• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU VATANDAŞLARDAN DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması! Samsunlu vatandaşlar 15 Temmuz Cuma gecesi yapılan Askeri Darbe gerişimine lanet okuyarak birlik mesajı verdi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:26
Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması

Samsun Cumhuriyet meydanında kalabalık 5'inci gün olmasına rağmen ilk gün gibi devam ediyor , vatandaşların darbe girişimine tepkisi büyük. Samsunlu esnaf ve Cumhuriyet Meydanı'nda nöbet tutan esnaf, darbe girişimine lanet okuyarak, bu vatan hepimizin dedi.

 

VATANDAŞIN TEPKİSİ NE?

Öğrenci Ali Akan Çakır (19), "Bu vatan bizim vatanımız, milletimiz birlik oldu ve darbe girişimini püskürttü. Vatan bizim, kimse vatanımızı bölemez. Bayrak bizim, ezanlar bizim. başımızda olanlardan Allah razı olsun. Bu vatan hepimizin yine meydanlara toplanalım. Cumhurbaşkanımızın yolunda yürümeye devam edelim" dedi.

 

Çiftçi Ahmet Başar (50), "Halkımız olmasaydı darbe olurdu. Halkımızın meydanlara inmesi çok iyi oldu. Darbe olsaydı, Türkiye 50 yıl geri giderdi. 80 darbesinde millet ayaklanmadı. Ama bu sefer millet uyandı. Bu millet darbeye izin vermez, millet olmasaydı polis darbeyi engelleyemezdi. Allah milletimizi başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

 

Esnaf Polat Kayahan (57), "Ben 12 eylül 1980 darbesini yaşadığımda liseyi bitirmiştim. Darbe oydu. Bu darbelerden ülkemiz, devletimiz çok zararlar gördü. 15 Temmuz darbe gişirimine gelince olay günü evdeydim. İlk esnada darbe olacağına inanmadım. Ta ki sayın Başbakanımız Binali Yıldrım darbe girişimine uğradık açıklamasını yapınca, tereddüt ve korku içinde kaldım. Ama tüm milletin bu darbeye omuz omuza müdahale etmesi beni gururlandırdı. Bazı söylentiler var, bu baştakinin oyunu gibi. Ben hiçbir söylentiye bakmam, ben vatanıma bakarım. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasına bakarım. Yaşayacakta İnşallah. Buna kim karşı gelmeye kalkarsa halk onun tepesine biner. Bu ülke bizim, bizim kalacak. Dış devletlerin oyununa gelmeyelim, meydanlarda durmaya devam edelim" dedi.

Ahmet Altürk - Furkan Aytaş

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı

Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı Osman Genç Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi toplantısına katıldı. Canik Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ankara'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı Türk Ocakları Samsun Şubesi'nden Millet ve Milliyetçilik konferansı. Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından “Millet ve Milliyetçilik” başlıklı konferans düzenlendi. 

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu

Mehmet Aydın ve DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu Canik Belediyesi tarafından düzenlenen "Bi' Dolu Medya" konulu etkinlikte ünlü sunucu Mehmet Aydın ve ünlü DJ Hopdedik Ayhan Samsunlularla buluştu. Oldukça renkli geçen etkinlikte, radyo-gazetecilik bölümü öğrencileri hem uygulamalı öğrendi hem de eğlendi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi

Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi Samsun EMŞAV şehitler için 158'inci mevlit programı düzenledi. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilciliği tarafından şehitler için 158. mevlit okutuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET