• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

TRT ARŞİVİNDEN AZ GİTTİK UZ GİTTİK EVLİYA ÇELEBİ SAMSUN'U ANLATIYOR

TRT Arşivinden Az Gittik Uz Gittik Evliya Çelebi Samsun'u anlatıyor. TRT'nin unutulmaz çizgi dizileri arasında yer alan Az Gittik Uz Gittik-Evliya Çelebi ile Küheylan'ın 1989 yılllarında yayınlanan bir bölümünde Samsun anlatılmıştı.

22 Nisan 2017 Cumartesi 13:59
TRT Arşivinden Az Gittik Uz Gittik Evliya Çelebi Samsun'u anlatıyor

TRT'de bir dönem yayınlanan Az Gittik Uz Gittik-Evliya Çelebi ile Küheylan çizgi filmini hatırladınız mı. Çocukluğumuzun çizgi filmleri arasında yer alan Az Gittik Uz Gittik'de Evliya Çelebi ile Küheylan'ın maceraları hiç unutulur mu. 


1989 yılında TRT'de yayınlanan Az Gittik Uz Gittik çizgi film dizisinde şehirlerde Evliya Çelebi'nin dilinden anlatılıyordu. Şehirlerin gerçek görüntüleri ile birlikte yayınlanan çizgi dizide her bölümde ise farklı şehirler ekranlara yansılıyor, Evliya Çelebi ile Küheylan'ın maceraları da o yıllarda tüm çocukları ekrana kilitliyordu. Evliya Çelebi ile Küheylan isimli çizgi dizi TRT ekranlarına ise 1991 yılında veda etmişti.


TRT arşivlerinde yayınlanan Az Gittik Uz Gittik-Evliya Çelebi ile Küheylan isimli çizgi dizsinin bir bölümünde de Samsun anlatılmıştı. 


İşte Az Gittik Uz Gittik isimli çizgi filmde Samsun'un 1989 yılı görüntüleri. 

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI