• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YAZAR SENAİ DEMİRCİ ATAKUM'DA HZ. MUHAMMED'İ ANLATTI

Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı. Samsun'un Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen O'nu Anlamak etkinliğinde konuşan yazar Senai Demirci, peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatını anlattı.

21 Nisan 2017 Cuma 16:40
Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı

Samsun'un Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde konuşan Yazar Senai Demirci, "Peygamber efendimiz, sözün doğrusunun her zaman galip geleceğine inanmıştır. O'nun dünyasında yalanın yeri yoktu" dedi.

 

Atakum Belediyesi tarafından, Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Senai Demirci’nin konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlik düzenlendi. Yalı Kafe’de düzenlenen “O'nu (s.a.v.) Anmak” etkinliğine Atakumlular yoğun ilgi gösterdi.

 

Peygamber efendimizin hayatından paylaşımlar yapan Yazar Senai Demirci, Hz. Muhammed’in öncelikle doğruluk ve dürüstlüğün timsali olduğunu belirterek, "Hangi şartta olursa olsun bedeli ne olursa olsun kesinlikle O‘nun dünyasında yalan yoktur. Sözün gücüne dayanmıştır. İktidar, kuvvet ve zorbalıkla kendi fikrini benimsetmeye kalkmamıştır. O, sözün doğrusunun her zaman galip geleceğine inanmıştır" diye konuştu.

 

 

Düzenlenen etkinliğin manevi bir buluşma haline geldiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Peygamber efendimizin doğumunun 1446. Yılında gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı etkinliğimize katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kıymetli yazar Senai Demirci’nin anlatımıyla, O’nu dinlemek ayrı bir huzur verdi" dedi.

 

 

Etkinlikte ayrıca, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından kaleme alınan ‘O (s.a.v.)’ kitabının tanıtımı da gerçekleştirildi. Peygamber efendimiz ile ilgili duygularını şiir haline getiren öğrencilerin, bu şiirlerinin yer aldığı kitap, etkinliğe katılanlara hediye olarak verildi. Öğrenciler, peygamber efendimiz ile ilgili yazdıkları şiirlerini okudu. Başkan Taşçı etkinlik sonunda Yazar Senai Demirci ve Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine teşekkür etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı

Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı Samsun'da çocuklar 23 Nisan coşkusunu yaşadı. Samsun'da 23 Nisan Samsun'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda coşku içerisinde kutlandı.

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile Karadeniz'de birinci olduk

Osman Genç: 16 Nisan seçiminde yüzde 72 ile  Karadeniz'de birinci olduk Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72 oy oranı ile Evet, yüzde 28 oranı ile Hayır oyunun çıktığını açıklayarak, "Yüzde 28 Hayır neden çıktı bunu iyi analiz etmemiz gerekiyor" dedi.

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti

Yusuf Ziya Yılmaz 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu öğrencilere devretti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında koltuğunu  Terme Nazmiye Ünal Soğancı Ortaokulu öğrencilerine bıraktı.

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı

Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı Osman Genç, Canik'te yüzde 72'lik oy oranını nasıl yakaladıklarını açıkladı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, 16 Nisan referandum seçiminde Canik ilçesinde yüzde 72'lik Evet oyunu nasıl yakaladıklarını açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET