• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA İLK OTOMOBİLLER..

Samsunda ilk otomobiller..
31 Temmuz 2013 Çarşamba 00:52

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara bakıyorsunuz..


1936 yılında Samsunda bulunan binek otomobiller ve sahipleri ile ilgil bir araştırma yapan tarihçi Baki Sarısakal, ilginç veriler elde etti.

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara ulaşan Sarısakal, 'Samsun'da Unutulmayan Olaylar' kitabında bu çalışmasına da yer verdi.
 
Sarısakal, 1936 yılları ile diğer yıllarda Samsunda bulunan araç sayısını, sahiplerini ve otomobillerini ortaya çıkardı.

1936 yılında Samsunda araç sahibi olan kişi ve araçları kitapta şu şekilde belirtildi.
 
 
Ford marka araç sahipleri:
 
Tahsin kızı Mukaddes Ali Aydın, Arif kızı Hatice(Kara Hüseyin), Nuri Abdik(Mursel Akar), Kadir Çamlıbel, Hamiye Köroğlu ve Fatma Tanyer, İsmail kızı Ayşe Borvalı, İlyas oğlu Mehmet Özgür, Ahmet Ütgür

Fiat marka araç sahipleri:

Köroğlu Mehmet, Ömer Lütfü Şalvarlı

Doç marka araç sahipleri:

Mustafa Orak, Asım Enser eşi Şeziye Enser

Chevrolet marka araç sahipleri:
 
Salih Sürener, Mehmet Erturan

Pontiac marka araç sahipleri: Raifoğlu Süleyman
 

DİĞER HABERLER

2015 / KPSS Puanları nasıl hesaplanıyor

2015 / KPSS Puanları nasıl hesaplanıyor 2015 KPSS Genel kültür ve genel yetenek ile eğitim bilimleri sınavları bugün yarın ise A grubu diye netelendirlen alan sınavları yapılacak.Peki ya KPSS Puan hesaplama robotu ile sizde puanınızı önceden öğrendiniz mi? işte 2015 kpss puan hesaplama yöntemi..

Esir Şehrin İnsanları Yazarı Kim 2015 KPSS'de soruldu

Esir Şehrin İnsanları Yazarı Kim 2015 KPSS'de soruldu Kemal Tahir'in Esir Şehrin İnsanları romanı KPSS sorusu oldu Kemal Tahir'in Esir Şehrin İnsanları adlı romanı KPSS'de soruldu. İşte Osmanlı Devleti'nin I. Dünya Savaşı'ndan yenik çıkmasının ardından yaşanan dönemi anlatan Esir Şehrin İnsanları romanı...

Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı

Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde neler yaşandı. Cenaze törenine çok sayıda paşa katılırken, Cem Aziz Çakmak’ın tabutunun üzerindeki Beşiktaş bayrağı dikkat çekti.

İlk Istiklal Madalyası Alan Şehir 2015 KPSS'de soruldu

 İlk Istiklal Madalyası Alan Şehir 2015 KPSS'de soruldu Bugün yapılan KPSS 2015 sınavında tarih bölümünde çıkan bir sorunun cevabı internette araştırılmaya başlandı. Sosyal Medyada bugün en çok paylaşımlar arasında KPSS sınavında çıkan sorular yer alıyor.

KÖŞE YAZARLARI