• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ'DE FETÖ'CÜLER TEK TEK AÇIĞA ALINACAK

Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak! Samsun OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, soruşturmaların oluşturulan komisyon tarafından devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde ikinci bir açığa alınma operasyonunun yapılacağını söyledi

29 Temmuz 2016 Cuma 12:53
Samsun OMÜ'de FETÖ'cüler tek tek açığa alınacak

Darbe girişiminin ardından ülke genelinde olağanüstü hal ilan edilirken, YÖK ise üniversitelerde paralel devlet yapılanmasına mensup isimlerin belirlenmesi için araştırma yapılması talimatı verilmişti. OMÜ’de yapılan ilk soruşturmada geçtiğimiz günlerde 23 akademisyen açığa alınmıştı. OMÜ Genel Sekreteri Özyurt, bu operasyonların devam edeceğini ve komisyon çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

 

HEPSİ BİR BİR AYIKLANACAK

Yaşanan sürecin sıkıntılı olduğu kadar hassas olduğunu da kaydeden OMÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt, “YÖK talimatı ile başlatılan çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu süreçte var ise vatan hainleri hepsi bir bir ayıklanacak ve yargı önünde hesap vermeleri sağlanacak. Kimseyi zan altında bırakmamak ve vatan hainlerini de göz ardı etmemek için çok titiz bir şekilde çalışmaktayız. Gerçekten bu yapılanmanın mensubu olan ve devlete düşman olacak insanları belirlemek isterken masumları da zan altında bırakmak istemiyoruz. Bu soruşturma devletin bekası için büyük önem taşırken manevi olarak masum insanlara vatan haini yaftasının takılmasına da sebep olabilirisiniz. O yüzden çok dikkat ediyoruz” dedi.

 

 

DETAYLI ÇALIŞMA YAPILDI

Özyurt, “Üniversitemizde kurulan komisyon ile çok detaylı bir çalışma yapılıyor. Akademisyenler de dahil olmak üzere tüm personelin banka hesapları ve elektronik postaları incelenmektedir. MİT ve tüm istihbarat birimleri ile ortak çalışarak elde ettiğimiz bilgileri teyit ediyoruz. Genel bilgiler doğrultusunda açığa alma işlemlerini başlatırken idari soruşturmalara da başlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız çalışma neticesinde 23 akademisyen açığa alınmıştı. Önümüzdeki günlerde bu sayının çok üstünde ikinci bir açığa alınma operasyonu gerçekleşecektir. Devlete düşman olan kimse OMÜ’de barınamayacaktır” diye konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor

Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor Samsun'da 11 bin kişi Kuran- Kerim Meali Okuyarak sınava hazırlanıyor. İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok,  Samsun genelinde Pazar günü yapılacak olan yaklaşık 11 bin kişinin Kur'an- Kerim okuyarak hazırlandığı sınava katılanlara başarılar diledi.  Tok,  organize ettikleri bilgi ve kültür yarışmasının insan hayatına yön verdiğini sonuçlarının çok faydalı olacağını kaydetti.

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok'tan istikrar için evet İlkadım ilçesini karış karış gezerek halk oylaması öncesi vatandaşların neden 'evet' demesi gerektiğini anlatan İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, Köy statüsünden kurtularak mahalle kimliği kazanan yeni mahallelerde referandum çalışmalarını sürdürüyor.

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de

Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de Mete Yarar ve Cansu Canan Özgen Samsun OMÜ'de. Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar ve Habertürk televizyonu sunucusu Cansu Canan Özgen, “Hasbihâl Gençlik Sohbetleri” çerçevesinde düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gençlik Konseyi’nin iş birliğinde programlanan “Genç Gündem Hayata Dair Sohbetler” adlı etkinliğe konuk oldu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'e Haluk Tan’a ziyaret. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’den MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan’a hayırlı olsun ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET