• 2,9475 TL

  • 3,2738 TL

  • 111,766 TL

  • 72.748

Öncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA İLK OTOMOBİLLER..

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara bakıyorsunuz..

31 Temmuz 2013 Çarşamba 00:52
Samsunda ilk otomobiller..


1936 yılında Samsunda bulunan binek otomobiller ve sahipleri ile ilgil bir araştırma yapan tarihçi Baki Sarısakal, ilginç veriler elde etti.

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara ulaşan Sarısakal, 'Samsun'da Unutulmayan Olaylar' kitabında bu çalışmasına da yer verdi.
 
Sarısakal, 1936 yılları ile diğer yıllarda Samsunda bulunan araç sayısını, sahiplerini ve otomobillerini ortaya çıkardı.

1936 yılında Samsunda araç sahibi olan kişi ve araçları kitapta şu şekilde belirtildi.
 
 
Ford marka araç sahipleri:
 
Tahsin kızı Mukaddes Ali Aydın, Arif kızı Hatice(Kara Hüseyin), Nuri Abdik(Mursel Akar), Kadir Çamlıbel, Hamiye Köroğlu ve Fatma Tanyer, İsmail kızı Ayşe Borvalı, İlyas oğlu Mehmet Özgür, Ahmet Ütgür

Fiat marka araç sahipleri:

Köroğlu Mehmet, Ömer Lütfü Şalvarlı

Doç marka araç sahipleri:

Mustafa Orak, Asım Enser eşi Şeziye Enser

Chevrolet marka araç sahipleri:
 
Salih Sürener, Mehmet Erturan

Pontiac marka araç sahipleri: Raifoğlu Süleyman
 

DİĞER HABERLER

Samsunlu şair ve yazarlar Kavak Tirit Evi'nde program düzenledi

Samsunlu şair ve yazarlar Kavak Tirit Evi'nde program düzenledi Samsunlu şair ve yazarlar Kavak Bölge Parkı'nda bulunan Kavak Tirit Evi'ni ziyaret ederek Kavak Belediyesi Kültür faaliyetleri kapsamında KADEF şiir akşamları programı düzenlendi.

Turan Çakır: Samsun sahildeki hasarları telafi edeceğiz

Turan Çakır: Samsun sahildeki hasarları telafi edeceğiz Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Turan Çakır, "Samsun sahildeki hasarları telafi edeceğiz" dedi.

İğne Deliği Gençlik Merkezi'nden İshak Taşçı'ya teşekkür

İğne Deliği Gençlik Merkezi'nden İshak Taşçı'ya teşekkür İğne Deliği Gençlik Merkezi, en büyük destekçileri olan Samsun'un Atakum ilçe Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya teşekkür etti.

Samsun'da taşeron işçiler tabutlu eylem düzenledi

Samsun'da taşeron işçiler tabutlu eylem düzenledi Samsun'da taşeron işçiler tabutlu eylem düzenledi. Samsun’da kamuda çalışan taşeron işçiler kadro verilmesi için Atatürk Anıtı önünde tabutlu eylem düzenledi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET