• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN 15 TEMMUZ DARBE GECESİNE AİT O BİLGİYİ İLK KEZ AÇIKLADI

Samsun Valisi İbrahim Şahin 15 Temmuz darbe gecesine ait o bilgiyi ilk kez açıkladı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Samsun'da kışla ve jandarma komutanlığının yanına iş makinaları ve kamyonları stok ettiklerini açıkladı.

18 Ağustos 2016 Perşembe 20:24
Samsun Valisi İbrahim Şahin 15 Temmuz darbe gecesine ait o bilgiyi ilk kez açıkladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 15 Temmuz askeri darbe kalkışmasının yaşandığı gece Samsun'da bulunan askeri kışla ve jandarma komutanlığının yanınan iş makinaları ve kamyonları stok ettiklerini belirterek, "Belki askeriye oradan çıkarda olumsuz bir davranış içerisine girerler diye tedbir aldık" dedi. 

 

VALİ ŞAHİN: EMNİYET TEŞKİLATINA TAKDİRNAME VERDİM

Samsun'da  Batıpark Golf  Tesislerinde sivil toplum kuruluşları, siyasiler ve iş adamlarının buluştuğu toplantıda konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin,  "Değerli Arkadaşlar; 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından girişilen darbe sonucunda belediye başkanları arkadaşlarıma görev vererek kışlanın ve jandarma komutanlığının yanına iş makinalarını ve kamyonları stok ettik. Belki askeriye oradan çıkarda olumsuz bir davranış içerisine girerler diye tedbir aldık. O akşam emniyet teşkilatımız inanılmaz bir performans sergiledi. Bende gösterdikleri bu başarılardan dolayı kendilerini takdirname ile ödüllendirdim. Şehrimizde emniyet teşkilatı arkadaşlarımız başlarında Emniyet Müdürümüz olmak üzere işlerini gerçekten en güzel şekilde yapıyorlar." diye konuştu.

 

 

 

VALİ KONAĞININ KARŞISINDA DENİZALTI GÖRÜLMÜŞ..


Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı konuşmada ayrıca 15 Temmuz darbe kalkışmasının yapıldığı gece Samsun'a denizaltı geldiği yönünde ki iddialarla ilgili de açıklamalarda bulundu.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, bu konu ile ilgili de  "15 Temmuz akşamı ile ilgili henüz netleşmemiş bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. O gece bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanımız, il başkanımız otururken koruma arkama geldi ve kulağıma bir şeyler söyledi. Ben de izin isteyerek emniyet müdürü, jandarma komutanı, MİT bölge başkanı ve başsavcı ile beraber makama geçtim. Arkadaşlara durumun ne olduğunu sordum. 'Konağın karşısında denizaltı görülmüş' dediler. 'Denizaltı çıkıyor, güverte kısmından bizi gözlüyorlar' denildi. Sahil Güvenlik Komutanı'nı arayarak gözlem için bir devriye çıkarmasını istedim. Gittiler fakat 'herhangi bir şey yok' diye geri döndüler. Tabi bir zaman sonra bu durum beni daha fazla rahatsız etti. Varsa böyle bir şey ortaya çıkmalı, hele gerçekse bunun affı mümkün değil. OHAL bürosunda görevlendirdiğim vali yardımcısına söyledim. O da o akşam görevli olan polisleri dinlemiş. Polislerimiz, 'Biz çocuk değiliz gördük. Hatta dürbünle baktık. Onların da bizi büyük dürbünleriyle izlediklerini gördük. Bizi gördüklerinde yavaşça kayboldular' dediler. Ben de başsavcımızla görüştüm. O da 'İnebolu'ya bazı fakslar gitmiş' deyince bunu inceleyelim dedik. Başsavcılığa bu durumu şikayet konusu olarak bildirdik. Denizaltılar radar sistemiyle denizin altında hareket ettikleri için eğer kayıtlar silinmemişse bir şekilde ortaya çıkacak. Tabi böyle bir şey varsa bu vahim bir durum. Acaba konakta bakanlar var diye konağı mı patlatacaklardı, yoksa başarılı olsalardı oradan bakanlarımızı mı götüreceklerdi şu an için bilmiyoruz. Umarım ki, böyle bir şey yoktur" dedi.

 

 

 

ARTIK BAŞARAMAYACAKLAR


Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı açıklamalarını şöyle sürdürdü.

"Değerli Arkadaşlar; Hayat devam ediyor. Ekonomik göstergelerin daha iyi olması konusunda gayret sarf etmemiz gerekiyor. Zaten bu darbe girişiminin başarıya ulaşmamasının birkaç nedenlerden birisi de milli gelir seviyemizin kişi başı 10 bin dolar olmasıdır. Milli gelir seviyemizi kişi başı 15 bin, 20 bin seviyesine çıkartırsak hiç ikimse bir daha böyle bir darbe girişimini aklının uçundan bile geçiremez. Bu terör örgütü o zaman satılık insan bulamayacak. Bundan sonra ülke olarak el frenini indirdik, gaza basacağız, otomatik vitese atacağız ve inşallah ülkemiz Avrupa ülkelerinin de önüne geçecek. Zaten bu üst akıl Türkiye üzerindeki emellerini bu ülke insanının daha iyi olmaması için mücadelesini sürdürüyor. Ama biz onlara rağmen bu işi başardık. Sürekli bir engel çıkarıldı. Türkiye ne zaman iyi bir şeyler yapmaya çalışsa devamlı olarak mani olundu. Artık başaramayacaklar. Türkiye zor bir coğrafyada yaşıyor. Nasıl İstanbul’da boğaz köprüleri önemliyse, FETÖ/PYD terör örgütü çeteleri köprüyü tuttularsa, üst akıl diye tabir ettiğimiz bazı süper devletler de Türkiye dünyanın köprüsü diye Türkiye üzerine bu kadar uğraşı sarf ediyorlar. Türkiye doğalgaz boru hatlarının ve petrol geçiş hatlarının güzergahıdır. Onun için ülkemizin kıymetini bileceğiz. Ülkemizin gelişmesi için büyük çaba sarf edeceğiz. Bu toplantılar bizim için bir fırsattır. Şehrin eşrafı ile bir araya gelme ve onları görme fırsatı buluyoruz. Katılımın fazla olması bizleri sevindiriyor. Şehrimizde yapılması gereken ama fark etmediğimiz şeyleri fark edelim ve şehrimizi daha iyi yerlere taşıyalım. Golf sahası ilimizde ve Karadeniz Bölgesi'nde ilk yapılan golf sahasıdır. Golf zengin sporu değil, golfle uğraşanlar zengin oluyor. Golf artık bir sektör halini almaktadır. Bu sektör inşallah çocuklarımıza iş imkanı olacaktır. Bu golf sahasını ilimize kazandıran belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. 2017 olimpiyat oyunlarında burası dal alanı olarak seçildi. En azından gelecek sene de bir alanımızı bu şekilde hazır hale getirmiş oluyoruz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Salıpazarı Teşkilatında konuştu: Hizmette ayrım yok

Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti Salıpazarı Teşkilatında konuştu: Hizmette ayrım yok Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Salıpazarı ilçe Teşkilatında yaptığı konuşmada hizmetlerde ayrım yapmadıklarını belirterek, "Avut mahallesi hizmet ettik diye bize daha az oy verdi" dedi.

Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı

Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı. Samsun'un Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen O'nu Anlamak etkinliğinde konuşan yazar Senai Demirci, peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatını anlattı.

Erdoğan Tok başkanlık koltuğunu Çınar Soytürk'e devretti

Erdoğan Tok başkanlık koltuğunu Çınar Soytürk'e devretti Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle başkanlık koltuğunu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencisi Çınar Soytürk’e devretti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET