• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNLU VATANDAŞLARDAN DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI

Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması! Samsunlu vatandaşlar 15 Temmuz Cuma gecesi yapılan Askeri Darbe gerişimine lanet okuyarak birlik mesajı verdi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 12:26
Samsunlu vatandaşlardan darbe girişimi açıklaması

Samsun Cumhuriyet meydanında kalabalık 5'inci gün olmasına rağmen ilk gün gibi devam ediyor , vatandaşların darbe girişimine tepkisi büyük. Samsunlu esnaf ve Cumhuriyet Meydanı'nda nöbet tutan esnaf, darbe girişimine lanet okuyarak, bu vatan hepimizin dedi.

 

VATANDAŞIN TEPKİSİ NE?

Öğrenci Ali Akan Çakır (19), "Bu vatan bizim vatanımız, milletimiz birlik oldu ve darbe girişimini püskürttü. Vatan bizim, kimse vatanımızı bölemez. Bayrak bizim, ezanlar bizim. başımızda olanlardan Allah razı olsun. Bu vatan hepimizin yine meydanlara toplanalım. Cumhurbaşkanımızın yolunda yürümeye devam edelim" dedi.

 

Çiftçi Ahmet Başar (50), "Halkımız olmasaydı darbe olurdu. Halkımızın meydanlara inmesi çok iyi oldu. Darbe olsaydı, Türkiye 50 yıl geri giderdi. 80 darbesinde millet ayaklanmadı. Ama bu sefer millet uyandı. Bu millet darbeye izin vermez, millet olmasaydı polis darbeyi engelleyemezdi. Allah milletimizi başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

 

Esnaf Polat Kayahan (57), "Ben 12 eylül 1980 darbesini yaşadığımda liseyi bitirmiştim. Darbe oydu. Bu darbelerden ülkemiz, devletimiz çok zararlar gördü. 15 Temmuz darbe gişirimine gelince olay günü evdeydim. İlk esnada darbe olacağına inanmadım. Ta ki sayın Başbakanımız Binali Yıldrım darbe girişimine uğradık açıklamasını yapınca, tereddüt ve korku içinde kaldım. Ama tüm milletin bu darbeye omuz omuza müdahale etmesi beni gururlandırdı. Bazı söylentiler var, bu baştakinin oyunu gibi. Ben hiçbir söylentiye bakmam, ben vatanıma bakarım. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşamasına bakarım. Yaşayacakta İnşallah. Buna kim karşı gelmeye kalkarsa halk onun tepesine biner. Bu ülke bizim, bizim kalacak. Dış devletlerin oyununa gelmeyelim, meydanlarda durmaya devam edelim" dedi.

Ahmet Altürk - Furkan Aytaş

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 5 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Veziköprü, 19 Mayıs, Terme, İlkadım ve Asarcık ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Samsun'da üniversite ve lise öğrencilerini bir araya getiren proje sona erdi

Samsun'da üniversite ve lise öğrencilerini bir araya getiren proje sona erdi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öncülüğünde yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Gerçek Yaşam Uygulamaları ile Bilimin Renkli Dünyası” projesi düzenlenen törenle sona erdi.

Samsun'un Kavak ilçesinde mahalle toplantıları

Samsun'un Kavak ilçesinde mahalle toplantıları Kavak Belediyesi tarafından ilçe genelinde yapılan istişare ve değerlendirme toplantıları aralıksız devam ediyor.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin: Cumhuriyetimizi coşkuyla kutlayacağız

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin: Cumhuriyetimizi coşkuyla kutlayacağız Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra’da yapılacak olan Cumhuriyet Bayramı kutlama programı hakkında bilgi verdi.

KÖŞE YAZARLARI