• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ ESKİ REKTÖRÜ HÜSEYİN AKAN'A SORUŞTURMA ŞOKU

Samsun OMÜ eski rektörü Hüseyin Akan'a soruşturma şoku! Samsun OMÜ eski rektörü Hüseyin Akan'a ve ekibine YÖK soruşturma başlattı.

17 Ağustos 2016 Çarşamba 10:30
Samsun OMÜ eski rektörü Hüseyin Akan'a soruşturma şoku

FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmasından gözaltına alınan ve kazada yaralandığı için halen tedavi altında bulunan Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun kızının, diploması sonrasındaki mesleki tecrübesi yetersiz olduğu halde OMÜ Çocuk Gelişimi Bölümü'ne öğretim elemanı yapıldığı ortaya çıktı. Atamanın iptali için hukuk mücadelesi veren aynı bölümde öğretim elemanı olarak görev yapan Müyesse Göğüş'ün ise uğradığı çeşitli iftira ve suçlamalarla 5 yıldır başına gelmeyen kalmadı.

 

HAKSIZ ATAMAYA KARŞI ÇIKTIM BENİ DE MAĞDUR ETTİLER

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında gözaltında bulunan ve Giresun'da düşen helikopterde yaralandığı için halen mahkemeye çıkarılamayan Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun Samsun'daki alay komutanlığı olduğu dönemde kızı Şükran Ç.'nin yeni diplomasını aldığı ve gerekli 2 yıllık mesleki tecrübesi olmadığı halde, sahte belgelerle usule aykırı olarak OMÜ Çocuk Gelişimi Bölümü'ne öğretim elemanı olarak atandığı ortaya çıktı. Yaklaşık 5 yıldır tam bir hukuk mücadelesi veren ve söz konusu atamanın iptali için açmadık dava bırakmayan OMÜ Öğretim Görevlisi Müyesse Göğüş ise aradan geçen zamanda birçok iftira ve suçlamaya maruz kaldı.  Son olarak görevden alınan Göğüş, "5 yıldır haksız iftiralar ve suçlamalarla karşı karşıya kaldım. FETÖ beni de mağdur etti. Yeni rektörümüzden gerekeni yapmasını ve bu haksızlığa yapanları cezalandırmasını bekliyorum" dedi.

 

SAVCILIĞA ŞİKAYET ETTİ

OMÜ Samsun Meslek Yüksekokulu'nda 7 yıldır öğretim görevlisi olarak çalışan Müyesse Göğüş'ün hayatı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Giresun'da düşen helikopterde yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede gözaltı süreci devam eden Tuğgeneral Mustafa Doğru'nun kızı Şükran Ç.'nin Çocuk Gelişimi Bölümü'ne atanmasıyla adeta zindana dönüştü. O dönem Samsun Jandarma Alay Komutanı Doğru’nun isteğiyle kızı Şükran Ç.’nin usulsüz olarak çalıştığı bölüme atandığını ifade eden Müyesse Göğüş, Şükran Ç.'nin henüz diplomasını almadan 2 yıllık çalışma tecrübesi varmış gibi gösterilerek atandığını öğrendiğini belirtti. Bunun üzerine Müyesse Göğüş, okul idaresine ve OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan'a şikayetlerde bulunmaya başladı. Şikayetleri dikkate alınmayan Göğüş, bu kez soluğu Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na gitmekte buldu. Söz konusu şikayet dilekçesi de Başsavcılık tarafından YÖK'e iletilerek gereğinin yapılması istendi.

 

DENETLEMEDE ‘YARGILANSINLAR’ DEDİ

Göğüş’ün iddialarıyla ilgili YÖK tarafından yapılan soruşturmada 21 Mart 2016'da alınan kararın ise 5 aylık bir gecikmeyle, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Müyesse Göğüş'e ulaşması dikkatlerden kaçmadı. YÖK soruşturmasında ise Şükran Ç.'nin usulsüz atanmasıyla ilgili Yükseköğretim Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. M. Cahit Güran'ın hazırladığı fezlekede, usulsüz atama yapıldığının belirlendiği ifade edilirken, usulsüzlükler gerekçeleriyle birlikte açıklandı. YÖK Denetleme Kurulu üyesi Güran bu kapsamda Şükran Ç.'nin atanmasını kabul eden jüride yer alan Doç. Dr. Kamil Işık, Sınav Komisyonu Üyesi olan Yard. Doç. Dr. ve Hüseyin Akan döneminde Genel Sekreter olarak görev yapan Doç. Dr. Selahattin Özyurt ve Yard. Yaşar Barut ile atama kararnamesini imzalayan Personel Dairesi Başkanı Şerife Yılmaz, tecrübesi 2 yılı bulmadığı halde bu konuda rapor tanzim etmediği gerekçesiyle iddiaların üstünü kapattığı öne sürülen Samsun Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sevilhan Mennan ve Mennan tarafından verilen ‘yüzeysel, hiçbir gerekçeye dayanmayan cevabi yazıyı kabul ettiği ve şikayet konusunu kapattığı ya da kapatılmasına neden olduğu’ gerekçesiyle de, görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle lüzum-ı muhakeme kararı alınmasını istedi.

 

AKAN DIŞINDAKİLER YARGILANACAK

Söz konusu fezlekeyi inceleyen ve üç kişiden oluşan Denetleme Kurulu ise Rektör Akan dışında, Doç. Dr. Kamil Işık, Doç. Dr. Selahattin Özyurt ve Yard. Yaşar Barut, Prof. Dr. Sevilhan Mennan'ın yargılanmasına karar verdi. Söz konusu kararın kendisine ulaşmasının tam 5 yıldır uğramadığı iftira ve baskı kalmayan son olarak derslere girmediği iddiasıyla görevden alınan OMÜ Öğretim Görevlisi Müyesse Göğüş ise, tüm bu olaylardan eski Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan'ın da bilgisinin olduğu görüşünde ısrarcı olduğunu bu nedenle Akan'ın da yargılanması için Danıştay'a itiraz başvurusunda bulunduğunu belirtti. Kurucu hocası olduğu bölümü Türkiye birincisi yaptığını, tüm bölümdeki öğrencileri DGS sınavında başarılı yaparak Boğaziçi ve büyük üniversitelere gitmelerini sağladığını dile getiren Müyesse Göğüş, "Ancak bu usulsüz atama olayını gündeme getirmemin ardından tecrübeli ve iyi bir hocayken birden bire kötü bir hoca haline geldim. Ben 24 yıllık eğitimciyim. OMÜ'de geçirdiğim 7 yılımın 5 yılı çok kötü geçti. FETÖ'den gözaltına alınan komutanın Samsun'daki alay komutanlığı sırasında tüm istekleri OMÜ yönetimi tarafından son 4 yıl boyunca birebir yerine getirildi” dedi.

 

 

İFTİRALARA MARUZ KALDIM

Bu 5 yıllık sürede hakkında asılsız onlarca iftira atıldığını belirten Göğüş, “Öğrencilerden para topladığıma, dini propaganda yaptığıma ve derslere girmediğime kadar bir sürü iftiraya maruz kaldım. Bu gerekçeyle işime de son verdiler. Mahkeme kararıyla geri döndüm. Bu kez de Danıştay'daki FETÖ kadroları aracılığıyla göreve dönüş kararımı iptal ettirttiler. Öğrencilerimin benim suçsuz olduğunu ortaya koyan dilekçelerini bile kabul etmedikleri gibi işleme de koymadılar. Şimdi artık 15 Temmuz'dan sonra hak yerini buldu ve belalarını buldular. Allah yarına bırakır ama yanlarına bırakmaz. Bunların da yanlarına kalmadı. Benimle uğraşanlarla da sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim. Şu anda göreve dönüşümle ilgili açtığım karar düzeltme başvurusunun sonucunu bekliyorum. Zaten YÖK'ün bu kararıyla benim davam düşmüş oluyor. Eylülün 4'ünden sonra Rabbim nasip ederse inşallah görevime yeniden başlayacağım. Yeni rektörümüzün de bu gizli FETÖ'cülerle ilgili gerekeni yapacağına canı gönülden inanıyorum" diye konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

Yalancılar

S.k.
14 Eylül 2016 Çarşamba 13:57

Kendinizi öğrenci gibi gösterip yalan ve iftiralarınıza devam etmişsiniz.ama okadar vasıfsız ve aptalsınızki bi öğrencinin hocanın ne ceza aldığını bilmesi imkansız olduğunu dahi anlamayıp kendini açık edecek kadar aptalsın.hocanın maaş kesme cezası aldığını öğ. Bilmesinin imkansız olduğunu görmüyorsun.kaldıki müyesser hoca o davayı kazandı hakettiğiniz çukura düßeceksiniz.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Hain korkaklar

S.k.
14 Eylül 2016 Çarşamba 10:15

Öğrenci ağzından müyesser hocaya iftira edeceğiz diye iftira eden fötö yandaşları iftira ederken dahi yalan ve açık verip vasıfsızlığınızı açık ediyorsunuz. Hiçbir öğrencinin hocanın aldığı cezadan haberi olmaz maaş kesinti cezası aldı diyerek kim olduğunuzu ve yalan ve iftira kumpas ile hocanın üzerine gelen ama alt edemeyen pislikler olduğunuz okadar belliki

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Kıskandılar hocamızı iftira attılar

D.A
13 Eylül 2016 Salı 16:38

Ben behçet hastasıydım müyesser hoca bunu öğrenince boletimi alıp abimi çağırıp Dr.ayarlayıp beni bu konuda uzman olan Dr.istanbula gönderip tedavimi başlattı diğerhocalar ilgilenmedi bile dönemin müdür.yr f.ö..ilebölüm başkanı D.k.şikayet etmemiz için bizide tehtit etti amabiz etmedik Allah müyesserhocadan razı olsun.hep öğ.koruduğu ve sevildiği için onun güçlü duruşunu ve kimseye kulluk etmeyişini kıskandılar okendileri gibi yalaka olmadı hiç kimseye eyvallah etmedi.Allah hocamızdan razı olsun

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Devlet gibi kadındı bizim hocamız

Hande kuruten
13 Eylül 2016 Salı 14:44

Canım hocam yazıları yeni gördüm senin öğrencilere yaptığın iyilikleri ve bizlere kol kanat germeni hayatımız boyunca unutmayacağız . Allah herzaman seninle olsun o pislik hoca bozuntusunun hoca olmadığı zaten her halinden belliydi hoß insan olmayı bile becerememiş onu hoca diye atayıp girdiği derslerden almamız gereken eğitimi alamadığımız için onu atayanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Kadın dersle ilgili hiçbirşeybilmediği için hep babasının anılarını vekendilerine nasıltorpilyaptığınıanlatırı

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yolun açık olsun canım hocam

Mevlüde kılıç
13 Eylül 2016 Salı 13:52

Müyesser hocamıza iftira atan hainler sizler biz sınav çalışırken siz gezerdiniz bizim geçmemiz garanti deyip şükran pisliğinin odasına girdiniz sonrada hocamıza iftira ettiniz gözünüz körmü okuma yazmanız yokmu yök incelemiş ve usulsüz alındığını kabul etmiş diyor yazıda ama boş ve beyinsiz olduğunuz için yalana iftiraya alışkın olduğunuz için gerçekleri görmekten ve algılamaktan yoksunsunuz müyesser hocamızı Allahım korusun yolunu açık etsin bize herzaman doğruyu ve hakkı öğrettive örnek oldu.

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı. Türkiye'de saat kaç sorusu bugün gündem oldu. Avrupa gece yarısından itibaren yaz saati uygulamasına geçti. Android telefonlar ise saatleri otomatik olarak ileri aldı. Peki şuan saat kaç, Türkiye'de şuan saat kaç..

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET