• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN HAVZA'DA OSB'Yİ İNCELEDİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza'da OSB'yi inceledi! Samsun Valisi İbrahim Şahin, Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu ve ilgililerden OSB çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

20 Ekim 2016 Perşembe 18:13
Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza'da OSB'yi inceledi

Samsun Valisi Şahin ilk olarak Bekdiğin Mahallesi Çal Mevkiinde altyapı çalışmaları devam eden Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu ve ilgililerden OSB çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin’i, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ve TSO yönetim kurulu üyeleri karşıladılar.

 

Vali Şahin ilk olarak burada OSB bağlantı yolunda incelemelerde bulundu ve altyapı çalışmalarının devam ettiği OSB alanına geçti.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin OSB alanını gezerek burada Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar ile müteahhit firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

 

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza OSB’nin demiryolu hattının içerisinden geçmesinin avantajına sahip olduğunu belirterek; “OSB’in tamamlanması ile ilçemizde istihdam sorunu çözüleceği gibi göç alan bir yer haline gelecek.

 

Şahin Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanları ile Karadeniz’in en büyük OSB’lerinden biri olduğunu belirterek; “İnanıyorum ki buralar bir kaç yıl içerisinde fabrikalar ile dolacak. Burada önemli olan müteahhit firmalarımızın işini iyi yapması.  OSB’mizin altyapı çalışmaları yaklaşık yüzde 85 oranında tamamlanmış. Aynı zamanda elektrik altyapı işi de hızlı bir şekilde devam etmekte. Bundan sonraki önceliğimiz buraya büyük yatırımcı bulmak.” Dedi.

 

Vali Şahin daha sonra OSB’yi anayol bağlayan Ankara Samsun Karayolu ve demiryolu üstgeçidinde incelemelerde bulundu.

 

 

Vali Şahin ve beraberindekiler daha sonra inşaatı tamamlanan Havza Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu ve Havza Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Keçeci’den hastane hakkında bilgiler aldılar.

 

Samsun Valisi İbrahim Şahin Havza Devlet Hastanesinin bağlantı yolları tamamlandıktan sonra kısa süre içerisinde hizmete gireceğini belirtti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da İlkadım Belediyesi Engelliler Günü'nde engelleri kaldırıyor

Samsun'da İlkadım Belediyesi Engelliler Günü'nde engelleri kaldırıyor Samsun'da İlkadım Belediyesi Engelliler Günü'nde engelleri kaldırıyor! 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde İlkadım Belediyesi tarafından Samsun'da ilk olan Engelli Araç Şarj İstasyonu açılışı düzenlenirken, 1 engelli vatandaşa akülü araç hediye edildi.

Samsun'da Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar OMÜ Rektörü Sait Bilgiç’i ziyaret etti

Samsun'da Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar OMÜ Rektörü Sait Bilgiç’i ziyaret etti Samsun'da Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar OMÜ Rektörü Sait Bilgiç’i ziyaret etti! Samsun’a gelen Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’i ziyaret etti.

Samsun'un Bafra'da Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

Samsun'un Bafra'da Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi Samsun'un Bafra'da Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi! Samsun'un Bafra ilçesinde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Engelliler Günü kutlaması yapıldı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Engelliler Günü kutlaması yapıldı Samsun'un Çarşamba ilçesinde Engelliler Günü kutlaması yapıldı! Samsun’un Çarşamba ilçesinde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET