• 2,2337 TL

  • 2,8299 TL

  • 88,4328 TL

  • 79.417

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Sarı toz paniği sürüyor: 24 kişi izole edildi

Sarı toz paniği sürüyor: 24 kişi izole edildi Sarı toz paniği sürüyor: 24 kişi izole edildi. İstanbul'da Kanada, Almanya, ABD, Fransa, Belçika konsolosluklarına gönderilen 'sarı toz' nedeniyle Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde izole bir oda da gözetim altına alınanların sayısı 24'e çıktı.

Bakan konvoyunda kaza: 6 yaralı

Bakan konvoyunda kaza: 6 yaralı Bakan konvoyunda kaza: 6 yaralı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin Muğla ziyareti sırasında oluşturulan araç konvoyunda kaza meydana geldi. Araç konvoyunda yaşanan kaza da 6 kişi yaralandı.

Kazalarda şoför kusuru yüzde 90'ların üzerinde!

Kazalarda şoför kusuru yüzde 90'ların üzerinde! Kazalarda şoför kusuru yüzde 90'ların üzerinde! Türkiye'de kazaların kural ihlalleri nedeniyle meydana geldiği açıklandı. Kazalarda şoför kusur oranının yüzde 90'ların üzerinde olduğu bildirildi. TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın, "Kazalar kural ihlalinden kaynaklanıyor. Türkiye’de kazalarda şoför kusur oranları yüzde 90’ların üzerindedir" dedi.

Samsun'da sağanak yağış bekleniyor

Samsun'da sağanak yağış bekleniyor Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, Samsun'da hava parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

KÖŞE YAZARLARI