• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ'DE FETÖ'CÜLER TEK TEK AÇIĞA ALINACAK

Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak! Samsun OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, soruşturmaların oluşturulan komisyon tarafından devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde ikinci bir açığa alınma operasyonunun yapılacağını söyledi

29 Temmuz 2016 Cuma 12:53
Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak

Darbe girişiminin ardından ülke genelinde olağanüstü hal ilan edilirken, YÖK ise üniversitelerde paralel devlet yapılanmasına mensup isimlerin belirlenmesi için araştırma yapılması talimatı verilmişti. OMÜ’de yapılan ilk soruşturmada geçtiğimiz günlerde 23 akademisyen açığa alınmıştı. OMÜ Genel Sekreteri Özyurt, bu operasyonların devam edeceğini ve komisyon çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

 

HEPSİ BİR BİR AYIKLANACAK

Yaşanan sürecin sıkıntılı olduğu kadar hassas olduğunu da kaydeden OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, “YÖK talimatı ile başlatılan çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu süreçte var ise vatan hainleri hepsi bir bir ayıklanacak ve yargı önünde hesap vermeleri sağlanacak. Kimseyi zan altında bırakmamak ve vatan hainlerini de göz ardı etmemek için çok titiz bir şekilde çalışmaktayız. Gerçekten bu yapılanmanın mensubu olan ve devlete düşman olacak insanları belirlemek isterken masumları da zan altında bırakmak istemiyoruz. Bu soruşturma devletin bekası için büyük önem taşırken manevi olarak masum insanlara vatan haini yaftasının takılmasına da sebep olabilirisiniz. O yüzden çok dikkat ediyoruz” dedi.

 

 

DETAYLI ÇALIŞMA YAPILDI

Özyurt, “Üniversitemizde kurulan komisyon ile çok detaylı bir çalışma yapılıyor. Akademisyenler de dahil olmak üzere tüm personelin banka hesapları ve elektronik postaları incelenmektedir. MİT ve tüm istihbarat birimleri ile ortak çalışarak elde ettiğimiz bilgileri teyit ediyoruz. Genel bilgiler doğrultusunda açığa alma işlemlerini başlatırken idari soruşturmalara da başlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız çalışma neticesinde 23 akademisyen açığa alınmıştı. Önümüzdeki günlerde bu sayının çok üstünde ikinci bir açığa alınma operasyonu gerçekleşecektir. Devlete düşman olan kimse OMÜ’de barınamayacaktır” diye konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu. Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlediği Mühendis Yetkilendirme Kurslarına “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam ediyor. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET