• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ, FETÖ'NÜN KORKUNÇ PLANINI İFŞA ETTİ

Samsun Pir Sultan Abdal Derneği, FETÖ'nün korkunç planını ifşa etti! Samsun Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş, FETÖ ile ilgili kimsenin tahmin edemeyeceği yapılanmadan bahsetti

28 Temmuz 2016 Perşembe 10:35
Samsun Pir Sultan Abdal Derneği, FETÖ'nün korkunç planını ifşa etti

Samsun Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş, “Her zaman diyoruz ve tekrar ediyoruz. Darbelerle mücadele bir demokrasi mücadelesidir. Darbeler halka karşı işlenmiş suçlardır. Darbe girişimi aklı başında her insan, demokratik kitle örgütleri, tüm emek, demokrasi ve barış güçleri gibi tarafımızdan da nefretle kınanmıştır. Kınanmaya da devam etmekteyiz. Biz Aleviler olarak bu darbe girişiminden utanıyoruz’ şeklinde konuştu.

 

‘FETÖ’CÜ ALEVİLİK YARATMAYA KALKTILAR’

FETÖ’nün Alevilere karşı doğrudan bir tehdit olduğunu söyleyen Samsun Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş, “1993 Sivas katliamından sonra yurdun birçok bölgesinde Aleviler örgütlendik. Kendi olanaklarımızla Cem Evleri Kültür Merkezleri inşa ettik. Bundan rahatsız olanlar gerek FETÖ’yu kullanarak gerekse başka yapıları kullanarak arkalarında halk olmayan fakat tabela derneği olan dernekler kurdurdular. 23 Temmuz 2016 Resmi Gazetede yayınlanan KHK ile bu derneklerin bir kısmı ve bir federasyon kapatıldı. Ama hala bizim tespit ettiğimiz ve kapanmayan dernekler ve vakıflar var. Yine bu yapı birçok üniversitelerde kendi yetiştirme profesörler aracılığıyla kulüp gibi yapılar kurarak alevi hareketine sızmaya çalıştılar. Amaçları FETÖ tipi bir Alevilik yaratmaktı”şeklinde konuştu.

 

‘BİZİ ASİMİLE ETMEYE KALKTILAR’

Açıklamalarına devam eden Ermiş, “Bu derneklerin yöneticileri ve kurucuları Anadolu Aleviliği ile ilgisi olmayan kişilerdendi. Çoğu da Alevi kökenli değildi. Amaçları Alevi Bektaşi inancını asimile etmekti. Zaman zaman kamuoyunda bizim haklı taleplerimizi sulandırmak için kullanılan derneklerdi. Tek amaçları tamamen bizi asimile etmekti. FETÖ’nün hedefi laik demokratik Cumhuriyet ve onun kazanımları idi. Kendisinin yayınladığı kasetler ortada. Kendisini mehdi sanan bu sapığın amacı bir gün Humeyni gibi yurda gelerek selefi anlayışlı bir şeriat devleti kurmaktı. Hedefi ise Demokratik Laik Cumhuriyetti. İnançlarından dolayı laikliği sonuna kadar yaşatacak olan derneğimiz başından sonuna kadar FETÖ’nün hedefiydi.

 

 

‘PARALEL ALEVİLİK UTANÇ VESİKASIDIR’

Bu çakma dernekler Anadolu Alevilerinin binlerce yıldır geleneğinden ve inançlarından uzak sadece tabelalarında Alevi ve Alevi ulularının yazılı olduğu derneklerdi. Alevi Bektaşiler’den sadece çok az bir zengin işadamları ve ikbal peşinde olan tiplerin itibar ettiği derneklerdi. Halkta bir karşılığı olan dernekler değildi. Ayrıca bu dernekler açılırken o ilin tüm mülkü erkânı Vali, Kaymakam, Belediye Başkanları, Milletvekilleri de hazır bulunuyordu. Kamuoyunda Cami Cemevi ve Aşevi Projesi olarak bilinen Ankara Mamak’ta 2013 te temeli atılan binanın yeri Mamak Belediyesi tarafından FETÖ Çetesi ve işbirlikçilerine tahsis edilmişti. Bu dernekler Alevi Bektaşiler için çok önemli olan Kerbela Şehitleri ve İmam Hüseyin için tutulan ‘Muharrem Orucu’nda beş yıldızlı otellerde inancımızda 1400 yıldır olmayan şatafatlı Muharrem İftarları düzenliyorlardı. Oysaki Muharrem ayında Alevi Bektaşiler kendi inançları gereği Muharrem ayında her türlü gösterişten uzak Kerbela acısını yüreğinde hissederek gösterişten uzak bir sofrayla orucunu açar ve bundan en yakın komşusunun bile haberi olmaz” şeklinde konuştu.


‘BİZİ YOK ETMEYE KALKTILAR!’

FETÖ’nün en büyük hedefinin Aleviler olduğunu sözlerine ekleyen Ermiş, “FETÖ gerek kamuda gerek yargıda gerek orduda birçok Alevi’yi fişleyerek onları orduda Balyoz, Ergenekon gibi davalara hiç suçları olmadığı halde ordudan uzaklaştırmalarını sağlamıştır. En önemli örneği Deniz Yarbay Ali Tatar’dır. Ali Tatar sırf Alevi olduğu için iftira attılar. Atılan iftirayı kendisine konduramayan Sevgili Ali Tatar’ın intihar ederek yaşamına son vermesine neden olmuşlardır. Bu sayıyı daha çoğaltabiliriz. Yargıda ‘yargıyı Alevi dedelerinden temizleyeceğiz’ diye Alevi bile olmayan ama kendi planları için engel gördükleri Atatürkçü yurdunu vatanın seven birçok vatanseveri her türlü entrikayla yargıdan uzaklaştırdılar, bu örnekler tüm kamu kurum ve kuruluşlarında yaşandı. Biz bu FETÖ’yü de kirli amaçlarını da yıllar önce görmüş bunun için mücadele etmiş bir örgütüz. Dönenim Başbakanı Bülent Ecevit’in bu yaratığın okullarını övmesi sonucu ‘Sayın Başbakan övdüğünüz adamın kitaplarında bak neler yazıyor’ diyerek 2000 yılında DSP Genel Merkezine gidip tepki göstermiştik. Şimdi bu FETÖ çetesinin neler yapabileceğini tüm halkımız gördü ve darbeye karşı her gün alanlarda nöbet tutuluyor. Yalnız bazı provokatörler Malatya’da, İstanbul ve Hatay’da Alevilerin yoğun yaşadığı mahalleri taciz ederek bu FETÖ çetesinde tam yapmak istediği halkı karşı karşıya getirme planına alet olmuşlardır”dedi.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Salıpazarı Teşkilatında konuştu: Hizmette ayrım yok

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Salıpazarı Teşkilatında konuştu: Hizmette ayrım yok Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Salıpazarı ilçe Teşkilatında yaptığı konuşmada hizmetlerde ayrım yapmadıklarını belirterek, "Avut mahallesi hizmet ettik diye bize daha az oy verdi" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET