• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU BALIKÇI AHMET AYDEMİR'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar! Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, balığın sadece kışın değil, yazın ve her mevsimde tüketilmesini gerektiğini ve her mevsim de taze balık olduğunu söyledi.

05 Ağustos 2016 Cuma 09:58
Samsunlu balıkçı Ahmet Aydemir'den önemli açıklamalar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Millet bir şeye inanmış gidiyor. Neymiş, balık kışın yenirmiş. Ne alakası var. Burası Samsun. Bırak Ankaralıyı o kışın yesin, sen Samsunlusun, bu memlekette deniz görmeyen ev var mı da balık sadece kışın yensin. Şu tezgaha bir bakın, olta mezgitinden tut, orijinal deniz levreğine kadar, deniz uskumrusuna kadar var. Ne arıyor müşteri. Kalkan mı? Buyur o da var. Ha, ben deniz somonu istiyorum mu diyor, o da var. Yeter ki balık yemek istesin” dedi.

 

‘BUZHANE DEĞİL, OLTA BALIĞI’

Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamalara devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Evi esnafından Marul Ahmet lakaplı Ahmet Aydemir, “Balık kışın yenir lafı doğru değil. Bununla beraber bir söz daha var. Yazın balık buzhane oluyor diye. Hayır efendim. Buzhane filan olmuyor. Bildiğimiz olta balıkçılığı ve amatör balıkçılarımızın yakaladığı günlük balıklar var tezgahta. Buzhane deyip balık almamazlık yapmasın kimse. Gelsin, şimdi bile olta barbunu ayıklar veririm. Bir gün olmazsa bir gün kesin olur” şeklinde konuştu.

 

 

‘YAZIN BALIK AĞIR OLMAZ’

Aydemir, “Son olarak bir şey daha söylemek istiyorum. Millet bir şeye daha inanmış. Diyorlar ki balık yazın ağır olur, yenmez. Bu da büyük bir yanlış. Bakın haberlere, ne diyor doktorlar? Balık eti en hafif ettir diyor. Ağırmış, hafifmiş bunun mevsimle alakası yok. Sen yazın ortasında biberi de yağda yüzdürerek kızartırsan biber de ağır olur. Balık ağır olmaz. Pişirmeyi bilmek lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: gazetegerçek

DİĞER HABERLER

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı

Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı Samsun Vezirköprü'de Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı. Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Meryem Burçin Irmak işbaşı yaptı.

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi

Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi Zihni Şahin Bafra'da muhtarlarla bir araya geldi. Samsun'un Bafra ilçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, düzenlediği toplantıda muhtarlarla bir araya geldi. 

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı

Osman Genç: Daha çok çalışma zamanı SAYSİAD yönetimini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Şimdi artık kazanımlarımızı koruma değil, daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam etme zamanıdır. Daha çok koşacağız" dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan yeni doğan bebeklere sürpriz. Atakum İlçesinde dünyaya gelen bebekler için ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri hazırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Biz Atakum İlçesini evimiz, ilçemizde yaşayanları ailemiz olarak görüyoruz. Her yeni doğan bebeği, ailemizin bir ferdi olarak görüyor, seviniyoruz” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET