• 2,2445 TL

  • 2,8812 TL

  • 87,7724 TL

  • 76.870

SAMSUNDA EN SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda en son seçim anketi
02 Ağustos 2013 Cuma 10:16

ORC Araştırma Şirketi Karadeniz bölgesinde seçim anketi yaptı.. İşte o sonuçlar.

ORC Araştırma Şirketi'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' sonuçları yayınlandı. Karadeniz bölgesinde seçim anketi gerçekleştiren araştırma şirketi, Samsun'da da nabız yokladı.
 
ORC'nin 'Karadeniz Bölgesi yerel seçim anketi' 10-15 Temmuz 2013 tarihleri arasında 4900 denek ile yüzyüze görüşülerek gerçekleştirildi.
 
Yapılan ankete göre Samsunda'da deneklere 'Hangi partiden hangi aday çıkmalı' sorusu yöneltildi. Samsunda gerçekleştirilen yerel seçim araştırmasında 'Samsun Büyükşehir Belediyesi' için deneklere 'Bugün seçim olsa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy vermeyi düşündüğünüz  parti hangisidir?' sorusu yöneltildi.
 
Bu soruya göre AK Parti yüzde 42.1, CHP yüzde 29.5, MHP yüzde 18.2 oy aldı. 
 
Ankette 'Partinizin Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olmalı? sorusuna ise AK Parti seçmeni Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek istediklerini belirtti. Bakan Kılıç'a bu ankette yüzde 40.9 oranında oy çıkarken,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a yüzde 35.0, AK Parti Milletvekili Mustafa Demir'e yüzde 12.4 oy çıktı.
 
CHP seçmeni ise partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Milletvekili Prof.Dr. Haluk Koç'un ismini söyledi. Koç'a parti seçmeni yüzde 50.5 oy verdi. 
 
İşte o anket sonuçları..

YEREL SEÇİM ARAŞTIRMASI-İLÇELER 

DİĞER HABERLER

Çarşamba'da çöp sorununa çözüm aranıyor

Çarşamba'da çöp sorununa çözüm aranıyor Çarşamba İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, “Vatandaşlar haklı olarak tepki gösterdiler. Bu koku, sineklenme gerçekten iyi değil” dedi.

Samsun'da hükümlülere şiddet konferansı

Samsun'da hükümlülere şiddet konferansı Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürlüğü KOZA Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi personeli Y. İlknur Göbel tarafından hükümlülere “şiddet” konulu konferans verildi.

Kocaman:'Ahiliğin gayesi ahlaklı bir toplum'

Kocaman:'Ahiliğin gayesi ahlaklı bir toplum' Kocaman, ahilin gayesinde halk ile devlet arasında iyi ilişkiler kurarak sosyal adaleti gerçekleştirmek ve ahlaklı bir toplum düzeni getirmek olduğunu söyledi.

Silajlık mısır ekiminde düşüş yaşanıyor

Silajlık mısır ekiminde düşüş yaşanıyor Samsun’un Bafra ilçesinde silajlık mısır ekiminde geçen yıla oranla düşüş yaşandı.

KÖŞE YAZARLARI