğine Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu, Samsun Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü İsmail Kasapoğlu,  Kredi Yurtlar Kurumu Kavak Müdürü Mustafa Yerkozlu, Kavak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Necati Menek, Kavak Müftüsü Abdullah Karaca, Kredi Kurtlar Yurdu Müdürleri,  Kavak Belediyesi Meclis Üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 


Kuran-ı Kerim tilaveti ve Kavak Müftüsü Abdullah Karaca'nın dua etmesi ile başlayan programda konuşma yapan Kavak Kaykamı Mevlüt Şekerci yaptığı konuşmada,  "Birlik ve  beraberliğimiz sağlayan, toplumsal bağımızı pekiştiren unsurlardan biri olan aşurenin yeni öğrenci yurdumuzun açılışında dağıtılması bizleri çok mutlu etti. Kültürümüze sahip çıkan  yetkililerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

 


Öğrencilerimiz Rahat Ortamlarda Yaşayacak


Kavak'ta toplamda bin civarı öğrencinin eğitim gördüğünü vurgulayan Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu'da yurt açılışında "Öğrencilerimizin ortak  sorunlarından bir tanesi de kalacak yer sorunuydu. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif  Çağatay Kılıç bey ile yaptığımız görüşme ile eski Belediye hizmet binamız öğrenci yurdu  olarak restore edildi. 100 erkek ve 100 kız olmak üzere toplamda 200 öğrencimize hizmet  verecek. İlçemizde eğitimlerini sürdüren çocuklarımızın güvenli ortamlarda kalmalarını  sağlamak en büyük görevlerimizden birisi" dedi.

 

 


Kavak'ta ki Sosyal Alanlar Önemli Faktör Olacak

 Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.

"Öğrencilerimizin eğitimlerinde en büyük faktörlerden biride onların kafalarının rahat olması. Sosyal aktiviteden uzak, insanlardan uzak bir çocuğun derslerinde de başarılı olması elbette beklenemez. İnsanlarla barışık sosyal aktivitesi olan bir çocuğun derslerine
de kendini vermesi daha kolay olur.  Aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli  bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Bu sebeple aşurenin yeni öğrenci  yurdumuzun açılında dağıtılması şüphesiz hepimizi mutlu etti. Eski Belediye Hizmet  binamız olan bu bina Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç beyin katkılarıyla  öğrenci yurdu oldu. İlçemizdeki öğrenci sayımızı daha fazla artırmak için yeni bölümler  açılması hususunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu vesileyle Hicri yıl başımızın ve aşure gününün tüm islâm alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." 

 


KYK BİNASINDA AKRABALAR İŞE ALINDI İDDİASI


Öte yandan Samsun'un Kavak ilçesinde hizmete giren Kredi ve Yurtlar Kurumu binasında AK Parti'li yöneticilerin kendi akrabalarını işe aldırdığı iddia edildi.


Samsun'un Kavak ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu binasında 20'ye yakın personelin iş başı yaptığı, iş başı yapan personellerin ise AK Parti'li İlçe yöneticilerinin yakın akrabaları olduğu gündeme geldi. 


Gündeme gelen iddiaya göre, Kavak ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurt binasında işe başlayanların AK Parti'li ilçe yöneticiler ve belediye encümenlerinin yeğenleri, kardeşleri ve diğer akrabalarından oluştuğu ileri sürüldü. 


Kavak ilçesinde büyük rahatsızlık yaratan iddialara göre AK Parti Kavak İlçe Başkan Yardımcısı Muhsin Parlak'ın iki akrabasından birinin Karayollarının araç kantarında, diğerinin Kavak Devlet Hastanesinde iş başı yaptığı, yine AK Parti Kavak İlçe Başkan Yardımcısı Üzeyir Etli'nin eşinin Kavak Devlet Hastanesinde, baldızının Kavak İlçe Gıda Tarım Müdürlüğünde, bir akrabasının da Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğünde işe başladığı gündeme geldi.  


EŞ, OĞUL, KARDEŞ İŞE ALINDI

Kavak ilçesinde gündeme gelen iddialara göre AK Parti Kadın Kolları İlçe  Başkanı Ümmühan Çelik ve AK Parti  İlçe Yönetim Kurulu üyesi Gülay Özdemir'in de yine Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünde iş başı yaptıkları ileri sürülürken, AK Parti Kavak İlçe Belediyesi Başkanı Yardımcısı Ahmet İçli'nin oğlu, ilçe yönetim kurulu üyesi Kasım Kayhan'ın kardeşi, İlçe Yönetim Kurulu üyesi Nadir Eş'in oğlu da Kavak ilçesinde ki Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurt binasında işe alındı.


YÖNETİM KURULU ÜYELERİ DE İŞE ALINDI

Öte yandan AK Parti Kavak İlçe Yönetim kurulu üyesi olan Ömer Kısa ve Mustafa Demiroğlu'nun da yurt binasında iş başı yaptığı öğrenildi. 
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek

Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek Samsun Piazza AVM'de Habib Demirel rüzgarı esecek. Karadeniz’in en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi Samsun Piazza, Kadınlar Kulübü etkinlikleri kapsamında 31 Mart Cuma günü Dr. Habib Demirel'i ağırlayacak. “Kaderden Aşka Eldeki ve Yüzdeki Gizem” sohbeti ile Piazza ziyaretçileri ile buluşacak olan Demirel, el ve yüz çizgilerinden geleceği okuyacak.

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu

Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu Başkan Tok Regaip Kandil’inin huzur getirmesi temennisinde bulundu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mesajında Regaip Kandil’inin tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı

Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı Hasan Togar’dan Regaip kandili mesajı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar üç ayların başlangıcı ve Regaip kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti

Vali İbrahim Şahin, Samsun halkına teşekkür etti Samsun Valisi İbrahim Şahin, Cumhuriyet Meydanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenine katkıda bulunan tüm kurumlara ve yoğun ilgi gösteren Samsun Halkına teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET