• 2,9298 TL

  • 3,1061 TL

  • 99,4466 TL

  • 75.638

Öncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA İLK OTOMOBİLLER..

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara bakıyorsunuz..

31 Temmuz 2013 Çarşamba 00:52
Samsunda ilk otomobiller..


1936 yılında Samsunda bulunan binek otomobiller ve sahipleri ile ilgil bir araştırma yapan tarihçi Baki Sarısakal, ilginç veriler elde etti.

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara ulaşan Sarısakal, 'Samsun'da Unutulmayan Olaylar' kitabında bu çalışmasına da yer verdi.
 
Sarısakal, 1936 yılları ile diğer yıllarda Samsunda bulunan araç sayısını, sahiplerini ve otomobillerini ortaya çıkardı.

1936 yılında Samsunda araç sahibi olan kişi ve araçları kitapta şu şekilde belirtildi.
 
 
Ford marka araç sahipleri:
 
Tahsin kızı Mukaddes Ali Aydın, Arif kızı Hatice(Kara Hüseyin), Nuri Abdik(Mursel Akar), Kadir Çamlıbel, Hamiye Köroğlu ve Fatma Tanyer, İsmail kızı Ayşe Borvalı, İlyas oğlu Mehmet Özgür, Ahmet Ütgür

Fiat marka araç sahipleri:

Köroğlu Mehmet, Ömer Lütfü Şalvarlı

Doç marka araç sahipleri:

Mustafa Orak, Asım Enser eşi Şeziye Enser

Chevrolet marka araç sahipleri:
 
Salih Sürener, Mehmet Erturan

Pontiac marka araç sahipleri: Raifoğlu Süleyman
 

DİĞER HABERLER

Samsun Gazeteciler Cemiyeti Can Dündar'ın tutuklanmasına tepki gösterdi

Samsun Gazeteciler Cemiyeti Can Dündar'ın tutuklanmasına tepki gösterdi Samsun Gazeteciler Cemiyeti Can Dündar'ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması ile ilgili açıklama yaptı.

Samsunlu kayyum İmran Okumuş'un maaşına haciz şoku

Samsunlu kayyum İmran Okumuş'un maaşına haciz şoku Samsunlu kayyum İmran Okumuş'un maaşına haciz şoku. İmran Okumuş kimdir. Kaynak Holding'e kayyum olarak atanan Samsunlu İmran Okumuş'un maaşına Aykut Özboran'ın alacağı nedeniyle haciz konuldu.

Samsun'da Danıştay Üyesi Osman Tural’dan Zihni Şahin’e ziyaret

Samsun'da Danıştay Üyesi Osman Tural’dan Zihni Şahin’e ziyaret Samsun'un Alaçam ilçesinde yaptığı bir dizi ziyaretin ardından Bafra’ya giden Danıştay Üyesi Osman Tural Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i makamında ziyaret etti.

Hanifi Eraslan, Osman Topaloğlu’nu ziyaret etti

Hanifi Eraslan, Osman Topaloğlu’nu ziyaret etti Samsun Defterdarı Hanifi Eraslan, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI