• 2,9432 TL

  • 3,3835 TL

  • 118,661 TL

  • 79.382,62

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA İLK OTOMOBİLLER..

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara bakıyorsunuz..

31 Temmuz 2013 Çarşamba 00:52
Samsunda ilk otomobiller..


1936 yılında Samsunda bulunan binek otomobiller ve sahipleri ile ilgil bir araştırma yapan tarihçi Baki Sarısakal, ilginç veriler elde etti.

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara ulaşan Sarısakal, 'Samsun'da Unutulmayan Olaylar' kitabında bu çalışmasına da yer verdi.
 
Sarısakal, 1936 yılları ile diğer yıllarda Samsunda bulunan araç sayısını, sahiplerini ve otomobillerini ortaya çıkardı.

1936 yılında Samsunda araç sahibi olan kişi ve araçları kitapta şu şekilde belirtildi.
 
 
Ford marka araç sahipleri:
 
Tahsin kızı Mukaddes Ali Aydın, Arif kızı Hatice(Kara Hüseyin), Nuri Abdik(Mursel Akar), Kadir Çamlıbel, Hamiye Köroğlu ve Fatma Tanyer, İsmail kızı Ayşe Borvalı, İlyas oğlu Mehmet Özgür, Ahmet Ütgür

Fiat marka araç sahipleri:

Köroğlu Mehmet, Ömer Lütfü Şalvarlı

Doç marka araç sahipleri:

Mustafa Orak, Asım Enser eşi Şeziye Enser

Chevrolet marka araç sahipleri:
 
Salih Sürener, Mehmet Erturan

Pontiac marka araç sahipleri: Raifoğlu Süleyman
 

DİĞER HABERLER

Ali Ağaoğlu'na o sözleri için soruşturma açıldı

Ali Ağaoğlu'na o sözleri için soruşturma açıldı Ali Ağaoğlu'na o sözleri için soruşturma açıldı. "Gecelik ilişkilerden hoşlansaydım İstanbul'da kadın kalmazdı" diyen Ali Ağaoğlu hakkında halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama'' suçundan soruşturma başlattı.

Samsun’da şehit aileleri, şehit olan yakınları için mevlit okuttu

Samsun’da şehit aileleri, şehit olan yakınları için mevlit okuttu Samsun’da şehit aileleri, şehit olan yakınları için mevlit okuttu. Samsun'da şehit Ahmet Altunoğlu, Selman Özay, Adem Şengül, Fikret Özer ve Başsavcı Murat Uzun için Gürbüz Caminde mevlit okutuldu.

Samsun'da şehit Bekir Anıl Erdal'ın evinin sokağı Türk Bayrakları ile donatıldı

Samsun'da şehit Bekir Anıl Erdal'ın evinin sokağı Türk Bayrakları ile donatıldı Samsun'da şehit Bekir Anıl Erdal'ın evinin sokağı Türk Bayrakları ile donatıldı. Muş’un Varto ilçesinde şehit olan Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal’ın Samsun’un Bafra ilçesinde baba evinin bulunduğu sokak bayraklarla donatıldı.

Schengen Vizesi nedir? Schengen Vizesi nasıl alınır

Schengen Vizesi nedir? Schengen Vizesi nasıl alınır Schengen Vizesi nedir? Schengen Vizesi nasıl alınır. Schengen Vizesi için hangi evraklar gerekli. Schengen Vizesini kimler alabilir. Schengen Vizesi başvurusu nasıl yapılır.

KÖŞE YAZARLARI