• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Fuat Köktaş, baba ocağında iftar verdi

Fuat Köktaş, baba ocağında iftar verdi AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın baba ocağında verdiği iftar yemeği büyük ilgi gördü.

Gergedan Böceği, Çarşamba'da da bulundu

Gergedan Böceği, Çarşamba'da da bulundu SAMSUN HABER - Samsun’un Çarşamba ilçesinde bir vatandaş değerinin 90 bin dolar olduğu iddia edilen gergedan böceği buldu.

Hakan Coşkun Samsun'da sohbet verdi

Hakan Coşkun Samsun'da sohbet verdi SAMSUN HABER - İlkadım Belediyesi, Ramazan ayının 18. Gününde İsmailağa Cemaatinin önemli vaizlerinden olan Hakan Coşkun Hocaefendi'nin Yenidoğan Camii'nde sohbet verdi.

Samsun'da hava ısınıyor ama çöl sıcakları yok

Samsun'da hava ısınıyor ama çöl sıcakları yok SAMSUN HABER - Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, “Son günlerde kamuoyunda sıkça yer alan ‘çöl sıcakları’ vb açıklamalar abartılı yorumlardır.

KÖŞE YAZARLARI