• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU VATANDAŞLARDAN DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması! Samsunlu vatandaşlar 15 Temmuz Cuma gecesi yapılan Askeri Darbe gerişimine lanet okuyarak birlik mesajı verdi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:26
Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması

Samsun Cumhuriyet meydanında kalabalık 5'inci gün olmasına rağmen ilk gün gibi devam ediyor , vatandaşların darbe girişimine tepkisi büyük. Samsunlu esnaf ve Cumhuriyet Meydanı'nda nöbet tutan esnaf, darbe girişimine lanet okuyarak, bu vatan hepimizin dedi.

 

VATANDAŞIN TEPKİSİ NE?

Öğrenci Ali Akan Çakır (19), "Bu vatan bizim vatanımız, milletimiz birlik oldu ve darbe girişimini püskürttü. Vatan bizim, kimse vatanımızı bölemez. Bayrak bizim, ezanlar bizim. başımızda olanlardan Allah razı olsun. Bu vatan hepimizin yine meydanlara toplanalım. Cumhurbaşkanımızın yolunda yürümeye devam edelim" dedi.

 

Çiftçi Ahmet Başar (50), "Halkımız olmasaydı darbe olurdu. Halkımızın meydanlara inmesi çok iyi oldu. Darbe olsaydı, Türkiye 50 yıl geri giderdi. 80 darbesinde millet ayaklanmadı. Ama bu sefer millet uyandı. Bu millet darbeye izin vermez, millet olmasaydı polis darbeyi engelleyemezdi. Allah milletimizi başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

 

Esnaf Polat Kayahan (57), "Ben 12 eylül 1980 darbesini yaşadığımda liseyi bitirmiştim. Darbe oydu. Bu darbelerden ülkemiz, devletimiz çok zararlar gördü. 15 Temmuz darbe gişirimine gelince olay günü evdeydim. İlk esnada darbe olacağına inanmadım. Ta ki sayın Başbakanımız Binali Yıldrım darbe girişimine uğradık açıklamasını yapınca, tereddüt ve korku içinde kaldım. Ama tüm milletin bu darbeye omuz omuza müdahale etmesi beni gururlandırdı. Bazı söylentiler var, bu baştakinin oyunu gibi. Ben hiçbir söylentiye bakmam, ben vatanıma bakarım. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasına bakarım. Yaşayacakta İnşallah. Buna kim karşı gelmeye kalkarsa halk onun tepesine biner. Bu ülke bizim, bizim kalacak. Dış devletlerin oyununa gelmeyelim, meydanlarda durmaya devam edelim" dedi.

Ahmet Altürk - Furkan Aytaş

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı Samsun'un İlkadım ilçesinde Kadınların Hakları anlatıldı! İslam'ın kadına değer veren bir din olduğu konuşulan panelde, İlk ve ortaçağ Avrupa'sında kadının değersiz bir eşya gibi görüldüğü ifade edildi.

KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi

KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi. KPSS sınavı olmadan memur alımı yapacak olan kamu kurum ve kuruşları belli oldu. 2017 yılında kamuya 60 bin personel alımı yapılacak. KPSS memur alımı yapan devlet kurumları hangileri..

Samsun'un Canik ilçesinde gazeteciler buluşuyor

Samsun'un Canik ilçesinde gazeteciler buluşuyor Samsun'un Canik ilçesinde gazeteciler buluşuyor! Canik Belediyesi Yeni Türkiye Yolunda konferanslar serisine bir yenisini daha ekliyor. 15 Aralık'ta düzenlenecek "17-25 Aralık'tan 15 Temmuz'a" konulu konferansta 15 Temmuz’u birebir yaşayan ünlü gazeteci ve yazarlar katılacak.

THY personel alımı başvuru şartları belli oldu: THY personel alımı başvuru formu

THY personel alımı başvuru şartları belli oldu: THY personel alımı başvuru formu THY personel alımı başvuru şartları belli oldu: THY personel alımı başvuru formu. Türk Hava Yolları(THY) personel alım ilanı başvuruları 31 Aralık 2016'da sona erecek. THY personel alımı şartları neler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET