• 2,2195 TL

  • 2,7555 TL

  • 85,9782 TL

  • 83.282

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Joe Biden, Davutoğlu'ndan ders almak istiyor

Joe Biden, Davutoğlu'ndan ders almak istiyor Türkiye'ye gelen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Başbakan Ahmet Davutoğlu için "En son Başbakanı gördüğümde kendisi Dışişleri Bakanıydı. Ben hala Başkan Yardımcısıyım. Bu konuda kendisinden sizden ders almam gerekiyor' dedi.

Abdullah Gül, İran Press Tv'nin haberini yalanladı

Abdullah Gül, İran Press Tv'nin haberini yalanladı Türkiye Cumhuriyeti'nin 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran Devlet televizyonu Prees TV'de “Gül: Erdoğan, izlediği politikalarıyla Türkiye’yi çökertiyor” başlıklı haberin tamamıyla yalan olduğunu açıkladı.

Cem Garipoğlu intiharı ile ilgili başsavcılıktan flaş açıklama

Cem Garipoğlu intiharı ile ilgili başsavcılıktan flaş açıklama Cem Garipoğlu intiharı ile ilgili başsavcılıktan flaş açıklama. Garipoğlu'nun kesin ölüm nedeni açıklandı. Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem Garipoğlu'nun nasıl öldüğünü açıkladı. Cem Garipoğlu nasıl intihar etti, işte ayrıntılar.

Çocuk hakları gününde balon uçurdular

Çocuk hakları gününde balon uçurdular Samsun’da Dünya Çocuk Hakları Günü’nde çocuklar, ellerindeki balonları gökyüzüne bıraktılar.

KÖŞE YAZARLARI