• 2,1371 TL

  • 2,8684 TL

  • 88,6488 TL

  • 82.094

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Erdoğan'a Çarşamba'dan destek

Erdoğan'a Çarşamba'dan destek Samsun’un Çarşamba ilçesinde, AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’a bağış desteğinde bulunuldu.

Yılda kaç kişi sigaradan ölüyor ?

Yılda kaç kişi sigaradan ölüyor ? Her yıl dünyada kaç kişi sigara dumanından ölüyor.

Şehit ve gazi yakınlarına devlet kadrosu verildi

Şehit ve gazi yakınlarına devlet kadrosu verildi Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, il genelinde yapılan 216 müracaattan 98'inin istihdam edildiğini söyledi.

Murat Göğebakan son yolculuğuna uğurlanıyor

Murat Göğebakan son yolculuğuna uğurlanıyor Dün sabah saatlerinde hayatını kaybeden ünlü sanatçı Murat Göğebakan için Fatih Camii'nde cenaze namazı kılındı.

KÖŞE YAZARLARI