• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ'DE FETÖ'CÜLER TEK TEK AÇIĞA ALINACAK

Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak! Samsun OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, soruşturmaların oluşturulan komisyon tarafından devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde ikinci bir açığa alınma operasyonunun yapılacağını söyledi

29 Temmuz 2016 Cuma 12:53
Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak

Darbe girişiminin ardından ülke genelinde olağanüstü hal ilan edilirken, YÖK ise üniversitelerde paralel devlet yapılanmasına mensup isimlerin belirlenmesi için araştırma yapılması talimatı verilmişti. OMÜ’de yapılan ilk soruşturmada geçtiğimiz günlerde 23 akademisyen açığa alınmıştı. OMÜ Genel Sekreteri Özyurt, bu operasyonların devam edeceğini ve komisyon çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

 

HEPSİ BİR BİR AYIKLANACAK

Yaşanan sürecin sıkıntılı olduğu kadar hassas olduğunu da kaydeden OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, “YÖK talimatı ile başlatılan çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu süreçte var ise vatan hainleri hepsi bir bir ayıklanacak ve yargı önünde hesap vermeleri sağlanacak. Kimseyi zan altında bırakmamak ve vatan hainlerini de göz ardı etmemek için çok titiz bir şekilde çalışmaktayız. Gerçekten bu yapılanmanın mensubu olan ve devlete düşman olacak insanları belirlemek isterken masumları da zan altında bırakmak istemiyoruz. Bu soruşturma devletin bekası için büyük önem taşırken manevi olarak masum insanlara vatan haini yaftasının takılmasına da sebep olabilirisiniz. O yüzden çok dikkat ediyoruz” dedi.

 

 

DETAYLI ÇALIŞMA YAPILDI

Özyurt, “Üniversitemizde kurulan komisyon ile çok detaylı bir çalışma yapılıyor. Akademisyenler de dahil olmak üzere tüm personelin banka hesapları ve elektronik postaları incelenmektedir. MİT ve tüm istihbarat birimleri ile ortak çalışarak elde ettiğimiz bilgileri teyit ediyoruz. Genel bilgiler doğrultusunda açığa alma işlemlerini başlatırken idari soruşturmalara da başlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız çalışma neticesinde 23 akademisyen açığa alınmıştı. Önümüzdeki günlerde bu sayının çok üstünde ikinci bir açığa alınma operasyonu gerçekleşecektir. Devlete düşman olan kimse OMÜ’de barınamayacaktır” diye konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı! Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerini yazar, gazeteci ve akademisyenlerle buluşturmaya devam ediyor.  Öğrencilerine yönelik akademik çalışmalara aralıksız devam eden Atakum İmam Hatip Lisesi, Dr. İhsan Şenocak’a ağırladı.

Samsun'un Kavak ilçesinde yollar kar nedeniyle kapandı

Samsun'un Kavak ilçesinde yollar kar nedeniyle kapandı Samsun'un Kavak ilçesinde yollar kar nedeniyle kapandı! Samsun'un Kavak ilçe Belediyesine bağlı ekipler tarafından kar nedeniyle kapanan ilçe merkezinde ve ilçeye uzak mahallelerde yol açma çalışmaları devam ediyor.

Aklımda fikrimde YEDAŞ öneri sahipleri teşekkür belgelerini aldı

Aklımda fikrimde YEDAŞ öneri sahipleri teşekkür belgelerini aldı Aklımda fikrimde YEDAŞ öneri sahipleri teşekkür belgelerini aldı! Gelişime, teknolojiye, değişime açık, başarı motivasyonu yüksek, ekip çalışmasına inanan, yaratıcı, katılımcı, etik ve değer odaklı, aidiyet duygusu taşıyan çalışanlara sahip YEDAŞ, çalışanlarının iş süreçlerine katılımlarını sağlayarak yetenek ve bilgi birikimlerini, karşılıklı yarar sağlayacak yönde kullanmalarına imkantanıyor.

Samsun'un Havza ilçesinde Yeni Devlet Hastanesi hizmete giriyor

Samsun'un Havza ilçesinde Yeni Devlet Hastanesi hizmete giriyor Samsun'un Havza ilçesinde Yeni Devlet Hastanesi hizmete giriyor! Yeni Havza Devlet Hastanesinin yüzde 99'unun bittiğini söyleyen Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. S. Sırrı Kılıç, hastanenin 2017'nin ilk yarısında hizmete gireceğini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET