• 2,8572 TL

  • 3,2893 TL

  • 117,517 TL

  • 80.708,39

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

14 Haziran 2013 Cuma 10:50
Samsunda son seçim anketi

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

İran sınırında güvenlik güçleri kaçakçıları kovalıyor

İran sınırında güvenlik güçleri kaçakçıları kovalıyor İran sınırında güvenlik güçleri kaçakçıları kovalıyor. Van'da kaçakçıların kovalandığı anlar saniye saniye kaydedildi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bu kez gençlere seslendi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bu kez gençlere seslendi Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bu kez gençlere seslendi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Namaz Müslümanların Miracıdır. Yüce Rabbimiz günde 5 defa her mümin kuluna kendisiyle konuşabilme imkanını lütfetmiş, miraca çıkma imkanı sunmuştur. Sevgili gençler kendinizi günde 5 defa miraca çıkmaktan mahrum bırakmayınız” dedi.

Ortaokul öğrencisinin mektubu Şırnak'ta görev yapan amcasına ulaştı

Ortaokul öğrencisinin mektubu Şırnak'ta görev yapan amcasına ulaştı Ortaokul öğrencisinin mektubu Şırnak'ta görev yapan amcasına ulaştı. Ankaralı minik Elif’in yazdığı mektup, Şırnak’ta görev yaptığını bilmediği yüzbaşı amcasına ulaştı.

Samsun Valiliğinin önüne zırhlı çelik kulübe getiriliyor

Samsun Valiliğinin önüne zırhlı çelik kulübe getiriliyor Samsun Valiliğinin önüne zırhlı çelik kulübe getiriliyor. Samsun Valiliği’ne görüntülü x-ray cihazı alındı ve vali giriş kapısı önüne de zırhlı çelik kulübe getiriliyor.

KÖŞE YAZARLARI