• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN TEKKEKÖY'DE SOĞANCILARA AİT BİNANIN FATURASI AK PARTİLİ BELEDİYELERE KESİLDİ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde CHP'li belediye döneminde ruhsat verilen ve kaya düşmesi sonucu zarar gören Soğancılara ait binanın faturası AK Parti'li belediyelere kesildi.

28 Nisan 2017 Cuma 12:22
Samsun Tekkeköy'de Soğancılara ait binanın faturası AK Partili belediyelere kesildi

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkinde Soğancılar tarafından inşaa edilen binanın kaya düşmesi sonucu hasar görmesi ile ilgili açılan davada Samsun Büyükşehir Belediyesine 5 milyon  TL, Tekkeköy Belediyesine 5 milyon TL olmak üzere toplam 10 milyon TL tazminat cezası kesildi.


Samsun'un Tekkeköy ilçesi Kirazlık mevkinde bulunan ve kaya düşmesi zarar gören Soğancılara ait bina ile ilgili açılan tazminat davası ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi  ve Tekkeköy Belediyesine 5'er milyon TL'den toplam 10 milyon TL ceza kesildiği öğrenildi.


Şuan CHP Samsun Milletvekili olan Hayati Tekin'in  Tekkeköy Belediyesi  Başkanı olduğu dönemde Soğancılar firmasına satılan Kirazlık mevkiinde ki arsaya firma tarafından bina yapılmıştı. Yapılan bina ise kaya düşmesi sonucu hasar görmüştü. Soğancılar firması ise satın aldığı arsaya yaptığı binanın kaya düşmesi sonucu hasar görmesi sonrası kendisine ayıplı mal satıldığı iddiası ile  dava açmıştı.


Soğancılar firmasının açtığı dava sürecinde ise dönemin Tekkeköy Belediyesi Başkanı olan Hayati Tekin, CHP'den milletvekili oldu. Açılan dava ile ilgili ise mahkemenin Hasan Togar'ın belediye başkanlığı döneminde Tekkeköy Belediyesi'ne 5 milyon TL para ceza kesilmesine hükmettiği öğrenildi.  Mahkeme aynı şekilde Sogancılara ait binanın gördüğü zarar nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne de ayrıca 5 milyon TL para cezası verdiği bildirildi.


Kirazlık mevkiinde bulunan arsanın dağlık bir bölgede olmasına rağmen, kaya düşmesi ve benzeri afetlere karşı hiç bir önlem alınmadan CHP'li Tekkeköy Belediyesi eski Başkanı Hayati Tekin döneminde Sogancılar firmasına yapılan arsa satışının faturası, firma tarafından açılan 'Ayıplı Mal Satışı' davası ile mevcut belediye yönetimlerine kesilmiş oldu.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tekkeköy Belediyesi'nin mahkemece kesilen 5'er milyon TL'den 10 milyon TL'lik para cezasına ise itiraz ettiği öğrenildi. 

 

Bütünşehir Yasasından önce Tekkeköy Belediyesi ve Kutlukent Belediyeleri tarafından Sogancılar firmasına satılan ayıplı arsaya yapılan bina için de aynı dönemde belediye yönetimleri tarafında ruhsat verildiği bildirildi.  

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI