• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU BALIKÇI AHMET AYDEMİR'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar! Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, balığın sadece kışın değil, yazın ve her mevsimde tüketilmesini gerektiğini ve her mevsim de taze balık olduğunu söyledi.

05 Ağustos 2016 Cuma 09:58
Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Millet bir şeye inanmış gidiyor. Neymiş, balık kışın yenirmiş. Ne alakası var. Burası Samsun. Bırak Ankaralıyı o kışın yesin, sen Samsunlusun, bu memlekette deniz görmeyen ev var mı da balık sadece kışın yensin. Şu tezgaha bir bakın, olta mezgitinden tut, orijinal deniz levreğine kadar, deniz uskumrusuna kadar var. Ne arıyor müşteri. Kalkan mı? Buyur o da var. Ha, ben deniz somonu istiyorum mu diyor, o da var. Yeter ki balık yemek istesin” dedi.

 

‘BUZHANE DEĞİL, OLTA BALIĞI’

Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamalara devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Balık kışın yenir lafı doğru değil. Bununla beraber bir söz daha var. Yazın balık buzhane oluyor diye. Hayır efendim. Buzhane filan olmuyor. Bildiğimiz olta balıkçılığı ve amatör balıkçılarımızın yakaladığı günlük balıklar var tezgahta. Buzhane deyip balık almamazlık yapmasın kimse. Gelsin, şimdi bile olta barbunu ayıklar veririm. Bir gün olmazsa bir gün kesin olur” şeklinde konuştu.

 

 

‘YAZIN BALIK AĞIR OLMAZ’

Aydemir, “Son olarak bir şey daha söylemek istiyorum. Millet bir şeye daha inanmış. Diyorlar ki balık yazın ağır olur, yenmez. Bu da büyük bir yanlış. Bakın haberlere, ne diyor doktorlar? Balık eti en hafif ettir diyor. Ağırmış, hafifmiş bunun mevsimle alakası yok. Sen yazın ortasında biberi de yağda yüzdürerek kızartırsan biber de ağır olur. Balık ağır olmaz. Pişirmeyi bilmek lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET