• 2,2337 TL

  • 2,8299 TL

  • 88,4552 TL

  • 79.417

'UYDU KENT, MODEL ŞEHİR OLACAK'

'Uydu Kent, model şehir olacak'
26 Haziran 2013 Çarşamba 17:01

Demirtaş: "Hastane mahallesi kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek."

İlkadım ilçesini geleceğe taşıyacak projeler üzerinde çalıştıklarını söyleyen  İlkadım Belediye Başkanı Necattin " Ahullu, Toybelen ve Kapaklı bölgelerini kapsayan havzada Uydu kentin yapılacağını ifade etti.
 
TEMPOMUZU DÜŞÜRMEYECEĞİZ.
 
Derecik mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Başkan Necattin Demirtaş, belediye olarak hayata geçirdikleri projeler hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Asfalt ve yol çalışmaları ile ilgili geçen sene hizmetin ivmesini yükselttiklerini kaydeden Başkan Demirtaş, 2012 yılı itibariyle yol ve asfalt çalışmalarında 590 sokakta Türkiye’ye model olacak bir çalışma yaptık. 100 bin ton asfalt dökerek 85 km yol, 75 km parke taş döşedik. Cadde ve sokakları ile İlkadım ilçemiz, hizmette şantiyeye alanına çevirdik. İlçemizi hak ettiği kimliğe kavuşturmak için yeni yollar açarak, bir çok cadde ve sokağımızı asfalt yol ve parke taşlarla kapladık. Bu yılda, geçen sene olduğu gibi hizmetteki tempomuzu yüksek tutacağız. "dedi.
 
UYDU KENT İLKADIM'I DEĞİŞTİRECEK.
 
" Uydu Kent Projesi ile Ahullu, Kapaklı ve Toybelen  bölgesinde yeni bir şehir merkezi oluşturarak şehri güneye doğru taşıyacağız" diyen Başkan Demirtaş,  Şehri güneye taşımak amacıyla Ahullu ve  Kapaklı bölgelerinde uydu kent kurmak için çalışmaları başlattık. Samsun sahil şeridine kurulmuş bir şehir. Bu yönde gelişmeye devam ederek karmaşık bir hal almakta. Kentin bu karmaşık yapıdan kurtarılması gerekmektedir. Şehir merkezindeki yoğunluğu azaltmak için bir çalışma başlattık. Ahullu ve Kapaklı bölgelerinde uydu kent projesi yapmak için bir dizi çalışma başlattık. Bu projemiz için arazi toplulaştırma çalışmaları sürüyor. Arazi toplulaştırma çalışması bittiği zaman cazibesi yüksek model bir şehir kurmayı planlıyoruz. " diye konuştu. 
 

 
HASTANE MAHALLESİ DÖNÜŞECEK
 
Hastane mahallesi kentsel dönüşümle gelişeceğini kaydeden Demirtaş, " Samsun en iyi mevkisinde, denizi en iyi cepheden gören Hastane mahallesinde Samsun 1919 adlı kentsel dönüşüm projemizle modern bir site inşa ediyoruz. Proje kapsamında 31 bin m2’lik alanda 20 katlı, 14 blok olmak üzere, '1+1 99 m2', '2+1 110 m2', '3+1 144 m2' ölçeğinde 1120 adet daire yapılacak. Standartları yüksek, konforlu, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı ve oyun parkı olan modern bir site inşa ederek bölgenin cazibesini artıracağız. Halkımız bu konutlarda ferah ve huzur dolu bir yaşam konforuna sahip olacak.  "dedi.
 
Toplantıya İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar, Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç belediye daire amirleri ve müdürleri katıldı.
 
 

DİĞER HABERLER

Kazalarda şoför kusuru yüzde 90'ların üzerinde!

Kazalarda şoför kusuru yüzde 90'ların üzerinde! Kazalarda şoför kusuru yüzde 90'ların üzerinde! Türkiye'de kazaların kural ihlalleri nedeniyle meydana geldiği açıklandı. Kazalarda şoför kusur oranının yüzde 90'ların üzerinde olduğu bildirildi. TŞOF Genel Başkanı Fevzi Apaydın, "Kazalar kural ihlalinden kaynaklanıyor. Türkiye’de kazalarda şoför kusur oranları yüzde 90’ların üzerindedir" dedi.

Samsun'da sağanak yağış bekleniyor

Samsun'da sağanak yağış bekleniyor Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, Samsun'da hava parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Karadeniz'li balıkçılarda hamsi umudu

Karadeniz'li balıkçılarda hamsi umudu Karadeniz'li balıkçılarda hamsi umudu. 1 Eylül'de sona eren av yasağının ardından bol miktarda avlanan palamutla yüzü gülen Karadenizli balıkçılar hamsinin yolunu gözlüyor.

Havza'da trafik kazası: 2 ağır yaralı

Havza'da trafik kazası: 2 ağır yaralı Samsun'un Havza ilçesinde meydana gelen trafik kazasında kırmızı ışıkta bekleyen tıra arkadan çarpan araçta 2 kişi ağır yaralandı.

KÖŞE YAZARLARI