• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU BALIKÇI AHMET AYDEMİR'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar! Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, balığın sadece kışın değil, yazın ve her mevsimde tüketilmesini gerektiğini ve her mevsim de taze balık olduğunu söyledi.

05 Ağustos 2016 Cuma 09:58
Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Millet bir şeye inanmış gidiyor. Neymiş, balık kışın yenirmiş. Ne alakası var. Burası Samsun. Bırak Ankaralıyı o kışın yesin, sen Samsunlusun, bu memlekette deniz görmeyen ev var mı da balık sadece kışın yensin. Şu tezgaha bir bakın, olta mezgitinden tut, orijinal deniz levreğine kadar, deniz uskumrusuna kadar var. Ne arıyor müşteri. Kalkan mı? Buyur o da var. Ha, ben deniz somonu istiyorum mu diyor, o da var. Yeter ki balık yemek istesin” dedi.

 

‘BUZHANE DEĞİL, OLTA BALIĞI’

Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamalara devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Balık kışın yenir lafı doğru değil. Bununla beraber bir söz daha var. Yazın balık buzhane oluyor diye. Hayır efendim. Buzhane filan olmuyor. Bildiğimiz olta balıkçılığı ve amatör balıkçılarımızın yakaladığı günlük balıklar var tezgahta. Buzhane deyip balık almamazlık yapmasın kimse. Gelsin, şimdi bile olta barbunu ayıklar veririm. Bir gün olmazsa bir gün kesin olur” şeklinde konuştu.

 

 

‘YAZIN BALIK AĞIR OLMAZ’

Aydemir, “Son olarak bir şey daha söylemek istiyorum. Millet bir şeye daha inanmış. Diyorlar ki balık yazın ağır olur, yenmez. Bu da büyük bir yanlış. Bakın haberlere, ne diyor doktorlar? Balık eti en hafif ettir diyor. Ağırmış, hafifmiş bunun mevsimle alakası yok. Sen yazın ortasında biberi de yağda yüzdürerek kızartırsan biber de ağır olur. Balık ağır olmaz. Pişirmeyi bilmek lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Alaçam TMO Çeltik alımına başladı

Samsun Alaçam TMO Çeltik alımına başladı Samsun’un Alaçam ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) verdiği taahhütname karşılığı çeltik alımlarına başladığını duyurdu.

Samsun'da 560 usta öğreticiye seminer verildi

Samsun'da 560 usta öğreticiye seminer verildi İlkadım Halk Eğitimi Merkezine bağlı 2016-2017 eğitim-öğretim yılında açılacak olan kurslarda görev alacak usta öğreticilere yönelik seminer düzenlendi.

Samsun'da 10 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 10 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 10 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Kavak, Vezirköprü, 19 Mayıs, Çarşamba, Ayvacık, Atakum, Bafra, Alaçam, Yakakent ve İlkadım ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Canik Belediye Başkan Osman Genç’ten ASKON’a ziyaret

Canik Belediye Başkan Osman Genç’ten ASKON’a ziyaret Canik Belediye Başkan Osman Genç, belediye tarafından kurulan Samsun Yerel Ekonomik Kalkınma Platformu’nca düzenlenen Ekonomi Çalıştayı’nın sonuç raporunu içeren kitabını iş adamlarıyla buluşturmak üzere ziyaret turlarına başladı.

KÖŞE YAZARLARI