• 2,929 TL

  • 3,319 TL

  • 126,390 TL

  • 78.146

ncekiler Sonrakiler

TÜRKİYE'YE İDAM GERİ GELECEK Mİ

Türkiye'ye idam geri gelecek mi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih'te katıldığı cenaze töreninde "idam isteriz" sloganları üzerine, "Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu sizlerin bir hakkıdır. Bu hak özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirilmesi yapılır ve kararı da verilir" dedi.

17 Temmuz 2016 Pazar 18:49
Türkiye'ye idam geri gelecek mi

Türkiye'ye idam geri gelecek mi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih'te katıldığı cenaze töreninde "idam isteriz" sloganları üzerine, "Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu sizlerin bir hakkıdır. Bu hak özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirilmesi yapılır ve kararı da verilir" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fatih Camii'nde demokrasi şehitlerinin cenaze töreninde katılımcılara hitap etti. Anlamlı bir cenaze töreni yaşandığını hatırlatan Erdoğan, "Birincisi kurucusu olduğum partimin kurucuları arasında olan değerli hocamız Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş’ı ebedi aleme uğurluyoruz. Bunun yanında yine 15 Temmuz şehitlerimiz var. Bu şehitlerimizi de peygamberlik makamından sonraki en yüce makama uğurluyoruz" dedi.

 

Paralel devlet yapılanması ile ilgili sert açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Ülkemizin birliğine, dirliğine, beraberliğine, milletimizin bütünlüğüne tahammül edemeyenlerin üst akıllardan aldıkları talimatla ne yazık ki devletimizi ele geçirme hareketi 15 Temmuz’da silahlı eyleme dönüşmüştür. Silahlı eyleme dönüştüğü zaman sadece milletimize yaptığımız bir çağrı ile ülkemizin dört bir yanından tüm vatandaşlarımızın icabet etmesi, meydanları gümbür gümbür doldurması ve ‘onların tankı topu varsa bizim de imanımız vardır’ diyerek karşılarında durdular. Bu genç kardeşlerimin tankların paletlerinin altında yatması sıradan bir olay değildir. Bunu yaptılar. Şu an itibariyle 161 şehidimiz var" ifadelerini kullandı.

 

"Demokrasilerde halkı talebi bir kenara konulamaz"

 

Erdoğan'ın sözleri vatandaşları "idam isteriz" sloganları ile kesildi. Bunun üzerine Erdoğan, "Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu sizlerin bir hakkıdır. Bu hak özellikle anayasal olarak gerekli olan mercilerde değerlendirilmesi yapılır ve kararı da verilir. Kararlarımızı verirken bir düşündük bir verdik. Şimdi de aynı şekilde bizden gayet olumlu bir şekilde bu adımı atarız. Bizler intikamcı değiliz. En büyük intikam sahibi Allah’tır. Bu bakımdan sloganik değil attığımız her adımı düşünerek, ilimle, akılla, tecrübe ile birlikte atmamız lazım" şeklinde konuştu.

 

"Virüsleri temizleme dönemi devam edecek çünkü bu vücut metastaz yaptı"

 

FETÖ'nün yasama, yürütme ve yargı organını birbiri ile çatıştırmaya çalıştığını söyleyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:
"Bakınız şu anda dün itibariyle yargıyı eline geçirmiş olan bu örgüt şimdi teker teker dökülüyor. Şu anda yargı bunlardan binlercesini gözaltına almış durumda. HSYK üyelerine, Anayasa Mahkemesi üyelerine varıncaya kadar şu anda açığa alınıyorlar, gözaltına alınıyorlar ve tutuklanıyorlar. Bu olması gerekendi. Fakat yeterli mi değil. Şu anda silahlı kuvvetlerimizi ne yazık ki perişan eden bu örgüt, generallerinden tut en alt kademeye kadar şimdi onlar da tutuklanmaya başladılar. Yeterli mi değil. Devletin tüm kurumlarında bu virüsleri temizleme dönemi devam edecektir çünkü bu vücut metastaz yaptı. Maalesef kanser virüsü gibi bu devletin her yerini sardı. Biz bunları biliyoruz ve ilgili mercilere söyledik. Bu olayda ‘her olanda hayır vardır’ kelamınca şu anda şok farklı noktaya geldik. Şimdi kaçacakları bir yer yok. İnlerine gireceğiz demiştik şimdi tam manasıyla girdik. Şu anda Amerika'ya, batı ülkelerine, yazılı olarak Adalet Bakanlığımız kanalı ile, Dışişleri Bakanlığı kanalı ile bunları talep edeceğiz ve tavırlarını ayrıca göreceğiz. Görüştüğümüz tüm devlet büyüklerine de bunu özellikle hatırlatıyorum. Bakınız sizlere defalarca söyledim ama ne yazık ki dikkate almadınız. Şimdi bu darbeciler bu Fethullahçı terör örgütünün temsilcileridir. Biz bunu siyaset belgesine aynı PKK gibi ismen girdik. Ama yeterli değil"

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

DİĞER HABERLER

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti

Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti Samsun'da liseli öğrenciler TSO'yu ziyaret etti! Samsun Taflan Yalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe 10. sınıfı öğrencileri, Samsun Ticaret ve Ticaret Odası’nı(TSO) ziyaret ederek, kurumun yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi Mevlit Kandil'i özel programı düzenleyecek! 11 Aralık Pazar günü Gürbüz Camii'nde İlkadım Belediyesi ve Son Peygamber Platformu ve Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ÇEYDER) tarafından Mevlit Kandili Programı düzenlenecek.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı Canik Belediye Başkanı Osman Genç: Her gencin hayalleri ve hedefleri olmalı! Canik Belediyesi tarafından eğitime destek kapsamında Canik İMKB Anadolu Lisesi'ne kazandırdığı ve şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün adını taşıyan Edebiyat Atölyesi bugün düzenlenen bir törenle açıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç,” Her gencin hayalleri hedefleri olmalı. Bu hayallerimizi kendimiz,şehrimiz ve ülkemiz için gerçekleştirmeliyiz” dedi.

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı

İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı İhsan Şenocak Atakum İHL öğrencileri tarafından büyük bir coşku ile karşılandı! Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerini yazar, gazeteci ve akademisyenlerle buluşturmaya devam ediyor.  Öğrencilerine yönelik akademik çalışmalara aralıksız devam eden Atakum İmam Hatip Lisesi, Dr. İhsan Şenocak’a ağırladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET