• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN: İNTERNET HABERCİLİĞİ ÖNEM KAZANIYOR

Samsun Valisi İbrahim Şahin: İnternet haberciliği önem kazanıyor. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlendiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ödül töreni'nde yaptığı konuşmada, "İnternet haberciliği önem kazanıyor" dedi.

11 Ocak 2017 Çarşamba 10:28
Samsun Valisi İbrahim Şahin: İnternet haberciliği önem kazanıyor

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti tarafından ilk kez düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ödül töreni'nde konuşmada yapan Samsun Valisi İbrahim Şahin, yeni medya ve internet haberciliği ile ilgili katılımcılarla çok önemli paylaşımlarda bulundu.

 

Yavaş yavaş klasik medyanın miadını doldurduğunu belirten Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Basın mensubu arkadaşlarımla birkaç kahvaltılı toplantıda bir araya gelip yeni bir sinerji oluşturalım diye konuşmuştuk. Bunu gerçekleştiremedik. Bunun hemen gerçekleşmesini de hemen beklemiyorduk. Biz gazeteciler çok rahat bir şekilde bir araya gelemeyiz. Ayrıca da toz bölünme gibi çok hızlı bir şekilde bölünürüz. Onun için bunu belli aralıklarla tekrar etmem gerekiyordu. Fırsat buldukça söylüyorum. Çünkü konvansiyonel diye tabir edilen klasik medya kalmadı, kalmıyor. Her geçen gün eriyor. Mesela Samsun’da basılan gazeteleri üst üste koyun bir arkadaşımızın internet sitesindeki kadar ancak okunuyor veya tıklanıyor. Yeni medya diye tabir edilen internet haberciliği her gün daha da önem kazanıyor. Her birimizin birer artık medya organı var. Ben buraya çıkmadan önce baktım benim twitter hesabım hızlı bir şekilde tırmanıyor. Kar tatili dolayısıyla öğrenciler beni ‘valiciğim, vali amca, vali beyciğim’ yapıyorlar. Bazen uygun olmayan şekilde söylüyorlar. Kar tatili bekliyorlar. Kar tatili konusunda kolay kolay tatil yapma düşüncesinde değilim. Çünkü aslında karın da eğitimin bir parçası olduğuna inanıyorum. Diğer türlü Antalya’daki gibi damperli kamyonla okulun önüne karı dökeriz. Dün ve bugün de bazı ilçelerimizi tatil ettiğimizde ‘çocuklar aman boş kalmayın kitap okuyun’ dedim. Şimdi de çocuklar bana bol miktarda kitap fotoğrafı gönderiyorlar. ‘Yarın da tatil yap ki kitabım yarım kaldı’ diyorlar. Amacı kitabı bitirmek değil, kitaba başlamaktı. Bu kısmen de olsa başardık” şeklinde konuştu.

 


“Düzgün bir gazetecilik yapmak gerekiyor”

Samsun’da çok kaliteli gazetecilerin olduğunu ifade eden Vali Şahin, “10 Ocak Gazeteciler Günü hikayesini bir köşe yazarı arkadaşımız çok güzel yazmış. Gazeteci arkadaşları takip ettiğimde eğer araştırmacı gazeteci ise, köşesinde bir şeyleri araştırıp yazıyorsa samimiyetimle söylüyorum ulusal bir gazeteye koyun rahatlıkla yayınlayabilirsiniz. Bazen yazının şehvetine kapılıp son derece yanlış, gereksiz, abartılı şeyler ya da yalan şeyler yazılıyor. Buna bugün belki sessiz kalınabilir ama yarın acısını çıkarırlar. Hiçbir şeyde yanınıza kalmıyor. Onun için de düzgün bir gazetecilik yapmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de projesi

Samsun Vezirköprü'de Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de projesi Samsun Vezirköprü'de Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de projesi.Samsun’un Vezirköprü ilçesinde "Gelecek Gençlerde, Gençler Vezirköprü’de" projesi kapsamında Vezirköprü Gençlik Platformu’nun tüzel bir yapıya kavuşması için ilk toplantı yapıldı.

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı

Bakan Kılıç, Samsunlu şehit Ramazan Taşkın’ın cenaze törenine katıldı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki El Bab'da meydana gelen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Taşkın, memleketi Samsun’da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şehit Ramazan Taşkın’ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü

Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü Samsun'un Canik ilçesinde yetim çocukların mutlu günü. AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları ve İHH İnsani Yardım Vakfı, Canik Belediyesi'nin de destek verdiği etkinlikte yetim çocukları sevindirdi. Samsun'un değişik ilçelerinden Canik'e gelen yetim çocuklar, yemek yedi, oyun oynayarak keyifli dakikalar geçirdi.

Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu Samsun'da ölen polis memuru Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu. Kanser hastalığından hayatını kaybeden eski Polis Emeklileri Derneği Samsun Şube Başkanı Metin Çağlarırmak için mevlit okutuldu. 

KÖŞE YAZARLARI

ANKET