• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ REKTÖRÜ SAİT BİLGİÇ: KRİTERİMİZ ADALET VE LİYAKAT

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Çalışan, işini layıkıyla yaptığı sürece başımızın üstünde yeri var. Yükselmelerde, değerlendirmelerde ve takdir etmelerde kriterimiz adalet ve liyakat olacaktır” dedi.

16 Kasım 2016 Çarşamba 15:10
Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç: Kriterimiz adalet ve liyakat

OMÜ Rektörlüğü görevinde üçüncü ayını dolduran Prof. Dr. Sait Bilgiç, yoğun çalışma temposunda ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda idari birimlerden Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden Rektör Bilgiç, Daire Başkanı Güngör Kural ve çalışanlarla buluştu. Prof. Dr. Sait Bilgiç’e ziyaretinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy da eşlik etti.


Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndaki buluşmada Daire Başkanı Güngör Kural birim olarak stratejik bir konuma sahip olduklarını ve dolayısıyla birçok alanda hizmet verdiklerini vurgulayarak temel hizmetler, bağlı birimler, sunulan hizmetler ve insan kaynakları hakkında Rektör Bilgiç’e görseller eşliğinde kısa bir brifing verdi.


Buluşmada sorun, beklenti, memnuniyet ve düşüncelerini Rektör Bilgiç’e yüz yüze iletme şansı bulan Daire Başkanı Güngör Kural ve birim çalışanları, kendilerini ziyaret ederek bu imkânı veren Prof. Dr. Bilgiç’e teşekkür etti.“İnandığımız değerleri hayata geçirmeye çalışıyoruz”
Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise ziyarette yaptığı konuşmada yönetim olarak inandıkları değerleri hayata geçirmeye çalıştıklarını söyleyerek şu değerlendirmede bulundu: “Hedeflerimizi gerçekleştirirken bu süreçte en önemli varlığımız sizlersiniz. Sizler hem bizim için hem de birbiriniz için çok değerlisiniz. Bu kuruma olan bağlılığınızı hissederek ve hissettirerek sürdürdüğünüz takdirde göreceğimiz işin kalitesini yükselteceğimize inanıyoruz. Bizler bu anlamda önceliğin insandan ve onun donanımından geçtiği kanaatindeyiz. Bunu bilerek yola çıktık ve bu ilkelerimizle yolumuza devam ediyoruz.”“Hakkaniyet ve liyakat ön planda”
Çalışanların OMÜ’ye katkıda bulunacağı, kendi bilgi, beceri ve tecrübelerini ortaya koyabileceği fırsatları yakalamaları ve inisiyatif kullanmaları gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Bilgiç, “Çalışanlarımızın bu girişimlerini insanın değerli ve biricik olduğunu göz önüne alarak ortaya koymalarını istiyoruz. Çünkü nihayetinde insana hizmet ediyoruz ve öğrencilerimiz hizmet ettiğimiz en kıymetli varlıklarımız. Onlar her birimizin evladı gibi. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özeni öğrencilerimize de göstermekle mükellefiz. Yani Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı olarak öğrencilerimize dönük hizmetlerin en büyük paydaşı sizlersiniz” dedi.
Rektör Bilgiç, yönetim olarak adaletin tesis edilmediği yerde bahsettikleri atmosfer ve ilişkilerin olamayacağının bilincinde olduklarını kaydederek hakkaniyeti ve liyakati ön plana çıkardıklarını vurguladı.“Sosyal iklimi kolaylaştırmalıyız”
Prof. Dr. Bilgiç, “Bizler bu minvalde bulunduğumuz sosyal iklimi kolaylaştırıcı yönde bir perspektif ve algıya sahibiz. Kimseye tepeden bakma, onları canımızın istediği gibi değerlendirme yahut yönetme gibi bir düşüncemiz yok. Çalışan, işini layıkıyla yaptığı sürece başımızın üstünde yeri var. Yükselmelerde, değerlendirmelerde ve takdir etmelerde kriterimiz adalet ve liyakat olacaktır. Çalışanlarımızın hakkının ve hukukunun korunmasında hassas bir ekibiz. Bizim bu anlayışımızı değiştirecek hiçbir güç olmayacak” şeklinde konuştu.


Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, göreve geldikleri günden beri hem işlerin yoğunluğu hem de OHAL’in yüklediği sorumluluk sebebiyle personel tebrik ve ziyaretlerini biraz ertelediklerini ve birimleri bizzat ziyaret ederek bu buluşmaları gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da OMÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencileri birlikte eğitecek

Samsun'da OMÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencileri birlikte eğitecek Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Valiliği arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Samsun Ticaret Borsası LÖSAM'ın çağrısına sessiz kalmadı

Samsun Ticaret Borsası LÖSAM'ın çağrısına sessiz kalmadı Samsun Ticaret Borsası LÖSAM'ın çağrısına sessiz kalmadı. Samsun Ticaret Borsası’nın üyeleri, Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nin (LÖSAM) çağrısına sessiz kalmadı. Borsa üyeleri LÖSAM’a kucak açıp, ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulundu. LÖSAM Başkanı Prof.Dr.Davut Albayrak, yardımsever işadamlarına birer teşekkür belgesi verdi.

Samsun'da bu sefer engelliler dolandırıcılık uyarısında bulundu

Samsun'da bu sefer engelliler dolandırıcılık uyarısında bulundu Samsun'da bu sefer engelliler dolandırıcılık uyarısında bulundu. Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, telefonla arayıp “engelliler yararına tiyatro düzenlediklerini” söyleyerek bilet satmak isteyenlere vatandaşların itibar etmemesi gerektiğini söyledi.

Samsun Bafra'da öğrencilere terör uyarısı

Samsun Bafra'da öğrencilere terör uyarısı Samsun Bafra'da öğrencilere terör uyarısı. Samsun’un Bafra ilçesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından öğrenciler terör konusunda bilgilendirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET