• 2,8057 TL

  • 3,2349 TL

  • 116,249 TL

  • 83.829,85

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA EN SON SEÇİM ANKETİ

ORC Araştırma Şirketi Karadeniz bölgesinde seçim anketi yaptı.. İşte o sonuçlar.

02 Ağustos 2013 Cuma 10:16
Samsunda en son seçim anketi

ORC Araştırma Şirketi'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' sonuçları yayınlandı. Karadeniz bölgesinde seçim anketi gerçekleştiren araştırma şirketi, Samsun'da da nabız yokladı.
 
ORC'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' 10-15 Temmuz 2013 tarihleri arasında 4900 denek ile yüzyüze görüşülerek gerçekleştirildi.
 
Yapılan ankete göre Samsunda'da deneklere 'Hangi partiden hangi aday çıkmalı' sorusu yöneltildi. Samsunda gerçekleştirilen yerel seçim araştırmasında 'Samsun Büyükşehir Belediyesi' için deneklere 'Bugün seçim olsa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz  parti hangisidir?' sorusu yöneltildi.
 
Bu soruya göre AK Parti yüzde 42.1, CHP yüzde 29.5, MHP yüzde 18.2 oy aldı. 
 
Ankette 'Partinizin Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olmalı? sorusuna ise AK Parti seçmeni Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek istediklerini belirtti. Bakan Kılıç'a bu ankette yüzde 40.9 oranında oy çıkarken,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a yüzde 35.0, AK Parti Milletvekili Mustafa Demir'e yüzde 12.4 oy çıktı.
 
CHP seçmeni ise partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç'un ismini söyledi. Koç'a parti seçmeni yüzde 50.5 oy verdi. 
 
İşte o anket sonuçları..

YEREL SEÇİM ARAŞTIRMASI-İLÇELER 

DİĞER HABERLER

Ahmet Doğan Mavi Marmara'da şehit olan oğlunu anlatırken duygulandı

Ahmet Doğan Mavi Marmara'da şehit olan oğlunu anlatırken duygulandı Ahmet Doğan Mavi Marmara'da şehit olan oğlunu anlatırken duygulandı . Samsun'a gelen Başbakanlık Baş Danışmanı Ahmet Doğan, Mavi Marmara’da şehit olan oğlu Furkan Doğan’ı anlatırken duygulandı.

Samsun'un Canik ilçesine uluslararası misafir

Samsun'un Canik ilçesine uluslararası misafir Canik Belediyesi ile Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği ortaklığında düzenlenen Avrupa Gençlik ve Kültür Zirvesi için Samsun’a gelen dünyanın farklı ülkelerinden gençler, Başkan Osman Genç’in misafiri oldu.

Samsun'un Bafra ilçe Kaymakamlığı’nda ödül töreni

Samsun'un Bafra ilçe Kaymakamlığı’nda ödül töreni Samsun Bafra Kaymakamı Halis Arslan, ilçedeki resmi kurum ve kuruluşlarda çalışan personelleri başarı belgesi ile ödüllendirdi.

Samsun Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi OMÜÇEM’i ziyaret etti

Samsun Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi OMÜÇEM’i ziyaret etti Samsun Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi, farkındalık oluşturmak ve çocuklara sunulan hizmetleri yerinde görmek için Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Üniversitesi’ni (OMÜÇEM) ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI