• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU STK BAŞKANININ HAVAALANINDA PASAPORTUNA EL KONULDU

Samsunlu STK Başkanının havaalanında pasaportuna el konuldu. Hedef Halk Gazetesi Smsun'un en büyük sivil toplum örgütlerinden birisinin başkanı olan kişinin, yurt dışına çıkmak isterken havaalanında pasaportuna el konulduğunu gündeme getirdi

31 Temmuz 2016 Pazar 13:02
Samsunlu STK Başkanının havaalanında pasaportuna el konuldu

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi bugün ki özel manşeti ile istihbarat kaynaklarının da ne derece güçlü olduğunu gösteren bir habere imza attı. Hedef Halk Gazetesi, bugün ki manşeti ile yerel gazeteleri adeta ters köşe yaptı. 

 

Hedef Halk Gazetesinin 31 Temmuz 2016 Pazar günü tarihli manşetinde Samsun'un en büyük sivil toplum örgütlerinden birisinin başkanı olan kişinin, yurt dışına çıkmak isterken havaalanında pasaportuna el konulduğunu gündeme getirdi. Gazete yayınladığı bu şok haberde şu bilgileri verdi.

 

Darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantısı olduğu iddia edilen 21 bin 60 kişiye ait pasaport iptal edildi. Samsunlu bir STK Başkanı da pasaport şoku yaşadı. Hükümet FETO soruşturması kapsamında yurt dışına kaçmalarını  engellemek için 'FETO bağlantısı şüphelisi olabilir' iddiasıyla 21 bin 60 kişinin pasaportunu dondurdu. Yurt dışına çıkıp yasağı koydu. Havaalanına gidip, çıkıp işlemlerini yaptırmak isteyen şüphelilere çıkış izni verilmiyor.

 

 

Türkiye çapında 3 bin 588 umuma mahsus pasaport, 16 bin 697 hususi pasaport, 757 hizmet pasaportu ve 18 diplomatik pasaportlu iptal edilirken Samsun'da önemli bir STK'nın Başkanı da yasağa takıldı. İstanbul'dan yurt dışına çıkmak isterken pasaportu şokunun öğrendi, geri döndürüldü.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı

Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı Samsun Alaçam'da girişimci adayları sertifikalarını aldı. Alaçam Belediyesi ve Bafra Çalışma ve İş Kurumu(İŞKUR) Hizmet Merkezi işbirliğiyle açılan Girişimcilik Kursu tamamlandı. Kursa katılan 25 kişi 32 saatlik eğitimlerini başarıyla tamamlayarak ekonomik anlamda desteklerden yararlanma imkanından faydalanacak.

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi

Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi Samsun'da inşaat hırsızını yakalayan Hüseyin Başokur ayın polisi seçildi. Samsun'da 6 ayrı inşaattan 3 kamyon dolusu hırsızlık olayının failini tespit edip yakalanmasına sağlayan polis memuru ayın polisi seçildi.

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor

Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor Hasan Togar: Yüreği iman dolu bir gençlik yetişiyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Cennet vatanımızın dört bir yanında dini ve Milli değerlere bağlı pırıl pırıl bir nesil yetişiyor" dedi.

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor

Samsun Vezirköprü'deki bu gizemli evde durduk yerde yangın çıkıyor Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esenköy mahallesinde İsmail Erol ve Satu Erol'un oturduğu gizemli evde, durduk yerde giysilerde ve raflarda çıkan yangınlar görenleri şaşkına uğratıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET