• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

SAMSUNDA EN SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda en son seçim anketi
02 Ağustos 2013 Cuma 10:16

ORC Araştırma Şirketi Karadeniz bölgesinde seçim anketi yaptı.. İşte o sonuçlar.

ORC Araştırma Şirketi'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' sonuçları yayınlandı. Karadeniz bölgesinde seçim anketi gerçekleştiren araştırma şirketi, Samsun'da da nabız yokladı.
 
ORC'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' 10-15 Temmuz 2013 tarihleri arasında 4900 denek ile yüzyüze görüşülerek gerçekleştirildi.
 
Yapılan ankete göre Samsunda'da deneklere 'Hangi partiden hangi aday çıkmalı' sorusu yöneltildi. Samsunda gerçekleştirilen yerel seçim araştırmasında 'Samsun Büyükşehir Belediyesi' için deneklere 'Bugün seçim olsa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz  parti hangisidir?' sorusu yöneltildi.
 
Bu soruya göre AK Parti yüzde 42.1, CHP yüzde 29.5, MHP yüzde 18.2 oy aldı. 
 
Ankette 'Partinizin Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olmalı? sorusuna ise AK Parti seçmeni Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek istediklerini belirtti. Bakan Kılıç'a bu ankette yüzde 40.9 oranında oy çıkarken,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a yüzde 35.0, AK Parti Milletvekili Mustafa Demir'e yüzde 12.4 oy çıktı.
 
CHP seçmeni ise partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç'un ismini söyledi. Koç'a parti seçmeni yüzde 50.5 oy verdi. 
 
İşte o anket sonuçları..

YEREL SEÇİM ARAŞTIRMASI-İLÇELER 

DİĞER HABERLER

Samsun'da Uğur Mumcu anısına yürüyüş yapıldı

Samsun'da Uğur Mumcu anısına yürüyüş yapıldı Samsun’da, sivil toplum örgütlerinin katılımı ile Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22. yıl dönümünde düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Samsun'da mülki idare amirlerine etik liderlik semineri

Samsun'da mülki idare amirlerine etik liderlik semineri İçişleri Bakanlığı ve Samsun Valiliği işbirliği ile Samsun'da mülki idare amirleri ve belediye başkanlarına yönelik etik liderlik semineri düzenlendi.

Orta Karadeniz'de hava tahmini

Orta Karadeniz'de hava tahmini Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Orta Karadeniz'de 25 Ocak Pazar gününden itibaren yağmur ve bazı bölgelerde ise kar yağışı beklendiği bildirildi.

Avukat Hakları Merkezi Karadeniz Bölge Çalıştayı yapıldı

Avukat Hakları Merkezi Karadeniz Bölge Çalıştayı yapıldı TBB Avukat Hakları Merkezi’nin düzenlediği Karadeniz Bölge Çalıştayı, Samsun’da gerçekleştirildi. Çalıştaya TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Başkan Yardımcısı Av. Başar Yatlı katıldı.

KÖŞE YAZARLARI