• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YAZAR SENAİ DEMİRCİ ATAKUM'DA HZ. MUHAMMED'İ ANLATTI

Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı. Samsun'un Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen O'nu Anlamak etkinliğinde konuşan yazar Senai Demirci, peygamberimiz Hz. Muhammed'in hayatını anlattı.

21 Nisan 2017 Cuma 16:40
Yazar Senai Demirci Atakum'da Hz. Muhammed'i anlattı

Samsun'un Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde konuşan Yazar Senai Demirci, "Peygamber efendimiz, sözün doğrusunun her zaman galip geleceğine inanmıştır. O'nun dünyasında yalanın yeri yoktu" dedi.

 

Atakum Belediyesi tarafından, Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Senai Demirci’nin konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlik düzenlendi. Yalı Kafe’de düzenlenen “O'nu (s.a.v.) Anmak” etkinliğine Atakumlular yoğun ilgi gösterdi.

 

Peygamber efendimizin hayatından paylaşımlar yapan Yazar Senai Demirci, Hz. Muhammed’in öncelikle doğruluk ve dürüstlüğün timsali olduğunu belirterek, "Hangi şartta olursa olsun bedeli ne olursa olsun kesinlikle O‘nun dünyasında yalan yoktur. Sözün gücüne dayanmıştır. İktidar, kuvvet ve zorbalıkla kendi fikrini benimsetmeye kalkmamıştır. O, sözün doğrusunun her zaman galip geleceğine inanmıştır" diye konuştu.

 

 

Düzenlenen etkinliğin manevi bir buluşma haline geldiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Peygamber efendimizin doğumunun 1446. Yılında gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı etkinliğimize katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kıymetli yazar Senai Demirci’nin anlatımıyla, O’nu dinlemek ayrı bir huzur verdi" dedi.

 

 

Etkinlikte ayrıca, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından kaleme alınan ‘O (s.a.v.)’ kitabının tanıtımı da gerçekleştirildi. Peygamber efendimiz ile ilgili duygularını şiir haline getiren öğrencilerin, bu şiirlerinin yer aldığı kitap, etkinliğe katılanlara hediye olarak verildi. Öğrenciler, peygamber efendimiz ile ilgili yazdıkları şiirlerini okudu. Başkan Taşçı etkinlik sonunda Yazar Senai Demirci ve Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine teşekkür etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

DİĞER HABERLER

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde bulunan Leylek TOKİ ziyaretçi akınına uğruyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Göçmen Leylekler Konaklama Merkezi (Leylek TOKİ), ziyaretçi akınına uğruyor. 

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi

Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi Erdem Erol Görele Belediyesi çalışanlarına memnuniyet eğitimi verdi. Samsun'da tanınan gazeteci Erdem Erol, ERMED Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri kapsamında Görele Belediyesi personeline Müşteri hemşehri memnuniyeti eğitimi verdi.

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak

Samsun'un İlkadım İlçesinde 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi yıkılacak Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan 30 yıllık Unkapanı Kültür Merkezi binası  yıkılarak ticaret ve alış veriş merkezi ile birlikte kültür merkezi, otopark ve spor salonlarının bulunduğu bir tesis haline dönüştürülecek. 

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı son yolculuğuna uğurlandı Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesinde Simit Center'a giren otomobilin çarptığı özel harekat polisi Emre Bağcı, son yolculuğuna uğurlandı.

KÖŞE YAZARLARI