• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU VATANDAŞLARDAN DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması! Samsunlu vatandaşlar 15 Temmuz Cuma gecesi yapılan Askeri Darbe gerişimine lanet okuyarak birlik mesajı verdi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:26
Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması

Samsun Cumhuriyet meydanında kalabalık 5'inci gün olmasına rağmen ilk gün gibi devam ediyor , vatandaşların darbe girişimine tepkisi büyük. Samsunlu esnaf ve Cumhuriyet Meydanı'nda nöbet tutan esnaf, darbe girişimine lanet okuyarak, bu vatan hepimizin dedi.

 

VATANDAŞIN TEPKİSİ NE?

Öğrenci Ali Akan Çakır (19), "Bu vatan bizim vatanımız, milletimiz birlik oldu ve darbe girişimini püskürttü. Vatan bizim, kimse vatanımızı bölemez. Bayrak bizim, ezanlar bizim. başımızda olanlardan Allah razı olsun. Bu vatan hepimizin yine meydanlara toplanalım. Cumhurbaşkanımızın yolunda yürümeye devam edelim" dedi.

 

Çiftçi Ahmet Başar (50), "Halkımız olmasaydı darbe olurdu. Halkımızın meydanlara inmesi çok iyi oldu. Darbe olsaydı, Türkiye 50 yıl geri giderdi. 80 darbesinde millet ayaklanmadı. Ama bu sefer millet uyandı. Bu millet darbeye izin vermez, millet olmasaydı polis darbeyi engelleyemezdi. Allah milletimizi başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

 

Esnaf Polat Kayahan (57), "Ben 12 eylül 1980 darbesini yaşadığımda liseyi bitirmiştim. Darbe oydu. Bu darbelerden ülkemiz, devletimiz çok zararlar gördü. 15 Temmuz darbe gişirimine gelince olay günü evdeydim. İlk esnada darbe olacağına inanmadım. Ta ki sayın Başbakanımız Binali Yıldrım darbe girişimine uğradık açıklamasını yapınca, tereddüt ve korku içinde kaldım. Ama tüm milletin bu darbeye omuz omuza müdahale etmesi beni gururlandırdı. Bazı söylentiler var, bu baştakinin oyunu gibi. Ben hiçbir söylentiye bakmam, ben vatanıma bakarım. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasına bakarım. Yaşayacakta İnşallah. Buna kim karşı gelmeye kalkarsa halk onun tepesine biner. Bu ülke bizim, bizim kalacak. Dış devletlerin oyununa gelmeyelim, meydanlarda durmaya devam edelim" dedi.

Ahmet Altürk - Furkan Aytaş

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri Samsun'da İlkadım Belediyesi'nden çalışanlara motivasyon semineri. İlkadım Belediyesi tarafından belediye çalışanlarına, iletişim, öfke kontrolü, stratejik yaşam ve etik davranış ilkeleri konulu eğitim semineri düzenlendi.

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor

Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor Samsun Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesi yenileniyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Cumhuriyet Meydanı'ndaki su tahsilat kulübesinin yenileneceğini ve personel sayısının artırılacağını söyledi.

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi

Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi Samsun Bafra'da trafik kazasında ölen Elif Nur Dişli toprağa verildi. Samsun'un Bafra ilçesinde yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Elif Nur Dişli, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu Fuat Avni isimli sosyal medya hesabı kim tarafından ve nasıl kuruldu. Fuat Avni'nin ismini mahkeme kararı ile Said Sefa yapan, FETÖ'cü Haberdar sitesinin Yayın Yönetmeni Said Sefa olduğu tespit edildi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET