• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ'DE FETÖ'CÜLER TEK TEK AÇIĞA ALINACAK

Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak! Samsun OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, soruşturmaların oluşturulan komisyon tarafından devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde ikinci bir açığa alınma operasyonunun yapılacağını söyledi

29 Temmuz 2016 Cuma 12:53
Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak

Darbe girişiminin ardından ülke genelinde olağanüstü hal ilan edilirken, YÖK ise üniversitelerde paralel devlet yapılanmasına mensup isimlerin belirlenmesi için araştırma yapılması talimatı verilmişti. OMÜ’de yapılan ilk soruşturmada geçtiğimiz günlerde 23 akademisyen açığa alınmıştı. OMÜ Genel Sekreteri Özyurt, bu operasyonların devam edeceğini ve komisyon çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

 

HEPSİ BİR BİR AYIKLANACAK

Yaşanan sürecin sıkıntılı olduğu kadar hassas olduğunu da kaydeden OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, “YÖK talimatı ile başlatılan çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu süreçte var ise vatan hainleri hepsi bir bir ayıklanacak ve yargı önünde hesap vermeleri sağlanacak. Kimseyi zan altında bırakmamak ve vatan hainlerini de göz ardı etmemek için çok titiz bir şekilde çalışmaktayız. Gerçekten bu yapılanmanın mensubu olan ve devlete düşman olacak insanları belirlemek isterken masumları da zan altında bırakmak istemiyoruz. Bu soruşturma devletin bekası için büyük önem taşırken manevi olarak masum insanlara vatan haini yaftasının takılmasına da sebep olabilirisiniz. O yüzden çok dikkat ediyoruz” dedi.

 

 

DETAYLI ÇALIŞMA YAPILDI

Özyurt, “Üniversitemizde kurulan komisyon ile çok detaylı bir çalışma yapılıyor. Akademisyenler de dahil olmak üzere tüm personelin banka hesapları ve elektronik postaları incelenmektedir. MİT ve tüm istihbarat birimleri ile ortak çalışarak elde ettiğimiz bilgileri teyit ediyoruz. Genel bilgiler doğrultusunda açığa alma işlemlerini başlatırken idari soruşturmalara da başlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız çalışma neticesinde 23 akademisyen açığa alınmıştı. Önümüzdeki günlerde bu sayının çok üstünde ikinci bir açığa alınma operasyonu gerçekleşecektir. Devlete düşman olan kimse OMÜ’de barınamayacaktır” diye konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

İshak Taşçı, Osmanlı hamamları çalışmalarını inceledi

İshak Taşçı, Osmanlı hamamları çalışmalarını inceledi İshak Taşçı, Osmanlı hamamları çalışmalarını inceledi. Atakum Belediyesi tarafından yapımına başlanan Osmanlı Hamamları projesinin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları projesinin inşaat alanını gezerek mühendislerden bilgi alan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Projenin tamamlanmasının ardından yerli ve yabancı turistleri ilçemize çekecek önemli bir işe imza atmış olacağız” dedi.

Samsun Piazza AVM'den çocuklara karne hediyesi

Samsun Piazza AVM'den çocuklara karne hediyesi Samsun Piazza AVM'den çocuklara karne hediyesi. Küçükten büyüğe herkesin buluşma noktası olan Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, sömestr tatili boyunca tüm çocukları eğlencenin zirvesine çıkartacak. Piazza’da 21 – 29 Ocak tarihleri arasında her gün saat 12.00’dan 19.00’a kadar dünyanın en ünlü tasarım objelerinden olan Lego’nun 4 farklı teması minik ziyaretçilerin buluşma noktası olacak.

Tufan Akcagöz, Samsunspor'u unutmadı

Tufan Akcagöz, Samsunspor'u unutmadı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, kırmızı-beyazlı taraftarlara seslenerek, ‘27 yıldır yapılamayan futbol şehitleri anıtını iktidara geldiğimizde söz, biz yapacağız’ dedi. 

YEDAŞ'tan Samsun'da 4 ilçeye elektrik kesintisi uyarısı

YEDAŞ'tan Samsun'da 4 ilçeye elektrik kesintisi uyarısı YEDAŞ'tan Samsun'da 4 ilçeye elektrik kesintisi uyarısı. Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş(YEDAŞ) Samsun'un 4 ilçesi Terme, Ayvacık, Salıpazarı, Çarşamba'da elektrik kesintisi uygulanacağını duyurdu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET