• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU STK BAŞKANININ HAVAALANINDA PASAPORTUNA EL KONULDU

Samsunlu STK Başkanının havaalanında pasaportuna el konuldu. Hedef Halk Gazetesi Smsun'un en büyük sivil toplum örgütlerinden birisinin başkanı olan kişinin, yurt dışına çıkmak isterken havaalanında pasaportuna el konulduğunu gündeme getirdi

31 Temmuz 2016 Pazar 13:02
Samsunlu STK Başkanının havaalanında pasaportuna el konuldu

Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi bugün ki özel manşeti ile istihbarat kaynaklarının da ne derece güçlü olduğunu gösteren bir habere imza attı. Hedef Halk Gazetesi, bugün ki manşeti ile yerel gazeteleri adeta ters köşe yaptı. 

 

Hedef Halk Gazetesinin 31 Temmuz 2016 Pazar günü tarihli manşetinde Samsun'un en büyük sivil toplum örgütlerinden birisinin başkanı olan kişinin, yurt dışına çıkmak isterken havaalanında pasaportuna el konulduğunu gündeme getirdi. Gazete yayınladığı bu şok haberde şu bilgileri verdi.

 

Darbe girişiminin ardından FETÖ bağlantısı olduğu iddia edilen 21 bin 60 kişiye ait pasaport iptal edildi. Samsunlu bir STK Başkanı da pasaport şoku yaşadı. Hükümet FETO soruşturması kapsamında yurt dışına kaçmalarını  engellemek için 'FETO bağlantısı şüphelisi olabilir' iddiasıyla 21 bin 60 kişinin pasaportunu dondurdu. Yurt dışına çıkıp yasağı koydu. Havaalanına gidip, çıkıp işlemlerini yaptırmak isteyen şüphelilere çıkış izni verilmiyor.

 

 

Türkiye çapında 3 bin 588 umuma mahsus pasaport, 16 bin 697 hususi pasaport, 757 hizmet pasaportu ve 18 diplomatik pasaportlu iptal edilirken Samsun'da önemli bir STK'nın Başkanı da yasağa takıldı. İstanbul'dan yurt dışına çıkmak isterken pasaportu şokunun öğrendi, geri döndürüldü.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı

Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı Şuan saat kaç: Saatler ileri mi alındı: Cep telefonları neden saat değişikliği yaptı. Türkiye'de saat kaç sorusu bugün gündem oldu. Avrupa gece yarısından itibaren yaz saati uygulamasına geçti. Android telefonlar ise saatleri otomatik olarak ileri aldı. Peki şuan saat kaç, Türkiye'de şuan saat kaç..

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı

Suat Kılıç Samsun'un Bafra ilçesinde şehitleri andı Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'un Bafra ilçesinde şehitler için düzenlenen mevlüt programına katıldı.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı Canik Belediyesi, 8 yıl önce helikopter kazasında yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Yavuzselim'de yapılan Kültür Merkezi'ne verdi. Başkan Osman Genç, "Rahmetli Yazıcıoğlu'nun, Türk siyasetine kazandırdıkları asla unutulmayacaktır" dedi.

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk

Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk Salıpazarı'ndan tarihin yeniden yazıldığı yer Çanakkale'ye yolculuk. Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET