• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA İLK OTOMOBİLLER..

Samsunda ilk otomobiller..
31 Temmuz 2013 Çarşamba 00:52

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara bakıyorsunuz..


1936 yılında Samsunda bulunan binek otomobiller ve sahipleri ile ilgil bir araştırma yapan tarihçi Baki Sarısakal, ilginç veriler elde etti.

Samsun'un ilk otomobiline ait fotoğraflara ulaşan Sarısakal, 'Samsun'da Unutulmayan Olaylar' kitabında bu çalışmasına da yer verdi.
 
Sarısakal, 1936 yılları ile diğer yıllarda Samsunda bulunan araç sayısını, sahiplerini ve otomobillerini ortaya çıkardı.

1936 yılında Samsunda araç sahibi olan kişi ve araçları kitapta şu şekilde belirtildi.
 
 
Ford marka araç sahipleri:
 
Tahsin kızı Mukaddes Ali Aydın, Arif kızı Hatice(Kara Hüseyin), Nuri Abdik(Mursel Akar), Kadir Çamlıbel, Hamiye Köroğlu ve Fatma Tanyer, İsmail kızı Ayşe Borvalı, İlyas oğlu Mehmet Özgür, Ahmet Ütgür

Fiat marka araç sahipleri:

Köroğlu Mehmet, Ömer Lütfü Şalvarlı

Doç marka araç sahipleri:

Mustafa Orak, Asım Enser eşi Şeziye Enser

Chevrolet marka araç sahipleri:
 
Salih Sürener, Mehmet Erturan

Pontiac marka araç sahipleri: Raifoğlu Süleyman
 

DİĞER HABERLER

Samsun'da hemşireler haftalarını kutlayacak

Samsun'da hemşireler haftalarını kutlayacak SAMSUN HABER - Samsun'da çeşitli etkinliklerle 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan "Hemşirelik Haftası" hazırlıkları sürüyor.

TSD Samsun Şube’nin yeni başkanı Hakyemezoğlu

TSD Samsun Şube’nin yeni başkanı Hakyemezoğlu SAMSUN HABER - Mart ayında Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şube Başkanlığı’ndan istifa eden Mehmet Yılmaz’ın yerine Hayriye Hakyemezoğlu görevi devraldı.

Eski Bakan Mustafa Demir'in akrabaları Çorum'da kaza geçirdi

Eski Bakan Mustafa Demir'in akrabaları Çorum'da kaza geçirdi AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir'in akrabaları Cafer Tayyar, Hatice ve Hayrettin Demir Çorum'un Osmancık ilçesinde trafik kazası geçirdi.

Diyetisyen Yelda Kahvecioğlu neden öldü

Diyetisyen Yelda Kahvecioğlu neden öldü Ünlü diyetisyen Yelda Kahvecioğlu neden öldü. Ünlü isimlerin diyetisyeni Yelda Kahvecioğlu'nun ölüm sebebi belli oldu. Yelda Kahvecioğlu'nun kesin ölüm raporu açıklandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET