• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU BALIKÇI AHMET AYDEMİR'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar! Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, balığın sadece kışın değil, yazın ve her mevsimde tüketilmesini gerektiğini ve her mevsim de taze balık olduğunu söyledi.

05 Ağustos 2016 Cuma 09:58
Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Millet bir şeye inanmış gidiyor. Neymiş, balık kışın yenirmiş. Ne alakası var. Burası Samsun. Bırak Ankaralıyı o kışın yesin, sen Samsunlusun, bu memlekette deniz görmeyen ev var mı da balık sadece kışın yensin. Şu tezgaha bir bakın, olta mezgitinden tut, orijinal deniz levreğine kadar, deniz uskumrusuna kadar var. Ne arıyor müşteri. Kalkan mı? Buyur o da var. Ha, ben deniz somonu istiyorum mu diyor, o da var. Yeter ki balık yemek istesin” dedi.

 

‘BUZHANE DEĞİL, OLTA BALIĞI’

Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamalara devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Balık kışın yenir lafı doğru değil. Bununla beraber bir söz daha var. Yazın balık buzhane oluyor diye. Hayır efendim. Buzhane filan olmuyor. Bildiğimiz olta balıkçılığı ve amatör balıkçılarımızın yakaladığı günlük balıklar var tezgahta. Buzhane deyip balık almamazlık yapmasın kimse. Gelsin, şimdi bile olta barbunu ayıklar veririm. Bir gün olmazsa bir gün kesin olur” şeklinde konuştu.

 

 

‘YAZIN BALIK AĞIR OLMAZ’

Aydemir, “Son olarak bir şey daha söylemek istiyorum. Millet bir şeye daha inanmış. Diyorlar ki balık yazın ağır olur, yenmez. Bu da büyük bir yanlış. Bakın haberlere, ne diyor doktorlar? Balık eti en hafif ettir diyor. Ağırmış, hafifmiş bunun mevsimle alakası yok. Sen yazın ortasında biberi de yağda yüzdürerek kızartırsan biber de ağır olur. Balık ağır olmaz. Pişirmeyi bilmek lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun'un Atakum ilçesinede hem öğrenecekler hem kazanacaklar

Samsun'un Atakum ilçesinede hem öğrenecekler hem kazanacaklar Samsun'un Atakum ilçesinede hem öğrenecekler hem kazanacaklar! Atakumlu kadınlara kendi işlerinin patronu olma şansı verecek olan Atakum Belediyesi Feretiko Kursu önümüzdeki günlerde başlıyor. Kurs alanında incelemelerde bulunan Başkan Taşçı, “Kadınlar hem kültürel bir değeri yaşatacaklar hem de meslek sahibi olarak ev ekonomilerine ciddi katkı sağlayacaklar” dedi.

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti! Samsun Taflan Yalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe 10. sınıfı öğrencileri, Samsun Ticaret ve Ticaret Odası’nı(TSO) ziyaret ederek, kurumun yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek! 11 Aralık Pazar günü Gürbüz Camii'nde İlkadım Belediyesi ve Son Peygamber Platformu ve Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ÇEYDER) tarafından Mevlit Kandili Programı düzenlenecek.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı! Canik Belediyesi tarafından eğitime destek kapsamında Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı ve şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyan Edebiyat Atölyesi bugün düzenlenen bir törenle açıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Her gencin hayalleri hedefleri olmalı. Bu hayallerimizi kendimiz,şehrimiz ve ülkemiz için gerçekleştirmeliyiz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET