• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN 15 TEMMUZ DARBE GECESİNE AİT O BİLGİYİ İLK KEZ AÇIKLADI

Samsun Valisi İbrahim Şahin 15 Temmuz darbe gecesine ait o bilgiyi ilk kez açıkladı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Samsun'da kışla ve jandarma komutanlığının yanına iş makinaları ve kamyonları stok ettiklerini açıkladı.

18 Ağustos 2016 Perşembe 20:24
Samsun Valisi İbrahim Şahin 15 Temmuz darbe gecesine ait o bilgiyi ilk kez açıkladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 15 Temmuz askeri darbe kalkışmasının yaşandığı gece Samsun'da bulunan askeri kışla ve jandarma komutanlığının yanınan iş makinaları ve kamyonları stok ettiklerini belirterek, "Belki askeriye oradan çıkarda olumsuz bir davranış içerisine girerler diye tedbir aldık" dedi. 

 

VALİ ŞAHİN: EMNİYET TEŞKİLATINA TAKDİRNAME VERDİM

Samsun'da  Batıpark Golf  Tesislerinde sivil toplum kuruluşları, siyasiler ve iş adamlarının buluştuğu toplantıda konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin,  "Değerli Arkadaşlar; 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından girişilen darbe sonucunda belediye başkanları arkadaşlarıma görev vererek kışlanın ve jandarma komutanlığının yanına iş makinalarını ve kamyonları stok ettik. Belki askeriye oradan çıkarda olumsuz bir davranış içerisine girerler diye tedbir aldık. O akşam emniyet teşkilatımız inanılmaz bir performans sergiledi. Bende gösterdikleri bu başarılardan dolayı kendilerini takdirname ile ödüllendirdim. Şehrimizde emniyet teşkilatı arkadaşlarımız başlarında Emniyet Müdürümüz olmak üzere işlerini gerçekten en güzel şekilde yapıyorlar." diye konuştu.

 

 

 

VALİ KONAĞININ KARŞISINDA DENİZALTI GÖRÜLMÜŞ..


Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı konuşmada ayrıca 15 Temmuz darbe kalkışmasının yapıldığı gece Samsun'a denizaltı geldiği yönünde ki iddialarla ilgili de açıklamalarda bulundu.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin, bu konu ile ilgili de  "15 Temmuz akşamı ile ilgili henüz netleşmemiş bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. O gece bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanımız, il başkanımız otururken koruma arkama geldi ve kulağıma bir şeyler söyledi. Ben de izin isteyerek emniyet müdürü, jandarma komutanı, MİT bölge başkanı ve başsavcı ile beraber makama geçtim. Arkadaşlara durumun ne olduğunu sordum. 'Konağın karşısında denizaltı görülmüş' dediler. 'Denizaltı çıkıyor, güverte kısmından bizi gözlüyorlar' denildi. Sahil Güvenlik Komutanı'nı arayarak gözlem için bir devriye çıkarmasını istedim. Gittiler fakat 'herhangi bir şey yok' diye geri döndüler. Tabi bir zaman sonra bu durum beni daha fazla rahatsız etti. Varsa böyle bir şey ortaya çıkmalı, hele gerçekse bunun affı mümkün değil. OHAL bürosunda görevlendirdiğim vali yardımcısına söyledim. O da o akşam görevli olan polisleri dinlemiş. Polislerimiz, 'Biz çocuk değiliz gördük. Hatta dürbünle baktık. Onların da bizi büyük dürbünleriyle izlediklerini gördük. Bizi gördüklerinde yavaşça kayboldular' dediler. Ben de başsavcımızla görüştüm. O da 'İnebolu'ya bazı fakslar gitmiş' deyince bunu inceleyelim dedik. Başsavcılığa bu durumu şikayet konusu olarak bildirdik. Denizaltılar radar sistemiyle denizin altında hareket ettikleri için eğer kayıtlar silinmemişse bir şekilde ortaya çıkacak. Tabi böyle bir şey varsa bu vahim bir durum. Acaba konakta bakanlar var diye konağı mı patlatacaklardı, yoksa başarılı olsalardı oradan bakanlarımızı mı götüreceklerdi şu an için bilmiyoruz. Umarım ki, böyle bir şey yoktur" dedi.

 

 

 

ARTIK BAŞARAMAYACAKLAR


Samsun Valisi İbrahim Şahin, yaptığı açıklamalarını şöyle sürdürdü.

"Değerli Arkadaşlar; Hayat devam ediyor. Ekonomik göstergelerin daha iyi olması konusunda gayret sarf etmemiz gerekiyor. Zaten bu darbe girişiminin başarıya ulaşmamasının birkaç nedenlerden birisi de milli gelir seviyemizin kişi başı 10 bin dolar olmasıdır. Milli gelir seviyemizi kişi başı 15 bin, 20 bin seviyesine çıkartırsak hiç ikimse bir daha böyle bir darbe girişimini aklının uçundan bile geçiremez. Bu terör örgütü o zaman satılık insan bulamayacak. Bundan sonra ülke olarak el frenini indirdik, gaza basacağız, otomatik vitese atacağız ve inşallah ülkemiz Avrupa ülkelerinin de önüne geçecek. Zaten bu üst akıl Türkiye üzerindeki emellerini bu ülke insanının daha iyi olmaması için mücadelesini sürdürüyor. Ama biz onlara rağmen bu işi başardık. Sürekli bir engel çıkarıldı. Türkiye ne zaman iyi bir şeyler yapmaya çalışsa devamlı olarak mani olundu. Artık başaramayacaklar. Türkiye zor bir coğrafyada yaşıyor. Nasıl İstanbul’da boğaz köprüleri önemliyse, FETÖ/PYD terör örgütü çeteleri köprüyü tuttularsa, üst akıl diye tabir ettiğimiz bazı süper devletler de Türkiye dünyanın köprüsü diye Türkiye üzerine bu kadar uğraşı sarf ediyorlar. Türkiye doğalgaz boru hatlarının ve petrol geçiş hatlarının güzergahıdır. Onun için ülkemizin kıymetini bileceğiz. Ülkemizin gelişmesi için büyük çaba sarf edeceğiz. Bu toplantılar bizim için bir fırsattır. Şehrin eşrafı ile bir araya gelme ve onları görme fırsatı buluyoruz. Katılımın fazla olması bizleri sevindiriyor. Şehrimizde yapılması gereken ama fark etmediğimiz şeyleri fark edelim ve şehrimizi daha iyi yerlere taşıyalım. Golf sahası ilimizde ve Karadeniz Bölgesi'nde ilk yapılan golf sahasıdır. Golf zengin sporu değil, golfle uğraşanlar zengin oluyor. Golf artık bir sektör halini almaktadır. Bu sektör inşallah çocuklarımıza iş imkanı olacaktır. Bu golf sahasını ilimize kazandıran belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. 2017 olimpiyat oyunlarında burası dal alanı olarak seçildi. En azından gelecek sene de bir alanımızı bu şekilde hazır hale getirmiş oluyoruz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sizleri sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum"

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri. İlkadım Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına, iletişim, öfke kontrolü, stratejik yaşam ve etik davranış ilkeleri konulu eğitim semineri düzenlendi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesinin yenileneceğini ve personel sayısının artırılacağını söyledi.

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi. Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Elif Nur Dişli, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu. Fuat Avni'nin ismini mahkeme kararı ile Said Sefa yapan, FETÖ'cü Haberdar sitesinin Yayın Yönetmeni Said Sefa olduğu tespit edildi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET