• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN HAVZA'DA OSB'Yİ İNCELEDİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza'da OSB'yi inceledi! Samsun Valisi İbrahim Şahin, Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu ve ilgililerden OSB çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

20 Ekim 2016 Perşembe 18:13
Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza'da OSB'yi inceledi

Samsun Valisi Şahin ilk olarak Bekdiğin Mahallesi Çal Mevkiinde altyapı çalışmaları devam eden Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu ve ilgililerden OSB çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin’i, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ve TSO yönetim kurulu üyeleri karşıladılar.

 

Vali Şahin ilk olarak burada OSB bağlantı yolunda incelemelerde bulundu ve altyapı çalışmalarının devam ettiği OSB alanına geçti.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin OSB alanını gezerek burada Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ile müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

 

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza OSB’nin demiryolu hattının içerisinden geçmesinin avantajına sahip olduğunu belirterek; “OSB’in tamamlanması ile ilçemizde istihdam sorunu çözüleceği gibi göç alan bir yer haline gelecek.

 

Şahin Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanları ile Karadeniz’in en büyük OSB’lerinden biri olduğunu belirterek; “İnanıyorum ki buralar bir kaç yıl içerisinde fabrikalar ile dolacak. Burada önemli olan müteahhit firmalarımızın işini iyi yapması.  OSB’mizin altyapı çalışmaları yaklaşık yüzde 85 oranında tamamlanmış. Aynı zamanda elektrik altyapı işi de hızlı bir şekilde devam etmekte. Bundan sonraki önceliğimiz buraya büyük yatırımcı bulmak.” Dedi.

 

Vali Şahin daha sonra OSB’yi anayol bağlayan Ankara Samsun Karayolu ve demiryolu üstgeçidinde incelemelerde bulundu.

 

 

Vali Şahin ve beraberindekiler daha sonra inşaatı tamamlanan Havza Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu ve Havza Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Keçeci’den hastane hakkında bilgiler aldılar.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza Devlet Hastanesinin bağlantı yolları tamamlandıktan sonra kısa süre içerisinde hizmete gireceğini belirtti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu

MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu MMO Samsun Şubesi'nden Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu. Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında üyelerine yönelik düzenlediği Mühendis Yetkilendirme Kurslarına “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu” ile devam ediyor. 

Samsun’daTarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı düzenlendi

Samsun’daTarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı düzenlendi Samsun’daTarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı düzenlendi. Samsun’un Bafra ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve İŞKUR işbirliği ile hayata geçirilen “Tarımda Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında kadın girişimciler için kurs açıldı. 

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı

Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı Nilhan Osmanoğlu Samsunlulara Osmanlı’yı anlattı. Samsun'a gelen 2. Abdülhamid Han’ın 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, Sultanın Dilinden Osmanlı konferansında Payitaht Abdülhamid dizisi ile ilgili konuştu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET