• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

TURİZM KENTİ SAMSUN'UN 10 AYDIR TURİZM İL MÜDÜRÜ YOK

Turizm kenti Samsun'un 10 aydır Turizm İl Müdürü yok. Samsun'da Turizm Haftası kutlanıyor. Turizm Haftasının kutlandığı Samsun'da 10 aydır Turizm İl Müdürlüğü görevi boş duruyor.

18 Nisan 2017 Salı 11:55
Turizm kenti Samsun'un 10 aydır Turizm İl Müdürü yok

Samsun Turizm İl Müdürlüğü koltuğu emekliye ayrılan eski İl Müdürü Yüksel Ünal'ın ardından 10 aydır boş duruyor. Turizm kenti Samsun'un 10 aydır Turizm İl Müdürü yok.. 

 

Samsun'da Turizim Haftası kutlanıyor. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Turizm Haftası kapsamında Bafra ilçesinde Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi konferans salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı.


Samsun Valisi İbrahim  Şahin, Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesinde yaptığı konuşmada Samsun'a daha fazla turist çekmek için çalıştıklarını belirterek,  "Bunun mücadelesini veren, kültür turizm Müdürlüğü var, valilik var. Kuş Cenneti gibi bir varlığı dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Onun için de orayı keşfettiğim andan itibaren dedim ki, 'iyiki burası bakir kalmış.' Başkaları buraya el atsaydı üzülürdüm. En azından şimdi kendi inisiyatifimiz dahilinde elden geçirebiliyoruz. Bir takım şeyler yapılacaksa da daha tertipli daha düzenli şeyler yapılabilir diye düşünüyorum" dedi.

SAMSUN'DA TURİST GÖREMİYORUM


Vali İBrahim Şahin, konuşmasının devamında Amasya'ya gelen yabançı turistlerden de örnekler vererek, " Amasya'ya "Malezya'dan, Endonezya'dan, Tayland'dan, Tayvan'dan, uzakdoğudan, Amerika'dan bir yığın turist geliyor. Ama ben Samsun'da onun onda biri kadar ancak turist görüyorum, Çoğu zaman da göremiyorum. Burada tabiki Samsun'un tarihi dokusunu koruma kültürünün yerleşmemesinden kaynaklanıyor olabilir." dedi.

 

Öte yandan Samsun Turizm İl Müdürü koltuğu emekliye ayrılan eski il müdürü Yüksel Ünal'ın ardından 10 aydır boş duruyor.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI