• 2,2170 TL

  • 2,7649 TL

  • 85,3661 TL

  • 84.407

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Atanamayan öğretmenler Samsun'da iş arıyor

Atanamayan öğretmenler Samsun'da iş arıyor Atanamayan veya özel sektördeki kurumlarda çalışmak isteyen öğretmenler İstanbul ve Ankara gibi büyük illerin yanı sıra Samsun, Antalya, Mersin, Kocaeli gibi Batı’da ki illerde çalışmayı tercih ediyor.

Burakcan Karamanoğlu davasında tanıklar dinlendi

Burakcan Karamanoğlu davasında tanıklar dinlendi Berkin Elvan’ın cenaze töreninde başından vurularak öldürülen Burakcan Karamanoğlu'nun davasında tanıklar dinlendi. İşte Burakcan Karamanoğlu'nun davasında son durum

Samsun, Krasnador kentinde fuar açacak

Samsun, Krasnador kentinde fuar açacak Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 11-14 Aralık tarihlerinde Rusya’nın Krasnador kentinde fuar açacaklarını söyledi.

Samsun'da 75 bin ton buğday üretildi

Samsun'da 75 bin ton buğday üretildi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürü Kadir Güven, Samsun’da 2014 yılında 75 bin 600 kilogram sertifikalı buğday tohumu üretildiğini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI