• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN OMÜ REKTÖRÜ SAİT BİLGİÇ: KRİTERİMİZ ADALET VE LİYAKAT

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Çalışan, işini layıkıyla yaptığı sürece başımızın üstünde yeri var. Yükselmelerde, değerlendirmelerde ve takdir etmelerde kriterimiz adalet ve liyakat olacaktır” dedi.

16 Kasım 2016 Çarşamba 15:10
Samsun OMÜ Rektörü Sait Bilgiç: Kriterimiz adalet ve liyakat

OMÜ Rektörlüğü görevinde üçüncü ayını dolduran Prof. Dr. Sait Bilgiç, yoğun çalışma temposunda ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda idari birimlerden Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden Rektör Bilgiç, Daire Başkanı Güngör Kural ve çalışanlarla buluştu. Prof. Dr. Sait Bilgiç’e ziyaretinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hüsnü Demirsoy da eşlik etti.


Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’ndaki buluşmada Daire Başkanı Güngör Kural birim olarak stratejik bir konuma sahip olduklarını ve dolayısıyla birçok alanda hizmet verdiklerini vurgulayarak temel hizmetler, bağlı birimler, sunulan hizmetler ve insan kaynakları hakkında Rektör Bilgiç’e görseller eşliğinde kısa bir brifing verdi.


Buluşmada sorun, beklenti, memnuniyet ve düşüncelerini Rektör Bilgiç’e yüz yüze iletme şansı bulan Daire Başkanı Güngör Kural ve birim çalışanları, kendilerini ziyaret ederek bu imkânı veren Prof. Dr. Bilgiç’e teşekkür etti.“İnandığımız değerleri hayata geçirmeye çalışıyoruz”
Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise ziyarette yaptığı konuşmada yönetim olarak inandıkları değerleri hayata geçirmeye çalıştıklarını söyleyerek şu değerlendirmede bulundu: “Hedeflerimizi gerçekleştirirken bu süreçte en önemli varlığımız sizlersiniz. Sizler hem bizim için hem de birbiriniz için çok değerlisiniz. Bu kuruma olan bağlılığınızı hissederek ve hissettirerek sürdürdüğünüz takdirde göreceğimiz işin kalitesini yükselteceğimize inanıyoruz. Bizler bu anlamda önceliğin insandan ve onun donanımından geçtiği kanaatindeyiz. Bunu bilerek yola çıktık ve bu ilkelerimizle yolumuza devam ediyoruz.”“Hakkaniyet ve liyakat ön planda”
Çalışanların OMÜ’ye katkıda bulunacağı, kendi bilgi, beceri ve tecrübelerini ortaya koyabileceği fırsatları yakalamaları ve inisiyatif kullanmaları gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Bilgiç, “Çalışanlarımızın bu girişimlerini insanın değerli ve biricik olduğunu göz önüne alarak ortaya koymalarını istiyoruz. Çünkü nihayetinde insana hizmet ediyoruz ve öğrencilerimiz hizmet ettiğimiz en kıymetli varlıklarımız. Onlar her birimizin evladı gibi. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz özeni öğrencilerimize de göstermekle mükellefiz. Yani Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı olarak öğrencilerimize dönük hizmetlerin en büyük paydaşı sizlersiniz” dedi.
Rektör Bilgiç, yönetim olarak adaletin tesis edilmediği yerde bahsettikleri atmosfer ve ilişkilerin olamayacağının bilincinde olduklarını kaydederek hakkaniyeti ve liyakati ön plana çıkardıklarını vurguladı.“Sosyal iklimi kolaylaştırmalıyız”
Prof. Dr. Bilgiç, “Bizler bu minvalde bulunduğumuz sosyal iklimi kolaylaştırıcı yönde bir perspektif ve algıya sahibiz. Kimseye tepeden bakma, onları canımızın istediği gibi değerlendirme yahut yönetme gibi bir düşüncemiz yok. Çalışan, işini layıkıyla yaptığı sürece başımızın üstünde yeri var. Yükselmelerde, değerlendirmelerde ve takdir etmelerde kriterimiz adalet ve liyakat olacaktır. Çalışanlarımızın hakkının ve hukukunun korunmasında hassas bir ekibiz. Bizim bu anlayışımızı değiştirecek hiçbir güç olmayacak” şeklinde konuştu.


Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, göreve geldikleri günden beri hem işlerin yoğunluğu hem de OHAL’in yüklediği sorumluluk sebebiyle personel tebrik ve ziyaretlerini biraz ertelediklerini ve birimleri bizzat ziyaret ederek bu buluşmaları gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu

YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu YGS sınavına geç kaldığı için sınava giremeyenlere umut ışığı doğdu. Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) geç kaldığı için sınava alınmayan adaylar için yeni bir sınav yapılacak mı. YGS sınavına geç kaldığı için sınava alınmayanlarla ilgili önemli açıklama geldi..

Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti

Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti Mimar ve mühendisler Samsun Valisi Şahin'i ziyaret etti. Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube Başkanı Selman Yesevi Cevahir ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.   

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Ağaç yaşken eğilir

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Ağaç yaşken eğilir Atakum Belediyesi ile Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlkokulunun birlikte gerçekleştirdiği fidan dikiminde, minik öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu. Fidan dikiminde zorlanan öğrencilerin yardımına Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı koştu.

ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı

ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı ASKON’dan Anayasa değişikliği için EVET toplantısı. Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Samsun Şubesi’nin kahvaltısında konuşan Samsun Milletvekili Ahmet Demircan “Kısa ömürlü hükümetler yüzünden Türkiye’nin hem zamanı hem de parası heba oldu” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET