• 2,2458 TL

  • 2,8582 TL

  • 90,2552 TL

  • 77.646

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

TRT Genel Müdürlüğü'ne Şenol Göka atandı

TRT Genel Müdürlüğü'ne Şenol Göka atandı TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in Samsun'a Vali olarak atanması sonrası boşalan genel müdürlük koltuğuna Şenol Göka getirildi. TRT1, Şahin Göka'nın genel müdürlüğe atandığını resmi twitter hesabından duyurdu.

Samsun'da otomobil köprü üstünde takla attı

Samsun'da otomobil köprü üstünde takla attı Samsun'da otomobilin köprü üstünde takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Samsun Adliyesinde tekme tokat kavga

Samsun Adliyesinde tekme tokat kavga Samsun'da komşular arasında çıkan kavgada 1 kişinin ölmesi 1 kişininde yaralanması ile ilgili davada taraflar Samsun Adliyesinde kavga etti.

Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama

Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama Yasa dışı dinleme operasyonu ile ilgili flaş açıklama. Paralel yapı iddialarına yönelik başlatılan yasa dışı dinleme operasyonları ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Suç işleyen hiç kimsenin yanına, bu kalmaz" dedi.

KÖŞE YAZARLARI