• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ'DE FETÖ'CÜLER TEK TEK AÇIĞA ALINACAK

Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak! Samsun OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, soruşturmaların oluşturulan komisyon tarafından devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde ikinci bir açığa alınma operasyonunun yapılacağını söyledi

29 Temmuz 2016 Cuma 12:53
Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak

Darbe girişiminin ardından ülke genelinde olağanüstü hal ilan edilirken, YÖK ise üniversitelerde paralel devlet yapılanmasına mensup isimlerin belirlenmesi için araştırma yapılması talimatı verilmişti. OMÜ’de yapılan ilk soruşturmada geçtiğimiz günlerde 23 akademisyen açığa alınmıştı. OMÜ Genel Sekreteri Özyurt, bu operasyonların devam edeceğini ve komisyon çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

 

HEPSİ BİR BİR AYIKLANACAK

Yaşanan sürecin sıkıntılı olduğu kadar hassas olduğunu da kaydeden OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, “YÖK talimatı ile başlatılan çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu süreçte var ise vatan hainleri hepsi bir bir ayıklanacak ve yargı önünde hesap vermeleri sağlanacak. Kimseyi zan altında bırakmamak ve vatan hainlerini de göz ardı etmemek için çok titiz bir şekilde çalışmaktayız. Gerçekten bu yapılanmanın mensubu olan ve devlete düşman olacak insanları belirlemek isterken masumları da zan altında bırakmak istemiyoruz. Bu soruşturma devletin bekası için büyük önem taşırken manevi olarak masum insanlara vatan haini yaftasının takılmasına da sebep olabilirisiniz. O yüzden çok dikkat ediyoruz” dedi.

 

 

DETAYLI ÇALIŞMA YAPILDI

Özyurt, “Üniversitemizde kurulan komisyon ile çok detaylı bir çalışma yapılıyor. Akademisyenler de dahil olmak üzere tüm personelin banka hesapları ve elektronik postaları incelenmektedir. MİT ve tüm istihbarat birimleri ile ortak çalışarak elde ettiğimiz bilgileri teyit ediyoruz. Genel bilgiler doğrultusunda açığa alma işlemlerini başlatırken idari soruşturmalara da başlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız çalışma neticesinde 23 akademisyen açığa alınmıştı. Önümüzdeki günlerde bu sayının çok üstünde ikinci bir açığa alınma operasyonu gerçekleşecektir. Devlete düşman olan kimse OMÜ’de barınamayacaktır” diye konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e tebrik ziyaretleri devam ediyor

OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e tebrik ziyaretleri devam ediyor Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e tebrik ziyaretinde bulundu.

Samsun Terme'de Soya Yetiştiriciliği Hasat Tarla Günü etkinliği yapıldı

Samsun Terme'de Soya Yetiştiriciliği Hasat Tarla Günü etkinliği yapıldı Samsun'un Terme ilçesinde Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması Programı (ÇATAK) kapsamında Soya Yetiştiriciliği Hasat Tarla Günü etkinliği yapıldı.

Samsun'da Yozgatlı 40 şehit ailesi ağırlandı

Samsun'da Yozgatlı 40 şehit ailesi ağırlandı Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Ayvacık Kaymakamlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği "Bir Ölür Bin Doğarız" projesi kapsamında Yozgatlı 40 şehit ailesi Samsun’da ağırlandı.

Samsun Bafra'da Tütün Yorgunu Çocuklar projesinin kapanış toplantısı yapıldı

Samsun Bafra'da Tütün Yorgunu Çocuklar projesinin kapanış toplantısı yapıldı Samsun’un Bafra ilçesinde 172 bin euroluk Tütün Yorgunu Çocuklar projesinin kapanış toplantısı Bafra Öğretmenevi’nde yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI