• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

TRT NEDEN AÇILMIYOR? ASKERLER TRT'YE EL KOYDU

TRT neden açılmıyor? Askerler TRT'ye el koydu. Türkiye'de darbe girişimi. Darbeci askerler TRT'ye el koydu. TRT yayınları kesildi.

15 Temmuz 2016 Cuma 23:50
TRT neden açılmıyor? Askerler TRT'ye el koydu

TRT neden açılmıyor? Askerler TRT'ye el koydu. Türkiye'de darbe  girişimi. Darbeci askerler TRT'ye el koydu. TRT yayınları kesildi. 

 

Türkiye'de yapılan bütün askeri darbelerin sembolü olan Türkiye Radyo ve Televizyonları'nın (TRT) son askeri hareketliliğin üzerinden yaklaşık 3 saat geçtikten sonra yayını durduruldu. TRT'nin reji odalarına askeri yetkililerin girdiği ve açıklama yapmaya hazırlandıkları bildirildi.

 

Öte yandan TRT gece geç saatlerde tekrar yayınına başladı. Halk TRT'yi darbecilerden kurtardı. TRT spikeri darbecilerin kendilerini nasıl gözaltına aldıklarını ve darbe bildirisini nasıl okuttuklarını açıkladı. Darbe bildirisini okuyan TRT spikeri o anları anlatarak "Baskı altında darbe bildirisi okuttular. O anları bir daha yaşamak istemiyorum" diyerek halktan özür diledi. 

Kaynak: ensonhaber

DİĞER HABERLER

Samsun'da 9 ilçede elektrik kesintisi yapılacak

Samsun'da 9 ilçede elektrik kesintisi yapılacak Samsun'da 9 ilçede elektrik kesintisi yapılacak! Samsun'a bağlı Canik, Atakum, 19 Mayıs, Tekkeköy, Bafra, İlkadım, Yakakent, Çarşamba ve Havza ilçelerinde elektrik kesintisi yapılacak.

PTT'nin 176'ın yaşı Samsun'da kutlandı

PTT'nin 176'ın yaşı Samsun'da kutlandı Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 176. kuruluş yılı bir dizi etkinlikle kutlanırken, postanede 176. sıra numarası alan bir vatandaşa ise hediye verildi.

Osman Genç Uluslararası İleri Depreme Dayanıklı Yapılar Kongresinde konuştu

Osman Genç Uluslararası İleri Depreme Dayanıklı Yapılar Kongresinde konuştu Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde düzenlenen Uluslararası İleri Depreme Dayanıklı Yapılar Kongresinde kentsel dönüşüm konulu bir sunum yaptı.

Samsun Çarşamba TSO’dan İspanya çıkarması

Samsun Çarşamba TSO’dan İspanya çıkarması Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası üyesi 22 firma, İspanya’nın en büyük inşaat ve inşaat teknolojileri fuarı olan "E-power&Building Fuarı" için İspanya’ya çıkarma yaptı.

KÖŞE YAZARLARI