• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN KAVAK'TA KYK YURT BİNASI KUR'AN-I KERİM TİLAVETİYLE HİZMETE GİRDİ

Samsun Kavak'ta KYK yurt binası Kur'an-ı Kerim tilavetiyle hizmete girdi. Samsun'un Kavak ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) kız ve erkek yurdunun açılışı aşure dağıtımı ile yapıldı.

27 Ekim 2016 Perşembe 14:13
Samsun Kavak'ta KYK yurt binası Kur'an-ı Kerim tilavetiyle hizmete girdi

Samsun Haber- Samsun'un Kavak ilçesinde hizmete giren kız ve erkek öğrenci yurdunun açılışı aşure ikramı ve dualarla yapıldı. 


Kavak Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurdunda düzenlenen aşure etkinliğine Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu, Samsun Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü İsmail Kasapoğlu,  Kredi Yurtlar Kurumu Kavak Müdürü Mustafa Yerkozlu, Kavak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Necati Menek, Kavak Müftüsü Abdullah Karaca, Kredi Kurtlar Yurdu Müdürleri,  Kavak Belediyesi Meclis Üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 


Kuran-ı Kerim tilaveti ve Kavak Müftüsü Abdullah Karaca'nın dua etmesi ile başlayan programda konuşma yapan Kavak Kaykamı Mevlüt Şekerci yaptığı konuşmada,  "Birlik ve  beraberliğimiz sağlayan, toplumsal bağımızı pekiştiren unsurlardan biri olan aşurenin yeni öğrenci yurdumuzun açılışında dağıtılması bizleri çok mutlu etti. Kültürümüze sahip çıkan  yetkililerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

 


Öğrencilerimiz Rahat Ortamlarda Yaşayacak


Kavak'ta toplamda bin civarı öğrencinin eğitim gördüğünü vurgulayan Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu'da yurt açılışında "Öğrencilerimizin ortak  sorunlarından bir tanesi de kalacak yer sorunuydu. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif  Çağatay Kılıç bey ile yaptığımız görüşme ile eski Belediye hizmet binamız öğrenci yurdu  olarak restore edildi. 100 erkek ve 100 kız olmak üzere toplamda 200 öğrencimize hizmet  verecek. İlçemizde eğitimlerini sürdüren çocuklarımızın güvenli ortamlarda kalmalarını  sağlamak en büyük görevlerimizden birisi" dedi.

 

 


Kavak'ta ki Sosyal Alanlar Önemli Faktör Olacak

 Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.

"Öğrencilerimizin eğitimlerinde en büyük faktörlerden biride onların kafalarının rahat olması. Sosyal aktiviteden uzak, insanlardan uzak bir çocuğun derslerinde de başarılı olması elbette beklenemez. İnsanlarla barışık sosyal aktivitesi olan bir çocuğun derslerine
de kendini vermesi daha kolay olur.  Aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli  bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Bu sebeple aşurenin yeni öğrenci  yurdumuzun açılında dağıtılması şüphesiz hepimizi mutlu etti. Eski Belediye Hizmet  binamız olan bu bina Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç beyin katkılarıyla  öğrenci yurdu oldu. İlçemizdeki öğrenci sayımızı daha fazla artırmak için yeni bölümler  açılması hususunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu vesileyle Hicri yıl başımızın ve aşure gününün tüm islâm alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." 

 


KYK BİNASINDA AKRABALAR İŞE ALINDI İDDİASI


Öte yandan Samsun'un Kavak ilçesinde hizmete giren Kredi ve Yurtlar Kurumu binasında AK Parti'li yöneticilerin kendi akrabalarını işe aldırdığı iddia edildi.


Samsun'un Kavak ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu binasında 20'ye yakın personelin iş başı yaptığı, iş başı yapan personellerin ise AK Parti'li İlçe yöneticilerinin yakın akrabaları olduğu gündeme geldi. 


Gündeme gelen iddiaya göre, Kavak ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurt binasında işe başlayanların AK Parti'li ilçe yöneticiler ve belediye encümenlerinin yeğenleri, kardeşleri ve diğer akrabalarından oluştuğu ileri sürüldü. 


Kavak ilçesinde büyük rahatsızlık yaratan iddialara göre AK Parti Kavak İlçe Başkan Yardımcısı Muhsin Parlak'ın iki akrabasından birinin Karayollarının araç kantarında, diğerinin Kavak Devlet Hastanesinde iş başı yaptığı, yine AK Parti Kavak İlçe Başkan Yardımcısı Üzeyir Etli'nin eşinin Kavak Devlet Hastanesinde, baldızının Kavak İlçe Gıda Tarım Müdürlüğünde, bir akrabasının da Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğünde işe başladığı gündeme geldi.  


EŞ, OĞUL, KARDEŞ İŞE ALINDI

Kavak ilçesinde gündeme gelen iddialara göre AK Parti Kadın Kolları İlçe  Başkanı Ümmühan Çelik ve AK Parti  İlçe Yönetim Kurulu üyesi Gülay Özdemir'in de yine Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünde iş başı yaptıkları ileri sürülürken, AK Parti Kavak İlçe Belediyesi Başkanı Yardımcısı Ahmet İçli'nin oğlu, ilçe yönetim kurulu üyesi Kasım Kayhan'ın kardeşi, İlçe Yönetim Kurulu üyesi Nadir Eş'in oğlu da Kavak ilçesinde ki Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yurt binasında işe alındı.


YÖNETİM KURULU ÜYELERİ DE İŞE ALINDI

Öte yandan AK Parti Kavak İlçe Yönetim kurulu üyesi olan Ömer Kısa ve Mustafa Demiroğlu'nun da yurt binasında iş başı yaptığı öğrenildi. 
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu. Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlediği Mühendis Yetkilendirme Kurslarına “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam ediyor. 

Samsun’daTarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı düzenlendi

Samsun’daTarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı düzenlendi Samsun’daTarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı düzenlendi. Samsun’un Bafra ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve İŞKUR işbirliği ile hayata geçirilen “Tarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında kadın girişimciler için kurs açıldı. 

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı. Samsun'a gelen 2. Abdülhamid Han’ın 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, Sultanın Dilinden Osmanlı konferansında Payitaht Abdülhamid dizisi ile ilgili konuştu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET