• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN MİMARLAR ODASININ İPTAL DAVASINI MAHKEME REDDETTİ

Samsun Mimarlar Odasının iptal davasını mahkeme reddetti. Samsun Mimarlar Odası'nın 19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım yarışmasının iptali için açtığı davayı mahkeme reddetti.

28 Nisan 2017 Cuma 16:12
Samsun Mimarlar Odasının iptal davasını mahkeme reddetti

Samsun Mimarlar Odası'nın Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım yarışmasının iptali için açtığı davaya mahkemeden red cevabı geldi. 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, mahkemenin Mimarlar Odası'nın iptal davasını red etmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, Samsun’u çağdaş kentler seviyesine çıkarıp, yaklaşan 19 Mayıs 2019 tarihinin 100'üncü yılına yakışır çalışmalara imza atmak amacıyla 19 Mayıs İzleği Kentsel Tasarım Yarışması düzenlendiklerini hatırlatarak, "Meslek odalarını da dahil ederek katılımcı bir çalışmaya imza atmak için verdiğimiz mücadele ve çabalara rağmen, kentimizin gerek görsel gerekse tarihi izleğini yaşatmak adına düzenlediğimiz yarışmanın iptali için Mimarlar Odası tarafından açılan dava ret edilmiştir. Kentimiz adına yapılacak olan ulusal boyuttaki bir yarışmanın yargı yoluyla anlamsızlaştırılmaya çalışılmasına yine yargı tarafından geçit verilmemiştir” dedi. 
 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI