• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU VATANDAŞLARDAN DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması! Samsunlu vatandaşlar 15 Temmuz Cuma gecesi yapılan Askeri Darbe gerişimine lanet okuyarak birlik mesajı verdi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:26
Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması

Samsun Cumhuriyet meydanında kalabalık 5'inci gün olmasına rağmen ilk gün gibi devam ediyor , vatandaşların darbe girişimine tepkisi büyük. Samsunlu esnaf ve Cumhuriyet Meydanı'nda nöbet tutan esnaf, darbe girişimine lanet okuyarak, bu vatan hepimizin dedi.

 

VATANDAŞIN TEPKİSİ NE?

Öğrenci Ali Akan Çakır (19), "Bu vatan bizim vatanımız, milletimiz birlik oldu ve darbe girişimini püskürttü. Vatan bizim, kimse vatanımızı bölemez. Bayrak bizim, ezanlar bizim. başımızda olanlardan Allah razı olsun. Bu vatan hepimizin yine meydanlara toplanalım. Cumhurbaşkanımızın yolunda yürümeye devam edelim" dedi.

 

Çiftçi Ahmet Başar (50), "Halkımız olmasaydı darbe olurdu. Halkımızın meydanlara inmesi çok iyi oldu. Darbe olsaydı, Türkiye 50 yıl geri giderdi. 80 darbesinde millet ayaklanmadı. Ama bu sefer millet uyandı. Bu millet darbeye izin vermez, millet olmasaydı polis darbeyi engelleyemezdi. Allah milletimizi başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

 

Esnaf Polat Kayahan (57), "Ben 12 eylül 1980 darbesini yaşadığımda liseyi bitirmiştim. Darbe oydu. Bu darbelerden ülkemiz, devletimiz çok zararlar gördü. 15 Temmuz darbe gişirimine gelince olay günü evdeydim. İlk esnada darbe olacağına inanmadım. Ta ki sayın Başbakanımız Binali Yıldrım darbe girişimine uğradık açıklamasını yapınca, tereddüt ve korku içinde kaldım. Ama tüm milletin bu darbeye omuz omuza müdahale etmesi beni gururlandırdı. Bazı söylentiler var, bu baştakinin oyunu gibi. Ben hiçbir söylentiye bakmam, ben vatanıma bakarım. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasına bakarım. Yaşayacakta İnşallah. Buna kim karşı gelmeye kalkarsa halk onun tepesine biner. Bu ülke bizim, bizim kalacak. Dış devletlerin oyununa gelmeyelim, meydanlarda durmaya devam edelim" dedi.

Ahmet Altürk - Furkan Aytaş

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Saitektör Bilgiç'i ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyet, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i makamında ziyaret etti.

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti

Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti Spectral filminde Recep Tayyip Erdoğan'ı andıran görüntü şok etti. Spectral isimli filmde Recep Tayyip Erdoğan görüntüsü mü var. Spectral filminde duman içerisinden çıkan görüntünün Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edildi.

Samsun'un Canik ilçesinde yatırım yağmuru

Samsun'un Canik ilçesinde yatırım yağmuru Kırsal bölgelere yatırımlarla topyekün gelişimi amaçlayan Canik Belediyesi, Düvecik'te önceki gün temeli atılan 1.3 milyon liralık iki yatırımın ardından Kozlu'da da bir açılışa imza attı.

Samsun'da yapılan Canik Yerel Ekonomi Platformu örnek gösterildi

Samsun'da yapılan Canik Yerel Ekonomi Platformu örnek gösterildi İstanbul'da düzenlenen 2. Uluslararası Yerel Kalkınma ve Finans Kongresi'ne Canik damgasını vurdu. Samsun Yerel Ekonomi Kalkınma Platformu ve Ekonomi Çalıştayı örnek gösterilen Canik Belediyesi adına kongreye davetli olarak katılan Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın, "Şehir ve Ekonomi" konulu sunumu beğeni kazandı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET