• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Samsun'da Uğur Mumcu anısına yürüyüş yapıldı

Samsun'da Uğur Mumcu anısına yürüyüş yapıldı Samsun’da, sivil toplum örgütlerinin katılımı ile Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, ölümünün 22. yıl dönümünde düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Samsun'da mülki idare amirlerine etik liderlik semineri

Samsun'da mülki idare amirlerine etik liderlik semineri İçişleri Bakanlığı ve Samsun Valiliği işbirliği ile Samsun'da mülki idare amirleri ve belediye başkanlarına yönelik etik liderlik semineri düzenlendi.

Orta Karadeniz'de hava tahmini

Orta Karadeniz'de hava tahmini Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Orta Karadeniz'de 25 Ocak Pazar gününden itibaren yağmur ve bazı bölgelerde ise kar yağışı beklendiği bildirildi.

Avukat Hakları Merkezi Karadeniz Bölge Çalıştayı yapıldı

Avukat Hakları Merkezi Karadeniz Bölge Çalıştayı yapıldı TBB Avukat Hakları Merkezi’nin düzenlediği Karadeniz Bölge Çalıştayı, Samsun’da gerçekleştirildi. Çalıştaya TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, TBB Başkan Yardımcısı Av. Başar Yatlı katıldı.

KÖŞE YAZARLARI