• 2,9573 TL

  • 3,3372 TL

  • 109,232 TL

  • 77.266

Öncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

14 Haziran 2013 Cuma 10:50
Samsunda son seçim anketi

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Samsun'da İsabella üzümü ilk mahsulünü verdi! İsabella üzümü nedir?

Samsun'da İsabella üzümü ilk mahsulünü verdi! İsabella üzümü nedir? Samsun'un Çarşamba ilçesinde geçen yıl dikimi yapılan isabella türü üzüm ilk mahsulünü verdi. Peki İsabella üzümü nedir?

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, çocuklara sürpriz yaptı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, çocuklara sürpriz yaptı Samsun'un Canik ilçe Belediye Başkanı Osman Genç, Dünya Çocuk Günü'nde, Mevlana Kültür, Eğitim ve Yaşam Kampüsü'ndeki eğitim tesislerini ziyaret ederek, çocuklara sürpriz yaptı.

Bafra Gazi İlkokulu öğrencileri, Zihni Şahin'i ziyaret etti

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Gazi İlkokulu öğrencileri, ilköğretim haftası nedeni ile Bafra Belediye Başkanı  Zihni Şahin’i makamında ziyaret etti.

Erdoğan Tok ve Fuat Köktaş, hac görevini yerine getiren hacıları eziyaret etti

Erdoğan Tok ve Fuat Köktaş, hac görevini yerine getiren hacıları eziyaret etti Samsun'un İlkadım ilçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve  AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Kutsal topraklara giderek hac görevini yerine getiren hacıları evlerinde ziyaret ediyor.

KÖŞE YAZARLARI