• 2,2189 TL

  • 2,7864 TL

  • 85,2496 TL

  • 82.512

SAMSUNDA EN SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda en son seçim anketi
02 Ağustos 2013 Cuma 10:16

ORC Araştırma Şirketi Karadeniz bölgesinde seçim anketi yaptı.. İşte o sonuçlar.

ORC Araştırma Şirketi'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' sonuçları yayınlandı. Karadeniz bölgesinde seçim anketi gerçekleştiren araştırma şirketi, Samsun'da da nabız yokladı.
 
ORC'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' 10-15 Temmuz 2013 tarihleri arasında 4900 denek ile yüzyüze görüşülerek gerçekleştirildi.
 
Yapılan ankete göre Samsunda'da deneklere 'Hangi partiden hangi aday çıkmalı' sorusu yöneltildi. Samsunda gerçekleştirilen yerel seçim araştırmasında 'Samsun Büyükşehir Belediyesi' için deneklere 'Bugün seçim olsa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz  parti hangisidir?' sorusu yöneltildi.
 
Bu soruya göre AK Parti yüzde 42.1, CHP yüzde 29.5, MHP yüzde 18.2 oy aldı. 
 
Ankette 'Partinizin Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olmalı? sorusuna ise AK Parti seçmeni Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek istediklerini belirtti. Bakan Kılıç'a bu ankette yüzde 40.9 oranında oy çıkarken,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a yüzde 35.0, AK Parti Milletvekili Mustafa Demir'e yüzde 12.4 oy çıktı.
 
CHP seçmeni ise partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç'un ismini söyledi. Koç'a parti seçmeni yüzde 50.5 oy verdi. 
 
İşte o anket sonuçları..

YEREL SEÇİM ARAŞTIRMASI-İLÇELER 

DİĞER HABERLER

Cem Garipoğlu intiharı ile ilgili başsavcılıktan flaş açıklama

Cem Garipoğlu intiharı ile ilgili başsavcılıktan flaş açıklama Cem Garipoğlu intiharı ile ilgili başsavcılıktan flaş açıklama. Garipoğlu'nun kesin ölüm nedeni açıklandı. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Garipoğlu'nun nasıl öldüğünü açıkladı. Cem Garipoğlu nasıl intihar etti, işte ayrıntılar.

Çocuk hakları gününde balon uçurdular

Çocuk hakları gününde balon uçurdular Samsun’da Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çocuklar, ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktılar.

Samsun Valiliği 'Şikayet Hattı' açtı

Samsun Valiliği 'Şikayet Hattı' açtı Samsun Valiliği vatandaşların şikayet ve sorunlarını çözümlemek amacıyla 'Şikayet Hattı' açtı.

Cami yapımında acele ettiler kıble yönünü şaşırdılar

Cami yapımında acele ettiler kıble yönünü şaşırdılar Trabzon'un Maçka ilçesindeki bir köyde yaklaşık bir yıl önce köylülerce yapılan caminin inşaatında acele edilince mihrap, minber ve vaaz kürsüsünün kıble yönü yanlış hesaplandı.

KÖŞE YAZARLARI