• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAVCI KORUMAYLA GEZİYOR

Süper savcı Gök, için koruma görevlendirildi..

01 Ekim 2012 Pazartesi 16:22
Savcı korumayla geziyor

İzmir ve Ege Bölgesi'nde AK Parti Hükümeti'nin verdiği özel yetkiyle çok sayıda operasyona imza atan ancak daha sonra yetkileri elinden alınarak Samsun Cumhuriye Savcılığı'na atanan Murat Gök, koruma ile geziyor.
 
Bir süre önce Adliye Lojmanları'nda ki evinden dışarı çıkamadığı gündeme gelen Gök'ün ağır derecede psikolojik sorunları olduğu ve bu nedenle tedavi gördüğü gündeme gelmişti. Savcı Murat Gök'ün çevresindekilere 'Beni öldürecekler' dediği yönünde iddialarda gündeme gelirken, süper savcı olarak ünlenen Murat Gök, bugün sokakta samsunkenthaber objektiflerine takıldı. Yanında bir koruma ile gezen Murat Gök'ün yürümekte zorluk çektiği ve zaman zamanda yolda durarak nefeslendiği gözlendi. Samsun Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün yanında bulunan korumanın 'Beni öldürecekler' sözü üzerine görevlendirildiği ileri sürüldü.
 
Savcı Murat Gök kimdir
 
İki yıl boyunca Özel Yetkiyle görev yaptığı İzmir Adliyesi'nde, belediyeler de dahil, kamu kurumlarındaki suç örgütlerine yönelik operasyonlarla adını duyuran Murat Gök, Adalet Bakanlığı'nın emriyle yetkileri alınarak düz savcı yapılmıştı. 
 
AK Parti Hükümeti'nin özel yetkiyle donattığı savcı Gök, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'le aynı dönemde atanmıştı. AK Parti hükümetinin önce süper yetkiyle donatıp, ardından yetkilerini elinden alması kafalarda soru işareti yaratmış, Gök o dönemde yaptığı açıklamalarda "Yetkilerim alınmasaydı bundan sonra olacaklar olacaktı" açıklamalarıyla gündeme oturmuştu.
 
Yetkilerinin alınmasının ardından Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na düz savcı olarak atanan Murat Gök, burada da adeta kızağa çekildi. Herhangi bir operasyon ya da davada adı fazla duyulmayan Savcı Gök'ün şimdi de ağır psikolojik problemlerle karşı karşıya olduğu öğrenildi. İddiaya göre halen ruhsal tedavi gördüğü belirtilen Savcı Gök'ün, öldürüleceği korkusuyla evinden dışarı çıkamadığı belirtiliyor. Savcı Gök, Samsun'a atanmasının ardından nişanlısından da ayrılmıştı. 
 
Evinden dışarı çıkamadığı belirtilen Gök'ün, kendisini arayan yakın arkadaşlarına da 'beni öldürecekler' dediği ileri sürülüyor. Şu sıralar ruhsal sorunlarıyla boğuşan Savcı Gök'ün geçmişte Ege Bölgesi'nde özel yetkili savcıyken yaptığı operasyonlar büyük ses getirmişti. İşte o operasyonlardan bazıları şöyle:
 
Anafor: İzmir polisinin Murat Gök'ün koordinasyonunda 11 ilde düzenlediği bu operasyonda 67 kişi gözaltına alınmıştı. Skorsky helikopterle çiftliğine baskın düzenlenen çete elebaşı A.T.B. ve sevgilisi, Çeşme'deki beş yıldızlı bir otelde yakalanmış, mahkemeye çıkarılan 39 kişiden sekizi tutuklanmıştı. Ardından Savcı Gök'ün itirazı üzerine 11 kişi daha tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.
 
Cezaevi: İzmir'in Urla ilçesindeki ceza ve tutukevinde bazı gardiyanların, bazı mahkumlarla işbirliği yaparak içeriye uyuşturucu ve cep telefonu sokarak pazarlama gibi suçlara karıştığ iddiaları üzerine Savcı Murat Gök, geniş çaplı soruşturma başlatmıştı. Operasyonda başgardiyan ve dört infaz koruma memuru tutuklanmıştı.
 
Şafak: İzmir'in Buca ilçesi Kaynaklar Beldesi'nde 400 jandarmanın katıldığı operasyonla 600 milyon liralık yolsuzluk ortaya çıktı. İhbarları değerlendiren Savcı Murat Gök, operasyon için bu defa jandarmaya görev verdi. Operasyonun ardından aralarında Kaynaklar Belediye Başkanı ve İlçe Jandarma Komutanı'yla Tapu Müdürü'nün de bulunduğu 19 kişi tutuklanmıştı.
 
Terör örgütü operasyonları: Savcı Murat Gök, terör gruplarına da ağır darbeler vurdu. Özellikle DHKP ve PKK'ya yönelik önemli operasyonlar yaptıran Savcı Gök, 10 ayda 55 teröristi tutuklattı.
 
Kumsal: İzmir'in Çeşme ilçesinde beach clup ve plaj ihalelerine fesat karıştırıldığı, alınması için kanundışı yollara başvurularak rant sağlanmaya çalışıldığı iddialarını araştıran Savcı Murat Gök, operasyon için düğmeye bastı. Jandarma tarafından düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 25 zanlıdan 11'i tutuklanmıştı.
 
Rıhtım: Polisin teknik takip ve istihbaratı sonucu iki ayrı adam öldürme, alıkoyma ve fidye isteme, beş ayrı adam yaralama, iki ayrı iş yerini ele geçirme, dört ayrı oto kurşunlama, uyuşturucu madde ticareti, rüşvet verme, tehdit, dolandırıcılık, darp, sahte kimlik kullanma ve çek senet tahsilatı gibi birçok suça karışan çıkar amaçlı örgüt takibe alındı. Elebaşılığını Karşıyaka'da lokanta ve kahvehane işleten C.T.'nin yaptığı belirtilen suç örgütüyle ilgili bilgi ve delillerin toplanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, yakalanan 38 kişiyi mahkemeye sevk etti. Zanlılardan 10'u tutuklandı.
 
Çelik yelekli çete elebaşına operasyon: İzmir'in Bornova ilçesinde iki ayrı bar sahibinin öldürülmesi olayıyla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatan Savcı Murat Gök, çete elebaşı M.Y. ile birlikte 42 kişiyi yakalattı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonun ardından elebaşı M.Y., çelik yelek ve Uzi marka silahla birlikte yakalandı. 36 noktaya düzenlenen baskınlarda çok sayıda silah ele geçirildi. Adliyeye çıkarılan zanlılardan 22 kişi tutuklandı.
 
Buca Belediyesi'ne yönelik "Arıkovanı" operasyonu: Aralarında Buca Belediye Başkanı C.Ş. ile kardeşinin de bulunduğu 34 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, dört günlük gözaltından sonra mahkemeye çıkarıldı. Başkan C.Ş., daha sonra serbest bırakıldı.
 
Sarmaşık: Savcı Murat Gök'ün talimatıyla düzenlenen Güzelbahçe Belediyesi'ne yönelik operasyonda, Belediye Başkanı ile birlikte çok sayıda kişi gözaltına alındı. Toplam 21 kişi tutuklandı.
 
SAMSUN KENT HABER

DİĞER HABERLER

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti

Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti Yıldırım Holdingin Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Yıldırım Holding Kurucusu Garip Yıldırım vefat etti. Samsunlu işadamları Mehmet Yıldırım, Ali Rıza Yıldırım ve Yüksel Yıldırım'ın babası Garip Yıldırım 86 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da

Şehir Plancı adayları Samsun TSO’da Çalışma alanı olarak Samsun’u seçen Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti. 10 farklı konu çerçevesinde Samsun kentini çalışan öğrenciler, planlamalarını Başkan Murzioğlu ile paylaştı.

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu'dan MÜSİAD'a ziyaret Samsunspor Kulüp Başkanı İ.Erkurt Tutu, Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş, Muhasip Üye Ömür Tekin, MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanı Haluk Tan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı

Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı Samsun'da Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi açıldı. Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından, İlkadım ilçesinde Şehit Fırat Çakıroğlu Kütüphanesi Hizmete Girdi.  

KÖŞE YAZARLARI

ANKET