• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU STK BAŞKANININ HAVAALANINDA PASAPORTUNA EL KONULDU

Samsunlu STK Başkanının havaalanında pasaportuna el konuldu. Hedef Halk Gazetesi Smsun'un en büyük sivil toplum örgütlerinden birisinin başkanı olan kişinin, yurt dışına çıkmak isterken havaalanında pasaportuna el konulduğunu gündeme getirdi

31 Temmuz 2016 Pazar 13:02
Samsunlu STK Başkanının havaalanında pasaportuna el konuldu

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi bugün ki özel manşeti ile istihbarat kaynaklarının da ne derece güçlü olduğunu gösteren bir habere imza attı. Hedef Halk Gazetesi, bugün ki manşeti ile yerel gazeteleri adeta ters köşe yaptı. 

 

Hedef Halk Gazetesinin 31 Temmuz 2016 Pazar günü tarihli manşetinde Samsun'un en büyük sivil toplum örgütlerinden birisinin başkanı olan kişinin, yurt dışına çıkmak isterken havaalanında pasaportuna el konulduğunu gündeme getirdi. Gazete yayınladığı bu şok haberde şu bilgileri verdi.

 

Darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantısı olduğu iddia edilen 21 bin 60 kişiye ait pasaport iptal edildi. Samsunlu bir STK Başkanı da pasaport şoku yaşadı. Hükümet FETO soruşturması kapsamında yurt dışına kaçmalarını  engellemek için 'FETO bağlantısı şüphelisi olabilir' iddiasıyla 21 bin 60 kişinin pasaportunu dondurdu. Yurt dışına çıkıp yasağı koydu. Havaalanına gidip, çıkıp işlemlerini yaptırmak isteyen şüphelilere çıkış izni verilmiyor.

 

 

Türkiye çapında 3 bin 588 umuma mahsus pasaport, 16 bin 697 hususi pasaport, 757 hizmet pasaportu ve 18 diplomatik pasaportlu iptal edilirken Samsun'da önemli bir STK'nın Başkanı da yasağa takıldı. İstanbul'dan yurt dışına çıkmak isterken pasaportu şokunun öğrendi, geri döndürüldü.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda

Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda Samsun Büyükşehir Belediyesi Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda. Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı

Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı Samsun TSO'da girişimciler sertifikalarını aldı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından uygulanan “Kayıtlı İstihdam İçin Ortak Fayda Diyalog ve İşbirliği Projesi” çerçevesinde düzenlenen KOSGEB destekli “Girişimcilik” ve “Kişisel Gelişim” eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz

Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz Osman Genç: Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda ilerliyoruz. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, “Yeni Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda şehrimizi ortak akılla, birlikte daha ileriye taşıyacağız" dedi.

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Anne Okulu Projesi'nin tanıtımı yapıldı. "Beşik sallayan eller, dünyaya hükmeder" sözünün muhatabı annelerin geleceği şekillendirdiğini ifade eden Başkan Tok, " Çocuğun ilk öğretmeni ve eğiticisi olan annelerinin eğitimini önemsediklerini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET