• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU BALIKÇI AHMET AYDEMİR'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar! Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, balığın sadece kışın değil, yazın ve her mevsimde tüketilmesini gerektiğini ve her mevsim de taze balık olduğunu söyledi.

05 Ağustos 2016 Cuma 09:58
Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Millet bir şeye inanmış gidiyor. Neymiş, balık kışın yenirmiş. Ne alakası var. Burası Samsun. Bırak Ankaralıyı o kışın yesin, sen Samsunlusun, bu memlekette deniz görmeyen ev var mı da balık sadece kışın yensin. Şu tezgaha bir bakın, olta mezgitinden tut, orijinal deniz levreğine kadar, deniz uskumrusuna kadar var. Ne arıyor müşteri. Kalkan mı? Buyur o da var. Ha, ben deniz somonu istiyorum mu diyor, o da var. Yeter ki balık yemek istesin” dedi.

 

‘BUZHANE DEĞİL, OLTA BALIĞI’

Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamalara devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Balık kışın yenir lafı doğru değil. Bununla beraber bir söz daha var. Yazın balık buzhane oluyor diye. Hayır efendim. Buzhane filan olmuyor. Bildiğimiz olta balıkçılığı ve amatör balıkçılarımızın yakaladığı günlük balıklar var tezgahta. Buzhane deyip balık almamazlık yapmasın kimse. Gelsin, şimdi bile olta barbunu ayıklar veririm. Bir gün olmazsa bir gün kesin olur” şeklinde konuştu.

 

 

‘YAZIN BALIK AĞIR OLMAZ’

Aydemir, “Son olarak bir şey daha söylemek istiyorum. Millet bir şeye daha inanmış. Diyorlar ki balık yazın ağır olur, yenmez. Bu da büyük bir yanlış. Bakın haberlere, ne diyor doktorlar? Balık eti en hafif ettir diyor. Ağırmış, hafifmiş bunun mevsimle alakası yok. Sen yazın ortasında biberi de yağda yüzdürerek kızartırsan biber de ağır olur. Balık ağır olmaz. Pişirmeyi bilmek lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET