• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN HAVZA'DA OSB'Yİ İNCELEDİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza'da OSB'yi inceledi! Samsun Valisi İbrahim Şahin, Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu ve ilgililerden OSB çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

20 Ekim 2016 Perşembe 18:13
Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza'da OSB'yi inceledi

Samsun Valisi Şahin ilk olarak Bekdiğin Mahallesi Çal Mevkiinde altyapı çalışmaları devam eden Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu ve ilgililerden OSB çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin’i, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ve TSO yönetim kurulu üyeleri karşıladılar.

 

Vali Şahin ilk olarak burada OSB bağlantı yolunda incelemelerde bulundu ve altyapı çalışmalarının devam ettiği OSB alanına geçti.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin OSB alanını gezerek burada Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ile müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

 

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza OSB’nin demiryolu hattının içerisinden geçmesinin avantajına sahip olduğunu belirterek; “OSB’in tamamlanması ile ilçemizde istihdam sorunu çözüleceği gibi göç alan bir yer haline gelecek.

 

Şahin Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanları ile Karadeniz’in en büyük OSB’lerinden biri olduğunu belirterek; “İnanıyorum ki buralar bir kaç yıl içerisinde fabrikalar ile dolacak. Burada önemli olan müteahhit firmalarımızın işini iyi yapması.  OSB’mizin altyapı çalışmaları yaklaşık yüzde 85 oranında tamamlanmış. Aynı zamanda elektrik altyapı işi de hızlı bir şekilde devam etmekte. Bundan sonraki önceliğimiz buraya büyük yatırımcı bulmak.” Dedi.

 

Vali Şahin daha sonra OSB’yi anayol bağlayan Ankara Samsun Karayolu ve demiryolu üstgeçidinde incelemelerde bulundu.

 

 

Vali Şahin ve beraberindekiler daha sonra inşaatı tamamlanan Havza Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu ve Havza Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Keçeci’den hastane hakkında bilgiler aldılar.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza Devlet Hastanesinin bağlantı yolları tamamlandıktan sonra kısa süre içerisinde hizmete gireceğini belirtti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET