• 2,3267 TL

  • 2,7797 TL

  • 89,9092 TL

  • 85.806

Öncekiler Sonrakiler

SAMSUNDA SON SEÇİM ANKETİ

Samsunda son seçim anketi
14 Haziran 2013 Cuma 10:50

İşte Samsunda son yerel seçim anketi...

İşte ORC araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı büyükşehir belediyeleri anketi..
 
30 büyükşehirde gerçekleştirilen son yerel seçim anketinde 19 büyükşehirde AK Parti, 8 büyükşehirde CHP ve 3 büyükşehirde de BDP birinci parti oldu. MHP ise 30 büyükşehir belediyesinde birinci parti olamazken; Sakarya, Erzurum, Konya, Kayseri, Balıkesir, Manisa ve Kahraman Maraş’ta ikinci parti oldu.
 
EN BEĞENİLEN BELEDİYE BAŞKANI
En beğenilen büyükşehir belediye başkanları listesinde ise birinci sırada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer aldı. İkinci sırada Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba var.
 
Öte yandan ORC Araştırma şirketinin Haziran ayının ilk haftasında yaptığı Büyükşehir Belediyeleri anketinde Samsunda ki son durumda yer aldı. Ankete göre Samsunda ki oy oranlarının dağılımı AK Parti yüzde 42,5, CHP 27,0, MHP 17,3, Diğer yüzde 4,0, Kararsızlar yüzde 9,2 olarak gerçekleşti.

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 8

ORC'nin 30 büyükşehirdeki yerel seçim anketi - 14

DİĞER HABERLER

Cübbeli Ahmet hoca IŞİD'i topa tuttu-video

Cübbeli Ahmet hoca IŞİD'i topa tuttu-video Cübbeli Ahmet hoca, Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına katılarak terör örgütü IŞİD'i topa tuttu. Cübbeli ahmet hoca IŞİD'le savaşmanın farz olduğunu söyledi.

Osman Genç pazar esnafını ziyaret etti

Osman Genç pazar esnafını ziyaret etti Samsun'un Canik ile Belediye Başkanı Osman Genç, ilçede kurulan pazar yerlerini gezerek hem pazar esnafıyla hem de vatandaşlarla buluştu.

Samsun'da çocukların sokakta çalışma nedenleri araştırılıyor

Samsun'da çocukların sokakta çalışma nedenleri araştırılıyor Samsun'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından oluşturulan ekipler çocukların sokakta çalıştırılma ve dilendirilme nedenlerini araştırıyor.

Samsunlu Muhtarlardan Erdoğan Tok’a teşekkür ziyareti

Samsunlu Muhtarlardan Erdoğan Tok’a teşekkür ziyareti Samsun'un İlkadım ilçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Her akşam farklı mahallelerde gerçekleştirdiğimiz komşu iftarlarıyla yaklaşık 60 bin farklı sima ile kucaklaştık” dedi.

KÖŞE YAZARLARI