• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

TURİZM KENTİ SAMSUN'UN 10 AYDIR TURİZM İL MÜDÜRÜ YOK

Turizm kenti Samsun'un 10 aydır Turizm İl Müdürü yok. Samsun'da Turizm Haftası kutlanıyor. Turizm Haftasının kutlandığı Samsun'da 10 aydır Turizm İl Müdürlüğü görevi boş duruyor.

18 Nisan 2017 Salı 11:55
Turizm kenti Samsun'un 10 aydır Turizm İl Müdürü yok

Samsun Turizm İl Müdürlüğü koltuğu emekliye ayrılan eski İl Müdürü Yüksel Ünal'ın ardından 10 aydır boş duruyor. Turizm kenti Samsun'un 10 aydır Turizm İl Müdürü yok.. 

 

Samsun'da Turizim Haftası kutlanıyor. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Turizm Haftası kapsamında Bafra ilçesinde Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesi konferans salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı.


Samsun Valisi İbrahim  Şahin, Bafra Şevket Aşçı Turizm Fakültesinde yaptığı konuşmada Samsun'a daha fazla turist çekmek için çalıştıklarını belirterek,  "Bunun mücadelesini veren, kültür turizm Müdürlüğü var, valilik var. Kuş Cenneti gibi bir varlığı dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Onun için de orayı keşfettiğim andan itibaren dedim ki, 'iyiki burası bakir kalmış.' Başkaları buraya el atsaydı üzülürdüm. En azından şimdi kendi inisiyatifimiz dahilinde elden geçirebiliyoruz. Bir takım şeyler yapılacaksa da daha tertipli daha düzenli şeyler yapılabilir diye düşünüyorum" dedi.

SAMSUN'DA TURİST GÖREMİYORUM


Vali İBrahim Şahin, konuşmasının devamında Amasya'ya gelen yabançı turistlerden de örnekler vererek, " Amasya'ya "Malezya'dan, Endonezya'dan, Tayland'dan, Tayvan'dan, uzakdoğudan, Amerika'dan bir yığın turist geliyor. Ama ben Samsun'da onun onda biri kadar ancak turist görüyorum, Çoğu zaman da göremiyorum. Burada tabiki Samsun'un tarihi dokusunu koruma kültürünün yerleşmemesinden kaynaklanıyor olabilir." dedi.

 

Öte yandan Samsun Turizm İl Müdürü koltuğu emekliye ayrılan eski il müdürü Yüksel Ünal'ın ardından 10 aydır boş duruyor.

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET